Greetings, ladies and gentlemen. Сьогодні поговоримо про те, чи можна вивчити англійську мову легко і швидко, а також поділимося деякими секретами щодо спрощення вивчення мови з викладачем або самостійно.
Зміст статті:
Можна швидко вивчити англійську мову?
Це питання задає кожен, хто колись починав вивчати англійську мову. І однозначної відповіді на нього, на жаль, поки немає.
Деякі кажуть, що мова повністю вивчити неможливо, так як він як живий організм постійно змінюється — одні слова замінюють інші, правила граматики спрощуються.
Інші стверджують, що використовуючи спеціальні методики навчання, такі як 25 кадр наприклад, ви зможете легко вивчити англійську мову за лічені місяці і будете говорити не гірше носія мови.
Хоча ми вважаємо, що говорити як американець або англичанен можна тільки після уроків з носієм мови.
Вивчення нової мови — це цікавий процес, який потребуватиме від вас часу і зусиль.
Для початку краще за все поставити собі мету — для чого вам необхідний англійська: для подорожей, роботи або навчання за кордоном, або просто щоб спілкуватися з друзями, які живуть в Америці чи Канаді. Ставити Перед собою тільки реальні цілі.
Якщо ви будете чекати від себе завищених результатів і не доб’ється їх — це тільки зламає вас психологічно. Ви ж цього не хочете? Ставте перед собою цілі, що відповідають вашим тимчасовим і фізичним можливостям. Наприклад, вийти на новий рівень мовної за 1 місяць виявиться досить важким для будь-якого, а от термін в 4-5 місяців цілком прийнятний.
Ще одним нюансом швидкого і ефективного вивчення англійської те, що ви вивчіть його набагато швидше з викладачем, який буде допомагати вам у розумінні матеріалу, буде виправляти ваші помилки, вказувати на ваші слабкі місця і мотивувати вас на подальше просування в знаннях.
Як прискорити вивчення англійської з викладачем?
- Виберіть ідеального для вас викладача.
Знайдіть того викладача, з яким вам буде комфортно (наприклад, тут). Підберіть темперамент, відповідний вашим вимогам: учитель «старої закалки», суворий і вимогливий або володіє хорошим почуттям гумору і енергійний викладач, який не дозволить вам нудьгувати на заняттях.
Не забувайте, ваш викладач повинен мати досвід в тому питанні, з яким ви до нього звертаєтеся, будь то складання міжнародних іспитів, підготовка до співбесід і т. д.
Коли ви знайдете свого вчителя, то точно не закинете заняття і будете продовжувати вдосконалювати іноземну мову до потрібного рівня.
- Займайтеся як можна частіше.
Не розслабляйтеся, адже вам потрібно в стислі терміни підготуватися до важливої події. Займайтеся з викладачем 3-5 разів у тиждень по 1-2 години кожен раз і приділяйте самостійного навчання стільки ж часу. 50% відсотків навчання становить ваше домашнє завдання.
- Завжди виконуйте домашні завдання.
Навчання після занять також є важливою частиною процесу, адже при повторенні ви краще засвоюєте матеріал. Просіть, щоб ваш викладач давав вам об’ємні завдання на розвиток усіх навичок в англійській мові: читання, письмо, говоріння та аудіювання. І не забувайте про граматичних і лексичних вправ.
- Намагайтеся спілкуватися з викладачем тільки англійською.
Це допоможе сфокусуватися і швидше перейти з рідної мови на англійську.
Якщо у вас виникають ситуації, коли ви не можете сказати фразу або слово, використовуйте синоніми або антоніми. Перефразуйте свою пропозицію так щоб донести до викладача те, що хочете, не переходячи при цьому на рідну мову.
- Займайтеся з носієм мови.
Якщо ваш рівень англійської мови Pre-Intermediate і вище, то ви можете пробувати свої сили в спілкуванні з носієм мови. Це додасть вам упевненості в собі, якщо ви відправляєтеся в подорож за кордон або ж коли ви будете працювати з іноземними партнерами.
Якщо ж боїтеся залишитися тет-а-тет з американцем або британцем, то завжди можна спробувати свої сили на групових заняттях — Розмовні клуби.
Якщо ви ставитеся до тих людей, які люблять самостійне навчання, то ми готові поділитися кількома порадами.
Як легко і швидко вивчити англійську самостійно?
- Щодня збільшуйте словниковий запас. Наклейте у квартирі стікери або sticky notes», позначивши назви речей англійською. Кожен раз, взявши в руки той чи інший предмет, промовляйте його назву вголос. Не забудьте, пару раз написати ці слова від руки, влаштовуйте собі самоперевірки і диктанти.
А ще не забувайте, що можна вчити англійські слова в нашому онлайн-тренажері!
- Читайте більше. Книги, журнали, пости в соціальних мережах, статті, якщо вони англійською, читайте їх. Вони допоможуть удосконалити ваш словниковий запас.
- Занурюйтеся в мовне середовище. Коли будете планувати черговий відпустку, подумайте про англомовних країнах: Англія, США, Канада, Мальта, Австралія. Замість кімнати в готелі за кордоном ви можете жити у інших людей. Як раз буде можливість відточити свою англійську і познайомитися з новими цікавими людьми.
- Пишіть англійською. Почніть вести Instagram або Twitter англійською. Повідомлення короткі і ймовірність помилок невелика. Якщо ведете щоденник — перетворіть його в «English diary».
- Слухайте подкаст. Встановіть на телефон подкасти «Learn English Podcats» від British Council або прослуховуйте «6 Minute English» від BBC, дивіться відео TED Talks — спочатку можна з субтитрами, але поступово від них позбавлятися. Можна також встановити додаток на телефон.
- Вивчайте інші сфери. Об’єднайте вивчення англійської з предметами з вашої сфери інтересів; є безліч безкоштовних освітній курсів на Coursera, EdX, FutureLearn і т. д.
- Говоріть якомога частіше. Беріть участь в дебатах і розмовних клубах.
Секрети англійської мови
- Згадаймо про артиклях «a», «an».
Всі пам’ятають правила ще зі школи, що артикль «a» ставиться перед словом, що починається з приголосної літери, наприклад: «a book», «a cat», «a table». А артикль «an» ставиться перед словами, які починаються з голосної літери — «an owl», «an apple», «an orange». Але правило вірне не до кінця…
Все залежить від звуку, з якого починається слово. Якщо слово починається з голосного, то ми використовуємо артикль «an», якщо з приголосного – «а».
Давайте розглянемо цей приклад: «an umbrella», «a Universe». Буква «u» є гласною, але може вимовлятися по-різному. Umbrella [?m’brel?] — слово починається з голосного звуку [?], Universe [‘ju:n?v?:rs] — слово починається з приголосного звуку [j].
- Не всі англійські часові форми вживаються носіями.
Як ми знаємо в англійській мові 12 часових форм активного застави та 8 пасивного. А якщо не знаємо, то терміново читати цю статтю!
Але носії мови точно не використовують у мовленні всі 20 тимчасових форм. Зазвичай форми Future Perfect і Future Perfect Continuous можна зустріти тільки в друкованих виданнях.
Так, замість: «His friend will have come when he leaves the office» ви почуєте: «When he leaves, his friend is going to come». «It’ll be 10 years this August since we are friends» замість «We will have known for each other 10 years this August».
- Майбутнє час можна виразити не тільки Future Simple.
В англійській мові існує кілька варіацій для того, щоб передати майбутній час.
Найчастіше використовується конструкція «to be going to»: «She is going to be successful», потім використовується час Present Continuous (to be + V (ing): «I am meeting him at 6 pm in 2 days», і тільки на третьому місці стоїть Future Simple (will + infinitive).
- Щороку словник англійської мови поповнюється на 4000 слів.
Це ми вже з’ясували у статті “Скільки слів в англійській мові?”
Так що не забувайте про своєму словниковому запасі і розширюйте його щодня читаючи книги, журнали, дивлячись фільми і серіали.
Висновок
Жоден мову неможливо вивчити якими-небудь винятково одним шляхом, наприклад — тільки за рахунок говоріння або аудіювання. Якщо ви хочете більш-менш серйозно оволодіти мовою, вивчайте його, використовуючи різні методи.
Пробуйте, експериментуйте, дізнавайтеся та допоможіть! Тільки так ви зможете цілеспрямовано просуватися з одного мовного рівня на інший.
Велика і дружна сім’я EnglishDom