Різні способи вивчення англійської

З самого дитинства багатьом з нас вселили величезний страх перед іноземною мовою. У більшості людей ще зі школи закріпився стереотип, що англійська — це насамперед незрозумілі граматичні таблиці та нескінченні перекази текстів. Як правило, випускники шкіл на питання про те, чи знають вони англійська відповідають: «Вчив, але не володію».

Зміст статті:

А адже страх вивчення іноземної нерідко стає суттєвою перепоною для успішної побудови кар’єри, так як розмовна англійська є одним з основних вимог багатьох роботодавців. Щоб зруйнувати ваші упередження та страхи, ми підготували для вас кілька простих, але в той же час ефективних способів вивчення англійської, завдяки яким ви зможете з легкістю покращити свій рівень мови.

 Різні способи вивчення англійської

Створення правильного оточення

Найбільш швидко вивчають іноземну мову саме ті, хто постійно знаходиться серед його носіїв. На жаль, така можливість є далеко не у всіх бажають вивчати англійську. У такому випадку ми можемо порекомендувати вам оточити себе мовою на максимально можливому рівні, що стане кращим способом заміни англомовного оточення. Для цього пропонуємо вам зробити ряд дій. Вони розбиті за рівнями складності, від простого до складного.

  1. Почніть з елементарного — змініть установки в телефоні і соціальних мережах. Вже один цей крок допоможе вам дізнатися ряд нової лексики і звикнути до існування іноземної мови у вашій звичайному житті.
  2. Наспівуйте улюблені англійські пісні. Навіть якщо природа обділила вас слухом і голосом, ви можете робити це особисто для себе, отримуючи при цьому задоволення і тренуючи вимову. Але обов’язково не забувайте при цьому паралельно читати текст обраної вами пісні і переводити невідомі слова.
  3. Спробуйте зареєструватися на сайті для спілкування з іноземцями начебто italky. Або ж, як варіант, використовуйте спеціалізовані сайти для вивчення мови. Непоганими для таких цілей можуть стати такі портали як MeetUp, Polyglotclub або Speaky. Таким чином ви зможете придбати приємного співрозмовника, і заодно підтягнути мову.
  4. Знайдіть і підпишіться на теренах Instagram або YouTube англомовних блогерів, чий контент був би вам цікавий
  5. Перечитайте улюблені книги в адаптованому варіанті англійською мовою. Головне підібрати варіант саме під свій рівень, поступово, нарощуючи складність.
  6. Дивіться фільми і серіали англійською. Зовсім не обов’язково відразу починати дивитися щось зі складною лексикою і незвичайним акцентом. Спробуйте підібрати для себе що-небудь простіше, не нехтуючи при цьому допомогою субтитрів. Якщо справа з розумінням англійської мови йде зовсім туго – можна спробувати подвійні субтитри. Для цих цілей ми можемо порекомендувати вам спеціальні сайти, такі як English-films, Goldenglish або Lelang.
  7. Переглядайте англомовні новини і дивіться репортажі. Можна скористатися новинним порталом BBCnews.
Читайте також:  Як замовити номер в готелі англійською

 Різні способи вивчення англійської

Використання допоміжних додатків

Щодня середньостатистичний обиватель проводить перед екраном свого смартфона більше 3 годин. Ми пропонуємо вам отримати максимальну користь з цієї обставини і вичавити все можливе зі своїх телефонів. Адже в наш час на таких платформах як PlayMarket і AppStore можна знайти безліч корисних додатків, які не тільки здатні дати вам багато корисної інформації, але і нададуть ефективну методику вивчення англійської мови.

У нас в блозі вже була окрема стаття з підбіркою програм для вивчення англійської. Якщо вам цікава ця тема, можете відкрити в новій вкладці і почитати потім. А поки ось ще кілька додатків, які не потрапили в ту збірку.

 

Tandem. Це додаток — чудова можливість поспілкуватися з носієм англійської мови без грошових вкладень. Додаток підбере вам співрозмовника наступним чином: припустимо, що ваша рідна мова російська і ви хочете вивчити англійську. При такому розкладі вам запропонують профілі людей, рідна мова яких — англійська, але вони вивчають російську. Таким чином, ви обидва зможете попрактикувати жива розмовна мова абсолютно безкоштовно.

Easy ten. На даний момент, один з кращих додатків для швидкого та ефективного збільшення словникового запасу. Кожен день воно підбирає для вас 10 нових іноземних слів, які необхідно вивчити, закріпивши результат рішенням нескладних вправ. При регулярному використанні програми ви з легкістю зможете запам’ятовувати до трьохсот слів щомісяця.

Urban Dictionary. Це додаток підійде саме тим людям, які хочуть розвинути живу англійську мову. Адже при вивченні іноземної мови не варто обмежуватися виключно формальної та академічної лексикою. Іноді навик розуміння сленгових виразів стає вкрай важливим для простого обивателя, і допомагає глибше вникнути в культуру, що вивчається. Сервіс містить величезну базу сленгових виразів з прикладами впровадження їх в мову, і надає можливість додавати їх в список обраних для детального вивчення.

Читайте також:  Всі англійські часи за п'ятнадцять хвилин (відео)

Drops. Також чудовий додаток для вивчення нових англійських слів, яке відрізняється легким підходом до запам’ятовування. Щодня користувач отримує доступ до додатка всього на п’ять хвилин, але цього часу цілком достатньо для повторення вивченого матеріалу та вивчення нового.

ED Words. Додаток для швидкого вивчення англійської від EnglishDom. Сам тренажер складається з декількох частин: цифрового підручника, індивідуальних занять по Skype, розширення для браузера, тренажера по граматиці, онлайн-курсів, розмовних клубів. Додаток також має інтерактивними тренуваннями, приміром, потрібно перекласти уривок з тексту, або скласти з слів пропозицію. А в розділі статистики можна наочно проаналізувати свої результати і стежити за своїми успіхами.

Скачати ED Words на iPhone або Android.

 Різні способи вивчення англійської

Граматико-перекладний спосіб вивчення англійської

Цей ефективний спосіб вивчення іноземної мови виник ще в шістнадцятому столітті, але широке поширення набув лише до двадцятого. Увагу при даному підході зосереджено на лексичному і граматичному аспектах. Основним методом запам’ятовування і систематизації є переказ різних текстів з опорою на ваш рідну мову.

Перекладаючи текст з іноземної мови на російську і назад, ви зіставляєте елементи з двох різних мов і, тим самим швидше його запам’ятовуєте. При цьому навіть англійські правила повинні спочатку пояснюватися англійською мовою, і надалі перекладається людиною, яка вивчає мову, самостійно на свій рідний.

Так, звучить складно. Давайте краще по пунктах. Навчання проходить у три постійно повторюваних етапи:

  1. Прочитання пропозиції або правила англійською мовою
  2. Переказ прочитаного на свою рідну мову
  3. Повторний переклад матеріалу англійська

Як допоміжну міру можна використовувати двомовні словники, паперові або електронні. Серед останніх ми вважаємо за потрібне виділити Reverso Context, яке надає нам значення фрази відразу на двох мовах, даючи можливість усвідомити її контекст і всі тонкощі використання того чи іншого виразу.

Читайте також:  Прийменники місця в англійській мові: in, at, on, behind, opposite, etc.

Також велика увага при такому способі вивчення мови приділяється використанню аудіоресурсів: записів, подкастів, аудирований, і навіть просто прослуховування англійської музики. Саме сприйняття мови на слух надається таке велике значення, так як в більшості випадків ми стикаємося з іноземною мовою на практиці в розмовах, і як раз з цієї складової у багатьох виникають проблеми.

До речі, вам може бути цікаво: ТОП 7 радіостанцій для вивчають англійську.

Адже запам’ятати правопис слова і розрізнити його серед інших візуально це лише половина справи, набагато складніше розпізнати його на слух з урахуванням особливостей вимови в іноземній мові. Відразу за аудіо-складову слід письмова, тобто відтворення почутого на папері. Саме таким ось механічним способом ви зможете закріпити пройдений матеріал найбільш ефективно, використовуючи при цьому м’язову пам’ять у тому числі.

Слідуючи цим нехитрим кроків, ви зможете з легкістю вдосконалити своє знання мови за допомогою засвоєння граматичної структури і запам’ятовування нової лексики. Але варто відзначити, що цей спосіб повністю ігнорує навички розмовної мови. Тому її потрібно прокачувати окремо. Ми постійно говоримо, що жодна методика сама по собі не дасть стовідсотковий результат, потрібно поєднувати.

 Різні способи вивчення англійської

Висновок

Описані вище способи вивчення англійської мови допоможуть вам істотно підвищити ефективність ваших дій і вдосконалюють свої навички. Не варто також використовувати якийсь з цих способів окремо від інших, адже запозичуючи різні елементи з кожного, ви зможете домогтися максимального результату.

Найголовніше — зуміти виділити для себе потрібну пропорцію, і впевнено рухатися до своєї мети.

Але не забувайте, що самостійне вивчення мови дієво аж до досягнення вами певного рівня його володіння. Надалі вам буде вкрай важко обійтися без сторонньої допомоги. Тому записуйтесь на безкоштовний ознайомчий урок з викладачем — і скоряйте мову разом з ним.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: