Самостійне вивчення англійської мови: поради, як не закинути і дійти до кінця

Вам знадобився англійська мова — по роботі, за особистими обставинами — не важливо. І ви вирішили, що самостійне вивчення англійської мови — найкращий шлях. Що ж, похвально. В наш час вивчити самостійно англійську мову не так і складно: навколо стільки відкритих безкоштовних матеріалів і можливостей для спілкування з носіями.

Напевно у вас вже лежать гори словників-перекладачів, різних підручників з граматики і ви накручуєте себе, що ви це все повинні простудіювати, чого вам стає так сумно. Пов’язано це з вашої зайнятістю або ж небажанням платити за курси — все одно, — вам треба сісти та самостійно і ефективно побудувати етапи вивчення англійської мови. Від цього залежить ваш успіх.

			samostoyatelnoe izuchenie anglijjskogo yazyka: sovety, kak ne zabrosit i dojjti do konca		21 Самостійне вивчення англійської мови: поради, як не закинути і дійти до кінця

Із статті ви дізнаєтесь:

 • Самостійне вивчення англійської мови: план і цілі
 • Шлях від початкового до середнього та просунутого рівня
 • Психологічні установки навчання
 • Вибір методики вивчення англійської мови
 • Поради щодо самостійного навчання

Самостійне вивчення англійської мови: план і цілі

У зв’язку з цим у вас виникають питання — як же самому навчитися англійській вимові, граматиці англійської, а також все це об’єднати в вільне спілкування з іншими людьми?

Головний секрет у вивченні англійської — постановка мети

Він полягає в тому, що ви повинні прийняти рішення вивчити мову — з цього самого моменту, не вигадуючи жодних відмовок. Отже, сформулюйте для себе наступну мету: «Моя мета — оволодіти англійською мовою досконало. Тепер ви точно знаєте, що вам потрібно і завжди тримайте мета в пам’яті. Вона буде вашим маяком.

Звичайно, тут ще залежить від вашої мотивації і того стану, в якому ви вивчаєте англійську мову. Особливо це важливо, якщо навчаєте ви самі. Принаймні, ви повинні знаходитися, так би мовити, на бодрячке. Згадайте хороші моменти у вашому житті або прочитайте про мотивацію у вивченні англійської.

Отже, могутня зброя в плані навчання:

 • Постановка мети — чітке уявлення, що вам потрібно і неухильне слідування їй.
 • Заняття в піднесеному настрої.
 • Шлях від початкового до середнього та просунутого рівня

  Для початку необхідно визначити — а який же ваш рівень знання англійської?

  У тому випадку, якщо ви вчилися в школі, ви напевно робили наголос на вивченні граматики англійської та на читанні якихось нудних діалогів.

  Тепер вам треба вибрати для початку одну з 2 цілей:

 • Ви хочете вивчити розмовну англійську
 • Чи ви хочете вивчати академічний англійський (збільшення знання словникових слів, складних фраз, підготовка до складання тесту TOEFL)
 • Докладніше про це ви можете прочитати в статті як швидко освоїти англійську мову в навчанні.

  Можу тільки сказати, що якщо ви вибрали 1 пункт і вам потрібен реальний розмовна англійська для спілкування по роботі, з колегами по справах бізнесу, вам дійсно варто зупинитися на варіанті прослуховування аудіо уроків із застосуванням саме тих записів, які вам цікаві і головне зрозумілі (це буде одним з кращих варіантів, якщо ви обрали самостійний шлях). Інший варіант — вибрати школу англійської. Почитайте наш огляд, щоб не помилитися з вибором школи.

  На етапі прослуховування необхідно також читати не адаптивну літературу. Причому слухати потрібно 80% часу, а читати 20%.

  Ви можете зіткнутися з тим, що багато років вчили, але так і не вивчили англійську. Тоді вам підійдуть саме аудіо курси і нестандартні підходи.

  При будь-якому рівні знання англійської, будьте наполегливі і послідовні. Виділяйте щонайменше 30 хвилин для занять, що б не сталося.

  Якщо ви думаєте, що вивчити англійської самому не вийде, то ви помиляєтеся — його може вивчати і стар і млад цілком без викладачів. Просто чим старші люди, тим грунтовніше вони вивчають мову і підходять до цього більш логічно. І пам’ятайте, ніколи не пізно починати вивчення англійської.

  Найголовніше — розслабтеся — поспішаю вас заспокоїти — ніхто не знає англійську досконало. Середній рівень, на який можна розраховувати, це близько 80% знання (в середньому на це може піти до 5 років). Та вдосконалення навичок як в англійській, так і в рідному, відбувається все життя. Тепер-то ви вже точно розслабитеся, що нам, Вам, на руку.

  Щоб знати 80 % мови, якого в якихось випадках з лишком достатньо, необхідно мати словниковий запас в 5000 слів (без обліку їхнього вживання в ідіомах, жаргонах).

  Психологічні установки навчання

 • Перестаньте повторювати і думати, що у вас нічого не вийде. Не думайте про те, скільки років до цього ви вивчали мову і що викладач не схвально відгукувався про ваших здібностях на цей рахунок. Замість цього повторюйте, бажано кожен день: «Вивчити англійську мову — елементарно. Я можу його вивчити і скоро вивчу«. Повторюйте кожен день перед сном.
 • Інтерес до мови. Виробіть його, повірте в це. Але при цьому не примушуйте свою підсвідомість. Знайте міру в захопленні запам’ятовування дуже багатьох слів (такими курсами зараз рясніє інтернет). Зробіть із вивчення англійської мови захоплення. І у вас все вийде! Головне не скільки слів ви запам’ятали, а як використовуються наявні.
 • Взагалі, вся справа в інтересі. А він з’являється тільки тоді, коли ви читаєте і прослуховуєте вам цікавий матеріал. Так було, є і буде. Вам подобається географія? Що ж, почніть читати і слухати National Geographic для дітей. Не дивуйтеся. Це спочатку вам здасться чимось образливим. Але запевняю вас, це не так. Потім самі побачите, як буде підвищуватися ваш інтерес, а потім і мотивація. Таким чином у вас з’явиться інтерес до мови.

  Вибір методики вивчення англійської мови

  Вам необхідно вибрати таку методику вивчення англійської мови, яка б не тиснула на вас і сприймалася вами з задоволенням.

  Отже, ви підібрали методику самостійного вивчення англійської мови. Тепер вам необхідно визначитися, в який час ви будете займатися і врахувати — жайворонок чи сова — і скоригувати план навчання.

  Займайтеся кожен день. Від 1 до 1,5 годин. Зверніть також увагу на ефективне вивчення англійської мови. Якщо ви хочете, щоб вам її пояснили, заходьте в вышеозвученный розділ.

  Приділяйте читання як можна більше часу поза залежності від методики, яку ви обрали.

  Також якщо у вас є можливість, і ви розумієте те, що говорять на радіо, приміром, BBC — то слухайте його. Якщо ви ще не розумієте хоча б 90 % того, що там кажуть — ні в якому разі не слухайте. Знайдіть те, що ви розумієте на 90 %, а краще 95 %. Таким чином слухання буде ефективно.

  Поради щодо самостійного навчання

 • Думайте англійською
 • Слухайте аудіо подкасти англійською
 • Дивіться англійські фільми (для початку з субтитрами) або передачі на Yotube
 • Використовуючи комп’ютер і інтернет, спілкуйтеся в Facebook або Skype з англомовними або просто з людьми, які вивчають англійську самостійно.
 • Не кидайте обрану методику вивчення англійської на півдорозі.
 • Не засмучуйтеся, якщо результати стагнують. Нічого страшного. Головне — інтерес до вивчення, а через деякий час ви побачите, що результати просто чудові.
 • Робіть все з задоволенням! Якщо вам щось не подобається — текст чи аудіо — закривайте його і шукайте те, що вам подобається.
 • Будьте щедрі на похвалу у свою адресу. Вивчайте культуру, географію, біографії відомих людей тієї ж самої Англії або США, або Австралії.

  Слідуючи своєму головному інтересу і спираючись на ваш стимул, самостійне вивчення англійської мови буде проходити для вас без проблем і ви будете застосовувати його в життя — у бізнесі, при особистому спілкуванні.

  Корисна стаття:

  Як вивчити англійську мову самостійно

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: