Розмовна англійська для початківців – навчання для дітей і дорослих самостійно або на курсах

a2930d888d56927de926785033855f5c Розмовна англійська для початківців  навчання для дітей і дорослих самостійно або на курсах

Письмо, читання і мова лежать у різних площинах знань і умінь, тому не дивно, що людина, що орієнтується в граматиці, може розгубитися, коли його запитають, як пройти до музею. У перших двох випадках ми працюємо з текстовою інформацією, але можна вивчити абстрактний розмовну англійську самостійно? Хороші автори навчальних посібників використовують всі надані ресурси, навіть якщо це звичайний текст без аудіо, однак від учня вимагається дотримання певних підходів, щоб домогтися результату, про які ми зараз поговоримо.

Рівні знання

Коли мова заходить про розмовній формі мови, в більшості випадків мається на увазі первинні навички спілкування, а не глибоке розуміння, хоча це не зовсім вірно. У відповідності з вимогами учня можна виділити такі умовні категорії знань:

 • Турист не замислюється про те, щоб стати новим Шекспіром. Він хоче швидко вивчити мову по російсько-англійському разговорнику і поїхати відпочивати за кордон. Він може зняти номер в готелі, замовити напої, запитати дорогу, при цьому все спілкування зводитися до чистого обміну примітивних фактів.51ce81a183b133ad10940eb3ec17e0cb Розмовна англійська для початківців  навчання для дітей і дорослих самостійно або на курсах
 • Працівник, який співпрацює з іноземними компаніями або замовниками, зобов’язаний орієнтуватися в темі професійно, хоча сама ідея обмеженого інформаційного обміну залишається колишньою. Він без праці взаємодіє з колегами з професійних питань, і може підготувати ґрунтовну документацію до своєї розробки, однак, переходячи на далекі від теми роботи, він губиться і не може осмислено вести діалог.
 • 7c261d5b0abb0fd7e26de1f61251e82a Розмовна англійська для початківців  навчання для дітей і дорослих самостійно або на курсахЗнавець – це працівник, який збирається довго жити в англомовній країні. Він не тільки не загубиться на конференції, але і з задоволенням підтримає англійська розмова в компанії друзів, тим не менш невимоглива середовище або власне небажання обмежує його розмовний потенціал, будь то запас слів або наявність акценту.
 • Шпигун повинен бути своїм серед чужих, навіть більше, ніж це потрібно. Його вимові заздрять багато жителів Туманного Альбіону, він здатний очолити будь-яку розмову англійською цікавим і послідовним викладом і без важка висловлює свої думки щодо тих чи інших подій завдяки великому лексикону.

Як вивчити розмовну англійську самостійно?

В залежності від ваших цілей, ви можете вибірково включати в програму вивчення розмовної англійської для початківців наступні етапи:

 • Тренуйте сприйняття на слух. Створюйте стенограми на основі аудіоматеріалів, не підглядаючи в розшифровку. Візьміть адаптовану книгу з начиткою відповідного рівня складності, прослухайте останню і спробуйте відтворити почуте, а потім заповните те, що ви не змогли розібрати, з допомогою тексту. Дивіться фільми англійською мовою, виділяйте серед іноземної мови знайомі слова і спробуйте уявити, як пишуться незнайомі. Радимо також включати в процес навчання мультики. Можна спочатку переглядати їх з дитиною російською, а потім запускати англійський варіант однієї і тієї ж серії.
 • Відпрацьовуйте першорядні теми. Незважаючи на бажаний рівень володіння мовою, вас в першу чергу цікавить щось конкретне. Наприклад, у дружній бесіді ви хочете поговорити про музику, для чого необхідно поповнити словниковий запас відповідною термінологією, те ж саме стосується спеціалізованих сфер начебто медицини або права, які необхідні для роботи.
 • Складайте діалоги, придумуйте самі сцени, відіграючи різних персонажів. Не прив’язуйтесь до поточних знань, формуйте ідеї англійською наскільки це можливо, а відсутні моменти доповнюйте перекладом з російської. Якщо ви не знаєте, як описати погоду, зробіть це рідною і знайдіть в словнику відповідне слово, після чого відтворіть діалог заново без підглядання. Поступово впроваджуючи невідомі слова та вирази, які ви будете розширювати словесну скарбничку.7b7512df25ed6dd6183d95f949b710b7 Розмовна англійська для початківців  навчання для дітей і дорослих самостійно або на курсах
 • Практикуйтеся в спілкуванні. Зазвичай ми вивчаємо англійську самостійно тільки до певного моменту (на терені теорії), тоді як 80% часу необхідно присвятити живому спілкуванню, яке не можуть компенсувати письмові заняття. Розвинути початкові навички допоможуть такі ж учні, які не будуть квапити вас з відповіддю або підбором відповідного слова, дозволяючи зазирнути у словник. Потім познайомтеся в інтернеті з носієм мови, розмовляйте з ним хоча б по 2-3 години в тиждень, практикуйте завчений матеріал, реагуйте на репліки співрозмовника і звикайте до його манері мови.
 • Відточуйте вимову. Розуміння повинно бути взаємним, тому починайте підлаштовувати мовний апарат під іноземне звучання відразу, повторюючи слова до тих пір, вашими устами не заговорить англієць. Для пояснення вам не потрібно повністю позбавлятися від акценту, хоча це безумовно представить вас у вигідному світлі.
 • Розмовна англійська для дітей має сенс тільки після засвоєння елементарних правил фонетики і граматики, тобто вже в шкільному віці, оскільки дошкільні курси, незважаючи на велику кількість діалогів і відеоматеріалів, не гарантує належний рівень знань без регулярних занять і допомоги батьків. c78792af3adb82d4ca7d9d48c951e923 Розмовна англійська для початківців  навчання для дітей і дорослих самостійно або на курсах У практиці мовлення школярі можуть орієнтуватися на «Spoken English. Посібник з розмовної мови» Голіцинського, забезпечене аудіоматеріалами, аудиоразговорники, а також раніше згадані курси.
 • Читайте також:  Вимова слів англійською мовою

  Практично всі перераховані вище етапи, які не стосуються спілкування як такого, можна пройти на нашому сайті. Методика Lim-English пропонує безліч коротких текстів і діалогів, на підставі яких ви створите базу для грамотної розмовної мови. Виконуючи запропоновані вправи, прослуховуючи і повторюючи за диктором фрази, ви зможете поповнити свій словниковий запас за основним розмовних тем, відпрацювати базові граматичні правила на практиці і завчити основні структури, які згодом знадобляться вам для побудови власних висловлювань.

  This is business

  The Dad says: I want you to marry a girl of my choice.
  The Son says: No!
  The Dad says: The girl is Bill Gates’s daughter.
  The Son says: Then okay.
  The Dad goes to Bill Gates.
  The Dad says: I want your daughter to marry my son.
  Bill Gates says: No!
  The Dad says: My son is the CEO of World Bank.
  Bill Gates says: Then okay.
  The Dad goes to the President of the World Bank.
  The Dad says: Appoint my son as CEO.
  The President says: No!
  The Dad says: He is the son-in-law of Bill Gates.
  The President says: Hmmm, OK!

   

  Це бізнес

  Батько каже: Я хочу, щоб ти одружився на дівчині по моєму вибору.
  Син каже: Ні!
  Батько каже: Дівчина – дочка Білла Гейтса.
  Син каже: Тоді ГАРАЗД.
  Батько йде до Білла Гейтса.
  Батько каже: Я хочу, щоб Ваша донька вийшла заміж за мого сина.
  Білл Гейтс каже: Ні!
  Батько каже: Мій син – Головний Виконавчий Директор Всесвітнього Банку.
  Білл Гейтс каже: Тоді ОК
  Батько йде до Президента Світового банку
  Батько каже: Призначте мого сина Головним Виконавчим Директором.
  Президент каже: Ні!
  Батько каже: Він зять Білла Гейтса.
  Президент каже: Хммм, ОК!

  Читайте також:  Як вчити англійську для IT фахівців | Технічні словники і підручники для програмістів англійською мовою

  Матеріали для вивчення розмовної англійської

  В якості введення підійде «Book2 – аудіокурс англійської мови» від видавництва Goethe Verlag. Курс орієнтований на початкові рівні знання мови, супроводжується текстовим розмовником, російсько-англійської та англійською записами тексту в повільному і нормальному темпі.

  Знайомим з розмовної промовою підійде Pimsleur English, який робить вивчення розмовної англійської мови самостійно максимально інтуїтивним завдяки оригінальною методикою запам’ятовування. З його допомогою ви не просто будете заучувати слова, а вникати в саму структуру мови, вивчаючи принципи побудови речень і шаблонних конструкцій на прикладі ситуацій з життя. Також в розвитку розмовних навичок допоможе «Rosetta Stone – English», яка ґрунтується на динамічному зануренні в середу, тобто за допомогою природної поступової адаптації до іншомовного клімату.

  Курси розмовної англійської

  Альтернативним варіантом вивчення мови є заняття з викладачем, в тому числі курси розмовної мови і клуби.

  Як це працює? Ви звертаєтеся в спеціалізований центр, там вам пропонують тест на визначення рівня знань. Після його проходження ви примикаєте до відповідної групі і починаєте тренувати свої мовні навички.

  Зазвичай така градація рівнів: початківці, які продовжують, удосконалюються. У першу групу входять ті, хто може писати, читати і спілкуватися по-англійськи на загальні теми, розуміє основний зміст (A1, A2). До другої (B1, B2) належать студенти, які мають великий словниковий запас, непогане знання граматики і хороші навички в аудіюванні. Третя група (C1, C2) включає тих, хто знає мову на рівні носія близькому до носія мови. Для тих, хто навчається на цій планці типово гарну вимову, відмінне сприйняття на слух різних тембрів і акцентів, вони не проти поговорити по-англійськи на будь-яку тему, причому роблять це швидко.

  Читайте також:  Поговоримо про погоду, або Дізнайтесь 10 нових сонячно-дощових англійських виразів

  В розмовних центрах проводяться заняття, на яких студенти вивчають нову лексику, тренують всі види аспектів для оволодіння мовою. Викладачем є, як правило, носій.

  Серед таких закладів можна виділити найбільш популярні:

  • Easy Speak в Москві, пропонують навчитися розмовляти англійською мовою за допомогою методу ESL;
  • BKC з безліччю курсів різної спрямованості – театральних, кінематографічних і літературних;
  • English Isle в Петербурзі з зручним розташуванням і можливістю скласти індивідуальну програму.

  Хочете почати вдосконалювати говоріння з англійської прямо зараз? Тоді завчіть фрази, наведені нижче.

  Фрази для розмови англійською. Вправи

  Корисним буде запам’ятати ввідні слова – вони згладять непотрібні паузи і дадуть зрозуміти, що ви вмієте логічно вибудовувати оповідання:

  «As far/as to» перекладається як «що стосується», допомагає звернути увагу співрозмовника на конкретний аспект ситуації.

  Виразу «in short/in brief» і «in a word» («коротко» і «в двух словах») актуальні, коли потрібно коротко розповісти про випадок/явище/вчинок.

  «What’s more» («крім того») використовується, якщо необхідно щось додати до вже сказаному.

  Не забудьте сказати «After all» (все-таки, у підсумку), підбиваючи підсумок розмови або викладеної ситуації.

  Також рекомендуємо задіяти фрази ввічливості:

  «I’m so sorry!» («мені дуже шкода!») – вживайте, якщо вам повідомили сумну новину, як вираження співчуття і жалю.

  Якщо ви бачите, що людині потрібна допомога, запитаєте «May I help you?», пропонуючи надати сприяння.

  Входячи в приміщення, обов’язково потрібно пропустити дам і вищих за статусом людей вперед. Тоді ті, хто пропускає, кажуть «After you!» («Після вас!»).

  Ще більше розмовних фраз Ви знайдете за посиланням.

  Ну що, вийшло досягти невеликого прогресу? Виконайте в додаток до всього завдання, розташованим нижче:

  Доповніть розмовну фразу потрібним словом

  • Can I …smilehelplivego you?

  • How can I …comeseegetdrink to the airport?

  ПроверитьСбросить результатБольше вправ

  Виберіть підходящу відповідь репліку

  • -Hi! …How’s it going?Talk to you later.Good luck!

  • -Bye! …Have a nice day!How are you?What are you doing?

  ПроверитьСбросить результатБольше вправ

  Складіть зі слів популярні розмовні фрази для туристів

  • …thepleasemenugiveme …thepleasemenugiveme …thepleasemenugiveme …thepleasemenugiveme , …thepleasemenugiveme

  • …isofficeticketwherethe …isofficeticketwherethe …isofficeticketwherethe …isofficeticketwherethe …isofficeticketwherethe ?

  • …moreslowlyspeakPlease …moreslowlyspeakPlease …moreslowlyPlease …moreslowlyspeakPlease .

  ПроверитьСбросить результатБольше вправ

  Поліпшити свої розмовні навички англійської допоможе онлайн-сервіс Lim English, зокрема вправа “Усний переклад”. Реєструйтесь по посиланню і приступайте до занять!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: