Самостійне вивчення англійської мови: з чого почати?

Рано чи пізно майже кожен чоловік починає замислюватися про необхідність вивчення іноземної мови. Звичайно, краще займатися з репетитором, який допоможе вам виробити правильну стратегію, підкаже, як уникнути поширених помилок. Якщо у вас немає можливості скористатися послугами професіонала, зверніть увагу на деякі рекомендації, які дозволять без зайвих проблем отримати необхідні знання в домашніх умовах. Отже, ви збираєтеся організувати самостійне вивчення англійської мови — з чого ж все-таки почати?

Із статті ви дізнаєтесь:

  • Фонетика: створюємо базу
  • Граматика: вчимося правильно формулювати думки
  • Розвиваємо лексичний запас
  • Як відпрацювати навички мовлення?

Фонетика: створюємо базу

На жаль, часто доводиться стикатися з людьми, які володіють англійською на непоганому рівні, але їх вимова залишає бажати кращого. У школах і університетах рідко загострюють увагу на цьому аспекті, і дуже навіть дарма. Для вивчення фонетики варто віддавати перевагу курсам, створеним носіями мови. Ідеально підійде підручник від Ann Baker під назвою “Tree or Three”. Ви навчитеся не плутати схожі звуки, вивчите правила артикуляції і навіть розвинете пам’ять.

Займатися тренуванням вимови краще біля дзеркала, щоб ви могли контролювати положення органів мови. Якщо є можливість, дивіться англійські передачі та серіали з російськими субтитрами: ви не тільки вивчите фонетику, але і кілька розширите словниковий запас.

Граматика: вчимося правильно формулювати думки

Отже, вам необхідно організувати самостійне вивчення англійської мови: з чого почати знайомство з граматикою? Найголовніше – вибрати хороший підручник, який зробить процес не тільки зрозумілими, але й захоплюючим. Досить гарні в цьому барвисті видання від Victoria Evans. У серії Round-Up є підходяща книга – Starter. Тут є і серйозні вправи, і веселі завдання, і лаконічні пояснення по різних темах.

Читайте також:
Переклад пісні I don't Care (Justin Bieber)

На жаль, серед російських видань досить мало відповідної літератури, однак не варто нехтувати «зеленою книгою» Голіцинського. Збірник містить масу вправ для відпрацювання різних правил. Коли ви будете знайомитися з граматикою, з допомогою цього підручника ви набагато простіше і швидше засвоїте інформацію, уникаючи плутанини.

Досить непогана книга Enterprise (у серії представлено 4 видання). Вона спрямована на комплексне вивчення мови. Увага також приділяється розвитку письмових навичок. У підручнику є невеликі тексти для читання.

Розвиваємо лексичний запас

Вам кожен день необхідно розширення словникового запасу. Варто уникати поширеної тактики, яка полягає в банальному зазубрювання окремих фраз. Така інформація швидко вивітрюється з пам’яті, і ви просто даремно втратите час. Найкраще вчити слова в контексті. Багато людей із задоволенням читають адаптовані книги, однак, якщо ви вивчаєте англійську взагалі з нуля, варто з цим почекати.

Досить популярна серед новачків методика Іллі Франка. Книги з серії містять текст англійською мовою, в дужках пишеться значення окремих слів. Спочатку ви читаєте уривок з підказками, а далі переходьте до оригіналу. В процесі захоплюючого вивчення слова запам’ятовуються самі по собі. Спеціальні вправи допомагають закріпити результати.

Використовуйте будь-які можливості для розширення словникового запасу. Знову ж таки, дивіться фільми з російськими субтитрами, грайте в комп’ютерні ігри, слухайте радіо. Обов’язково скачайте на телефон електронний словник. Відмінний варіант – Lingvo.

Як відпрацювати навички мовлення?

З чого почати вивчення англійської мови самому, в розмовної мови?

У першу чергу варто навчитися розуміти іноземну мову. У цьому вам допоможуть цілі збірники для виконання аудіювання. Ви двічі (не більше!) прослуховуєте запис і відповідаєте на запитання тесту. Потім ведеться робота над помилками.

Читайте також:
Резюме англійською мовою — зразок

Найкращий спосіб покращити розмовну англійську – це спілкування з носіями мови. Заведіть нових знайомих з різних куточків планети і телефонуєте по Скайпу. Також в Мережі є чимало ресурсів для анонімного спілкування з незнайомцями. Існують цілі спільноти людей, які спільними зусиллями вивчають англійську.

Бажано, щоб в майбутньому у вас все ж з’явилася можливість знайти хоча б тимчасового репетитора. Можна займатися не виходячи з дому: багато викладачі ведуть уроки в Скайпі. Вони звернуть вашу увагу на зроблені помилки і підкажуть, як уникнути їх у майбутньому.

Складаючи графік занять, пам’ятайте, що вчитися вам доведеться регулярно: потрібно приділяти увагу мові хоча б 3-4 години в тиждень, бажано робити це кожен день. Поставте перед собою чітку мету, для здійснення якої вам потрібно оволодіти іноземною. Час від часу проходите діагностичні тести для того, щоб зрозуміти, які ваші досягнення. Бажаємо успіхів!

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн