Рівні знання англійської мови. Визначення рівня англійської

Визначення рівня знання англійської мови – той етап, з якого починається його вивчення. Об’єктивно оцінювати свої знання і вміння необхідно для того, щоб освоювати дану дисципліну самостійно або по Skype, ходити на спеціалізовані курси або займатися з репетитором. Адекватно оцінювати свої сили і можливості необхідно і тим, хто планує проходити співбесіди по роботі в іншій країні, здавати міжнародні іспити, вступати в закордонні навчальні заклади.

Для систематизації рівнів знання англійської мови Рада Європи розробила спеціальні еталонні межі. Вони використовуються при створенні міжнародних стандартів у галузі навчання мовам. Система міжнародних іспитів Common European Framework of Reference for Languages або CEFR має 6 рівнів володіння англійською.

Основні рівні володіння мовою. Визначення

Загальновідомі такі ступені в знанні англійської:

 • A1 — Beginner (початківець).
 • A2 — Elementary (Pre-Intermediate)
 • B1 — Intermediate або Threshold
 • B2 — Upper-Intermediate
 • C1 і C2 — Effective Operational Proficiency і Mastery
 • Рівень A1 передбачає розуміння простих повсякденних виразів та речень. Людина вміє задовольняти свої базові життєві потреби, в простій формі представляючи себе та інших, задаючи людям нескладні питання і самостійно відповідаючи на питання аналогічного типу. Мова співрозмовника людина з рівнем Beginner (Breakthrough) розуміє лише в тому випадку, якщо він говорить досить повільно і чітко, вибираючи прості конструкції, періодично допомагаючи і роблячи підказки.

  На рівні A2, який називають Elementary (Pre-Intermediate), людина може вести бесіди на загальні теми, з трохи більшим словниковим запасом. Він розуміє окремі пропозиції, що часто зустрічаються фрази, вислови про членів сім’ї, влаштування на роботу і покупках. На рівні Elementary необхідно вміти виконувати базові завдання: обмінюватися інформацією на побутові, добре знайомі теми, розповісти у простих виразах про себе, своїх рідних і друзів, описувати повсякденне життя.

  Для переходу на рівень B1 (Threshold або Intermediate) важливо розуміти ключові пункти висловлювань на добре знайомі теми, сприймати більшість радіо – і телепрограм, які розповідають про події в світі або пов’язаних з професійними та особистими інтересами людини. Людина, що володіє англійською на рівні Intermediate, вміє вести діалог у більшості ситуацій, які пов’язані з перебуванням в англомовних країнах, і може без підготовки поспілкуватися на знайому тему. Людина здатна розповісти про свій життєвий досвід, описати надії і мрії, коротко пояснити свої плани на майбутнє.

  Рівень В2 – це рівень незалежного користувача (Upper-Intermediate). Він передбачає розуміння основних ідей більш складних текстів на абстрактні або конкретні теми. Людина повинна вміти працювати з темами в рамках своєї спеціалізації, брати активну участь у професійних дискусіях. Важливо вміння розмовляти спонтанно, але зв’язно і впевнено: це гарантія того, що співрозмовник зможе вести звичайні розмови з корінними користувачами мови, не змушуючи їх спрощувати свою промову. Рівень Upper-Intermediate передбачає розуміння статей та повідомлень з сучасним тематиками, читання художньої прози. Рівень В2 включає створення есе, листів, доповідей, в яких людина аргументовано відстоює свою точку зору.

  C1 і С2 (Effective Operational Proficiency і Mastery) – це найвищі рівні знання англійської мови. C1 передбачає володіння предметом на професійному рівні: впевнене сприйняття складних і довгих текстів, розуміння прихованого сенсу виразів, читання спеціальних статей і технічних інструкцій. Рівень Effective Operational Proficiency говорить про те, що людина здатна спонтанно, зв’язно і без зусиль висловлюватися на будь-які теми. Рівень Mastery наближений до рівня володіння рідною мовою: співрозмовник розуміє на слух тексти будь-якої складності, може вести бесіди на абстрактні теми, легко сприймає і інтерпретує складні тексти.

  Для визначення рівня володіння іноземною мовою можна пройти спеціальний тест: після відповіді на ряд питань людині надається конкретний результат. Подібні тести широко представлені в Інтернеті, а для тих, хто бажає отримати максимально точні результати, існують мовні школи та лінгвістичні центри, в яких можна не тільки визначити свій рівень знань, але і записатися при необхідності на відповідний мовний курс.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: