Рівні знання англійської мови (таблиця) за оцінкою British Council та CEFR

6fd82c35a4a07bf21db40adbf0c5b1e8 Рівні знання англійської мови (таблиця) за оцінкою British Council та CEFR

Будь-який досвідчений педагог вам скаже, що перш ніж приступити до вивчення іноземної мови, необхідно визначити свій рівень.

Це потрібно насамперед для того, щоб не витрачати зайвий час на вже знайомий матеріал, а відразу рухатися далі в освоєнні мови. Всім відомо, що “остаточного” рівня володіння англійською мовою не існує, якщо ви не живете в мовному середовищі.

Будь – яка мова- це живий організм, який постійно змінюється з плином часу, в нього додаються нові слова, а якісь слова, навпаки, застарівають. Змінюються навіть граматичні правила. Те, що вважалося безперечним ще 15-20 років тому, в сучасній граматиці може виявитися вже неактуальним.

Саме тому володіння іноземною мовою ніколи не буває абсолютно повним. Будь-яке знання вимагає постійної практики. Інакше досягнутий вами рівень швидко втрачається.

Що таке “рівень знання англійської мови”?

Але що ж це таке, і які бувають рівні знання англійської мови? Давайте розберемося.

Під рівнем знання розуміють ступінь володіння чотирма аспектами мовами: говорінням, читанням і розумінням текстів, сприйняттям інформації на слух і листом. Крім того, сюди відносяться знання граматики і лексики та вміння грамотно вживати лексичні і граматичні одиниці в мовленні.

Тестування на рівень знання англійської мови зазвичай проводиться в тій чи іншій формі, куди б ви не прийшли вивчати мову. На будь-якому навчальному сайті, на курсах, на приватні заняття з педагогом – скрізь, перш, ніж визначити подальші дії і підібрати необхідні навчальні матеріали, вас перевірять на рівень знань. Причому рівні ці досить умовні, межі їх розмиті, назви і кількість рівнів розрізняється в різних джерелах, але загальні риси, звичайно, є у всіх видах класифікацій.

У цій статті ми наведемо рівні англійської мови за міжнародною шкалою, порівнявши її з британським варіантом класифікації.

Рівні володіння англійською мовою

Розрізняють дві основні класифікації рівнів володіння англійською мовою.

Перша належить Британської ради (British Council) – це міжнародна організація, що надає сприяння у вивченні мови та у встановленні міжкультурної комунікації. Найбільш часто можна було зустріти це розподіл компетенцій у мові в підручниках, що випускалися в Кембриджі і Оксфорді.

Читайте також:  Як швидко вивчити вірш англійською мовою

Друга і основна називається CEFR або The Common European Framework of Reference for Languages. На російську перекладається як «Загальноєвропейська шкала мовної компетенції». Вона була створена радою Європи у другій половині 90-х років.

Нижче наведена CEFR:

Міжнародна шкала

Що ви повинні знати?

Beginner
 

Ви можете говорити і розуміти тільки найпростіші фрази, наприклад: My name is…, I live in… Словниковий запас становить кілька сотень слів. Розв’язувати мовленнєві завдання поки ще складно.

Elementary

Ви розумієте прості слова і вирази і, використовуючи їх, здатні спілкуватися на побутовому рівні (наприклад, в супермаркеті, в ресторані, на вулиці, в готелі). Ви здатні прочитати і перекласти нескладний текст і написати замітку, наприклад, письмово привітати людину з святом. Вам зрозуміла мова носія мови, за умови, що вона повільна, розбірливий і на знайому вам тематику.

Pre-Intermediate

Якщо ви маєте рівень Pre-Intermediate, то володієте достатньою кількістю знань для того, щоб спілкуватися на прості теми розповісти про себе, своїх близьких, хобі, професії, уподобання в їжі, музиці тощо). Вам неважко зрозуміти зміст оголошень та реклами в громадських місцях, а також написи на покажчиках і продуктах. Ви можете читати і переказувати різні за своїм змістом нескладні тексти з включенням незнайомої лексики і здійснювати особисту і ділову переписку.

Intermediate

Ви з легкістю розумієте загальний сенс того, про що розповідається в радіопередачах і телепрограмах, і можете висловити та аргументувати власну думку з різних питань. Вам нескладно без підготовки переказати зміст статті або книги і розповісти про минулі події. Ви знаєте правила написання особистих і бізнес-листів і грамотно застосовувати їх на практиці. Вам легко дається читання адаптованої літератури зарубіжних авторів.

Upper-Intermediate

Якщо ваш рівень знань – Upper-Intermediate, то ви можете висловлюватися англійською в самих різних ситуаціях, причому як побутових, так і професійних. Вам не потрібна підготовка, щоб зав’язати розмову з носієм мови і вести з ним діалог. Ви можете ясно висловитися на різні теми і обґрунтувати власні погляди. Ви без словника читаєте і добре розумієте неадаптовані твори англійською мовою і можете переказати зміст художніх, публіцистичних та деяких наукових текстів.

Advanced

Ваша мова грамотна і швидка, ви не відчуваєте проблем в доборі потрібних слів, фраз і граматичних конструкцій. Ви використовуєте найрізноманітніші мовні засоби і дуже точно вживаєте їх в умовах побутового і професійного спілкування. Ви здатні читати і чудово розуміти складні специфічні тексти і складати детальні логічні повідомлення на складні теми.

Proficiency

Ви володієте англійською на рівні вашого рідної мови. Ви вільно висловити свої думки абсолютно з будь-яких питань і можете без праці узагальнити інформацію, яку ви отримали з кількох усних або письмових джерел.

Градація рівнів англійської мови в таблиці різниться з Британським варіантом в наступному:

 • у Британської ради немає як такого позначення для Pre-Intermediate, він знаходиться на стику A2/B1;
 • тут є всього 6 рівнів англійської: A1, A2, B1, B2, C1, C2;
 • перші два рівня відносяться до початкових, другі два – до достатньою, останні два вважаються ступенями вільного володіння мови.

 

Таблиця відповідності рівнів за різними системами оцінки

British Council

CEFR

Рівень володіння

Beginner

A1

Базовий

Elementary

A2

Pre-Intermediate

стик A2/B1

Intermediate

B1

Впевнений

Upper-Intermediate

B2

Advanced

C1

Вільний

Proficiency

C2

Міжнародні іспити

Для отримання місця в іноземному Вузі, для роботи закордоном або вдалого працевлаштування в Росії потрібно пред’явлення певних сертифікатів. Розглянемо два найбільш популярних і відомих з них.

Іспит TOEFL

При його успішної здачі можна вступити в навчальні заклади Сполучених Штатів і Канади. Сертифікат про проходження дійсний 150 країнах світу протягом 2-х років. Є кілька версій тесту – паперова, комп’ютерна, Інтернет-варіант. Перевіряються всі види навичок – письмова і усна мова, читання та аудіювання.

Головна особливість – його неможливо не здати, студент, який проходив завдання, все одно отримує якийсь бал, який відповідає певному рівню:

 • 0-39 в Інтернет-версії і 310-434 в паперовій показує ступінь знання англійської мови на планці A1 або «Початковий».
 • При отриманні результату в діапазоні 40-56 (433-486) можете бути впевнені – у вас Elementary (A2), тобто базовий англійський.
 • Intermediate (в перекладі «проміжний, перехідний») – це бали по TOEFL у районі 57-86 (487-566). Ви хочете знати, який це рівень «Intermediate»? Він відповідає B1. Ви можете говорити на знайомі теми і вловлюєте суть монологу/діалогу, вам доступний навіть перегляд фільмів в оригіналі, але не завжди матеріал вловлюється повністю (іноді сенс вгадується за сюжетом і за окремими фразами). Ви вже здатні писати невеликі листи та есе мовою.
 • Аппер, преинтермедиат зажадає наступних балів: 87-109 (567-636). В перекладі означає «среднепродвинутый». Що це за рівень, Upper intermediate? Для володаря доступна невимушена ґрунтовна розмова на конкретну чи абстрактну тему, у тому числі і з носієм мови. Фільми виглядають в оригіналі, також чудово сприймаються ток-шоу і новини.
 • На порядок вище, а саме 110-120 для Інтернет-варіанту і 637-677 для паперової версії, потрібно у випадку, якщо необхідний Advanced English.
 • Іспит IELTS

  Сертифікат з його проходженню досить популярний у Великобританії, Австралії, Новій Зеландії і Канаді. Також актуальне в разі професійної міграції в ці країни. Тест актуальне протягом 2-х років. Діапазон оцінок, які можна отримати за тест – від 0.0 до 9.0. В A1 включаються бали від 2.0 до 2.5. У A2 – від 3.0 до 3.5. Ступінь B передбачає бали від 4.0 до 6.5, а для рівня С1 – 7.0 – 8.0. Мову досконало – це оцінки 8.5 – 9.0.

  Який рівень володіння вказувати в резюме?

  При написанні резюме необхідно коректно вказати, на якому щаблі у вивченні мови ви зараз знаходитесь. Головне, вибрати правильне позначення рівня англійської (english level). Зазвичай застосовують такі: Basic (базові знання), Intermediate (середня ступінь), Advanced (володіння на високому рівні), Fluent (вільне володіння).

  Якщо мав місце іспит, обов’язково вкажіть його найменування і кількість отриманих балів.

  Порада: Не потрібно завищувати свій рівень, адже будь-яка неточність може досить швидко розкритися.

  Чому важливо визначити свій рівень знання мови?

  Навіщо неспеціалісту інформація про рівень володіння мовою, і чи потрібна вона взагалі? Якщо ви плануєте почати або продовжити навчання іноземної мови, то визначити свій рівень знань просто необхідно, звичайно, якщо ви не є абсолютним новачком і раніше вивчали англійську. Тільки так ви зможете зрозуміти, на якому щаблі ви зупинилися і куди рухатися далі.

  Вибираючи курс навчання, Вам потрібно буде орієнтуватися саме на свій рівень. Так, наприклад, на сайті Lim-English.com ви можете пройти різні курси : від курсу для початківців – Beginner, до курсу для учнів з рівнем Intermediate.

  Для того, щоб зорієнтуватися, який курс вибрати для навчання, на сайті передбачений вхідний тест. Система точно визначить Вашу ступінь володіння мовою і запропонує відповідний курс, щоб навчання було найбільш ефективним.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: