Різновиди англійської мови: formal or vernacular?

Багато людей думають, що англійська мова є єдиною мовою.

Але більш правильно (і більш корисно думати про нього як про мову, що має два різних варіанти, між якими і «балансують» носії англійської мови, безперервно переходячи з одного на інший:

  • Повсякденний або розмовна англійська. Всі носії англійської мови вивчають його в природних умовах, абсолютно неусвідомлено. Це те, що Ви почуєте від дітей, прогулюючись по шкільних коридорах. Це те, як люди спілкуються між собою під час обіду в ресторані. Це присутнє у всіх коментарях в соціальних мережах, таких як Facebook і Twitter. Це мова кіно і телебачення.
  • Формальний або офіційний англійська. Це стиль англійської мови, який використовується в письмовій формі, у наукових працях, в офіційних виступах, в урядових засіданнях і в бізнесі. Зрозуміло, досі є деякі сім’ї, в яких дотримується сувора субординація в спілкуванні і підкреслено ввічливий тон розмови, де кажуть, використовуючи формальний англійська, і діти вчать його з самого народження. Але більшість людей вивчають його тільки в школі, і деякі носії англійської мови так ніколи і не досягнуть високого рівня володіння формальними англійською.

Розглянемо, на які групи можна умовно розділити англомовних співрозмовників з точки зору того, як вони використовують знання англійської мови в розмовній чи формальної мови:

  • Носії англійської мови, які отримали вищу освіту і володіють професійними знаннями, зазвичай добре використовують як розмовна, так і формальний англійська.
  • Люди, які володіють сильною “місцевої” ідентичністю, можуть вільно говорити англійською на розмовному, але можуть не вміти використовувати письмову або усну формальну мову. Такі люди часто мають сильний місцевий акцент.
  • Роботи на ТВ-шоу і у фільмах часто говорять підкреслено формальному англійською, але вони не вміють говорити недбало, в звичному «розслабленому» розмовному стилі. Якщо Ви не використовуйте повсякденні вирази і включаєте занадто офіційні фрази в живе спілкування, Вам можуть сказати, що Ви говорите, як робот”.
Читайте також:
Чим відрізняються TOEFL та IELTS (відео)

Діти, які вивчають англійську мову як першу мову, починають з вивчення розмовної різновиди. Але людям, які вивчають її як другу мову, головним чином викладається формальний англійську мову і в школі, і в підручниках. І на те є кілька причин:

  • Формальний англійська асоціюється з більш заможними і більше статусними людьми, тому учні і вчителі іноді зверхньо дивляться на більш повсякденний мову і сленг.
  • Навчання іноземної мови історично зросла з формального навчання рідної мови, таким чином, більша частина мовних книг і курсів все ще ґрунтується на правилах і вправах, які були спочатку розроблені для викладання офіційної версії англійської мови носіям англійської.
  • Багато викладачі та студенти просто не розуміють, що існує безліч форм англійської мови. Таким чином, вони часто сприймають розмовну частину мови як спочатку “неправильну”, незважаючи на те, що вона щодня використовується більшістю людей в розмові.

Істина полягає в тому, що дуже небагато людей розглядали ідею навчання повсякденному, розмовній англійській. Навіть сьогодні деякі викладачі можуть точно описати «правила» повсякденного розмовної англійської. Більшість підручників не дають таких прикладів. Тим не менше, наші викладачі допоможуть вивчити обидва типи англійської мови, зробивши особливий акцент на розмовному англійською мовою, тому що це – те, на чому заснована реальна комунікація.

raznovidnosti anglijjskogo yazyka: formal or vernacular 15 Різновиди англійської мови: formal or vernacular?

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн