П’ятдесят відтінків дієслова get у англійською

Англійська часто може бути дуже заплутаним мовою. Більшість правил має свої винятки, і багато слів мають безліч значень. Одним з таких є слово get.

Побіжний перегляд словникової статті, наприклад, на dictionary.com показує наявність списку із 63 різних значень для get. Хоча слово get має трохи більше значень, ніж більшість англійських слів, і цей список включає в себе дієслівні групи та ідіоми, це слово ні в якому разі не виключно. Такі широко вживані слова, безумовно, можуть зробити освоєння англійської на рівні другого мови досить складним завданням. Тим не менш, ми сьогодні постараємося зламати цей стереотип або, принаймні, полегшити Вашу подорож.

Значення дієслова to get безпосередньо залежить від того, чи має він при собі додаток. Якщо дієслово вживається з доповненням, в самому загальному вигляді це значення можна охарактеризувати як «придбання, володіння». Більшість варіацій прив’язані до цієї основної ідеї. Наприклад, дієслово to get може також означати «усвідомити», «що-то чітко почути», «вмовити», при цьому кожне значення може розглядатися як форма володіння знаннями, інформацією або увагою співрозмовника. Однак to get також може мати значення «вбивати», або «дратувати», або «помститися», якщо використовується в розмовній мові. У поєднанні з доповненням дієслово по суті передає значення «успішне прибуття, перетворення, досягнення», і приватні значення є варіаціями на цю тему. Приклади включають в себе такі значення, як «добитися успіху», «досягти певного стану буття» (як в to get angry/сердитися) або «отримати гроші». Найчастіше дієслово to get використовується в якості допоміжного дієслова в поєднанні з страдательным причастям минулого часу: to get married/одружитися.

Get як іменник має набагато більш вузький діапазон значень. Воно може посилатися на потомство або загальна кількість потомства, особливо по відношенню до тварин чоловічої статі, як у “the get of a stallion/потомство жеребця”. Get також може означати повернення м’яча, який, як правило, призводить до очку для суперника. Британці також використовують get як жаргонне слово, яке означає або зароблену зарплату, або дитини, народженої поза шлюбом.

Існує широкий спектр дієслівних словосполучень та ідіом з використанням слова get. Список найбільш поширених дієслівних словосполучень включає в себе to get about/пересуватися, to get ahead/випереджати, обганяти, to get by/проходити. Дієслово to get about означає «рухатися, бути активним» і часто використовується, коли мова йде про тих, хто може відчувати труднощі при ходьбі або переміщенні в просторі. Він також може означати «ставати відомим, поширюватися» по відношенню до інформації, чуток або відомостей, а також «бути соціально активним». To get ahead означає або «рухатися вперед під час подорожі», або «перевершити інших». To get by означає «успішно подолати перешкоди, вижити, незважаючи на труднощі», або «уникнути уваги».

Деякі з найбільш поширених ідіом включають to get back, to get going та to get together. To get back означає «повернутися», «відновити» або «помститися», в той час як to get going означає «почати» або «збільшити швидкість». To get together означає «накопичувати», «зустрічатися» або «прийти до угоди».

У дієслова to get було достатньо часу, щоб обрости таким немислимою кількістю значень. Це слово виникло близько 1150-1200 рр. в період Середньовіччя, це викривлене древнешведское gissa, яке дослівно означає «спробувати отримати». Чим старіше слово і чим частіше вона використовується, тим більше воно має відтінків значень. При цьому, незважаючи на те, що деякі слова мають нескінченні списки значень, як правило, у повсякденному спілкуванні використовується лише десяток найпопулярніших і загальних значень. Так що не дозволяйте get залякати Вас, поки Ви розширюєте свій словниковий запас.

Not that you get the word “get”, get going and get ahead practicing it!

pyatdesyat ottenkov glagola get v anglijjskom18 Пятдесят відтінків дієслова get у англійською

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: