Самостійне вивчення англійської мови з повного нуля

Вивчення іноземної мови – справа непросте, але захоплююче. Чи можна досягти поставленої мети без допомоги викладача? Якщо у вас є прекрасна мотивація, то самостійне вивчення англійської мови з нуля не викличе великих ускладнень. Головне в цьому питанні – послідовність.

Із статті ви дізнаєтесь:

  • З чого потрібно почати підготовку?
  • Які книги і підручники купувати?
  • Як розподілити час?
  • Увімкніть англійська в повсякденне життя
  • Конкретні рекомендації з першим крокам

З чого потрібно почати підготовку?

В першу чергу варто визначитися з відповідною методикою. Фахівці запевняють, що віддавати перевагу варто новітнім розробкам. Традиційна методика (граматико-перекладна) хороша тим, що ви зможете запам’ятати непрості правила вживання тих чи інших конструкцій, розширите словниковий запас. Але пам’ятайте, що без практики не обійтися: більшу частину уваги варто приділити спілкуванню

Які книги і підручники купувати?

Сьогодні багато людей при самостійному вивченні англійської мови з нуля можуть спокійно скачати в Інтернеті ті посібники, які стоять в магазинах досить дорого. Віддавайте перевагу іноземним виданням, адже зарубіжні автори відрізняються більш інноваційним підходом. Round Up, HotLine, Headway, Blueprint – вибирайте книгу за власним смаком. Не варто ігнорувати і деяких гідних вітчизняних авторів, особливо на початковому етапі. Бонк або Голіцинський стануть відмінною знахідкою для вас. Якщо ви не можете зробити вибір між кількома підручниками, то зверніть увагу на те, що гарний посібник обов’язково володіє такими рисами:

  • теоретичний матеріал розписаний детально, він зрозумілий для вас;
  • книга містить велику кількість практичних завдань;
  • підручник допомагає розвивати навички одночасно: граматика, аудіювання, читання, письмо;
  • великим плюсом стануть картинки, таблиці та інші графічні зображення: вони зроблять процес навчання більш веселим і захоплюючим.

Як розподілити час?

При виборі часу для занять зверніть увагу на біологічний годинник. Вчіться тоді, коли вам зручніше. Для того, щоб якомога швидше отримати хороші результати, приділяйте мови не менше 5 днів на тиждень. В ідеалі варто займатися щодня. Самостійне вивчення англійської мови з нуля повинно відбуватися організовано. 60-90 хвилин уроку без втручання сторонніх, серфінгу по соціальним мережам і спілкування по мобільному – уявіть, що ви сидите в цій аудиторії під пильним поглядом викладача. Якщо ви вирішили займатися інтенсивно, то в середині «пари» зробіть 5-хвилинну перерву.

Увімкніть англійська в повсякденне життя

Це дасть вам додаткову мотивацію і можливість закріпити пройдений матеріал. Вивчені теми можна відпрацювати по дорозі на службу. Не соромтеся вимовляти нові слова, дивлячись на себе в дзеркалі з ранку. Як тільки ви зробите перші кроки у вивченні, знайдіть приятеля по листуванню. Купуйте цікаві журнали, адаптовані книжки, починайте дивитися улюблені серіали з російськими субтитрами.

Конкретні рекомендації з першим крокам

Починати будь-яку справу необхідно з вивчення азів. Алфавіт, вимова, на що звертають увагу в першу чергу. Потрібно відразу визначитися з додатковими помічниками. Придбайте словник: обмежуватися веб-ресурсами не варто, так як вони не завжди надають достовірну та повну інформацію. Проконсультуйтеся зі знайомим викладачем і виберіть допомога по своєму смаку. Окремо варто придбати цілі словники ідіом – стійких виразів.

Для того щоб в майбутньому не довелося виправляти минулі помилки, скачайте або купіть аудіоматеріали. Це може бути книга доповнена диском/mp3-записами. У процесі виконання вправ ви навчитеся розуміти сенс того, що говорить інша людина, виділяти головне в його промові. Також такий підхід допоможе поліпшити власну вимову.

В домашніх умовах цілком можна скористатися Інтернетом. Скайп, живі журнали, блоги вивчають англійську, сервіси анонімного спілкування – можливості практично не обмежені. Ви любите готувати їжу? Відвідуйте ресурси з англійськими рецептами. Подобається грати в комп’ютерні ігри? Встановлюйте англійські версії. Те ж саме стосується музикантів, меломанів, книголюбів і просто гумористів.

Якщо у вас є можливість, то варто провести відпустку в іншій країні. Живе спілкування з людьми значно підвищить ваш рівень знань. Відмінною мотивацією стане бажання ознайомитися з іншою культурою, адже у кожного народу є багато цікавого. Вам обов’язково варто звернути увагу на біографії видатних особистостей, історичні довідки та інші матеріали: це допоможе не тільки розширити словниковий запас, але і отримати ще більше задоволення від поїздки.

Бажаємо успіхів! Не забувайте час від часу проходити тестування і нагороджувати себе за успіхи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: