Сфери застосування англійської мови – загальний англійський, спеціалізований, літературний

f07e9c978f0a813a7fcc7dd757808768 Сфери застосування англійської мови   загальний англійський, спеціалізований, літературний

Вивчення англійської, як і ремонт в будинку: з необхідності він часто перетворюється в повсякденне заняття і навіть стиль життя. Призначення мови як інструменту комунікації, визначає мету його вивчення. Також це важливо для розуміння заходи прогресу і моменту, коли можна і потрібно зупинитися.

Що б поставити особистий мета у вивченні англійської, варто задатися питанням: Як я буду застосовувати мову? Відповідь на це питання дає розуміння тієї сфери мови, в якій ви реально будете його використовувати. Вивчення будь-якого аспекту мови (словниковий запас, граматика, вимова, усна і письмова мова) має сенс лише в контексті вашої мети. Все інше об’єктивно не буде вписуватися в програму вашого навчання.

Не думайте, що викладач англійської краще знає, що вам треба знати. Навпаки, якщо ви розкажіть викладачеві, яка ваша мета, як ви збираєтеся використовувати мову і що при цьому будете знати, то на підставі цих мотивів він зможе підготувати саму актуальну для вас навчальну інформацію, минаючи все що для вас не важливо.

Ви ніколи не потрапите в ціль, якщо не знаєте, де вона знаходиться. «Корабель, який не знає порт призначення, ніколи не зловить попутний вітер». (Сенека)

Сфери застосування словникового запасу

Для визначення сфери застосування англійської мови використовується ситуаційний підхід. Змоделюйте всі типові ситуації, в яких ви будете застосовувати англійську. Якщо таких ситуацій набереться 20-30, то це вже буде схоже на правду. Ці ситуації повинні скласти ядро ваших мовних навичок.

У кожної людини є своя унікальна сфера застосування іноземної мови, але умовно можна виділити такі сфери застосування:

Читайте також:  The Godfather: Part 2 - You're Welcome to Me Now (1974)

7088b4d837da127e783da9a561fb3dcd Сфери застосування англійської мови   загальний англійський, спеціалізований, літературний1. Примітивний мову. Передбачається знання літер та правильну вимову коротких слів, фрагментарне знання простих слів, яке можна застосувати для передачі життєво важливої інформації у вигляді словесної кальки з попутними активними жестикуляциями.

2. Загальна англійська. Визначає первинну адаптацію в англомовному суспільстві, включає побутові та повсякденні діалоги, загальноприйняті вирази, а так само часто вживані слова з кожної сфери діяльності (професії/науки/спорту/мистецтва). Це мова туриста.

3. Спеціалізована англійська. Використовується для ведення професійної діяльності з англомовними партнерами, клієнтами, колегами, джерелами інформації. Найбільш відомими з спеціалізованих сфер підготовки є бізнес-англійська і академічний мова, що використовується при навчанні та науковій діяльності. Інші приклади: медичні терміни, мистецтвознавство і культура, техніко-інженерний мова, юридичний, мову художніх творів.

4. Літературна мова. використання мови, як рідної із застосуванням фразеологізмів, красивих мовних зворотів, умінням вловити підтекст, наприклад сарказм, знання сленгових виразів і т. д.

f35e3a6605e2703f8a2ebbfc1ad70f25 Сфери застосування англійської мови   загальний англійський, спеціалізований, літературнийПриклади однієї і тієї ж думки для різних сфер підготовки:

  • Примітивний мову. Вода з неба – water from the sky.
  • Загальна англійська. Дощ – rain.
  • Спеціалізована англійська. Проливна злива – torrential downpours.
  • Літературна мова. Ллє як з відра – to rain pitchforks, rain cats and dogs.

Сфера застосування не визначає рівень підготовки:

  • По-перше, сфери відображають мету і способи застосування мови, а не рівень навичок.
  • По-друге, словниковий запас з кожної сфери застосування може бути різного рівня підготовки: поверхневий, базовий (прийнятний), застосовний (вживаний) і досконалий.

Рівні володіння певною сферою мови

Поверхневий – сприйняття і розуміння загального значення суті контексту в певній сфері (розмови, фільми, аудіо, книги). Особливостями рівня є пасивний словниковий запас і складності в інтерактивному участю (бесіди, листи, конференції).

Читайте також:  IT сленг англійською: 35 крутих сленгових виразів для IT-фахівця англійською

Базовий – повне розуміння носіїв мови, стійкі навички письма та усного мовлення в зрозумілій формі.

Застосовний – повне розуміння будь-якого джерела інформації, уміння чітко і послідовно висловлювати свої думки без логічних підмін з рідної мови. Сприйняття нестандартного ходу думок, такого як метафори, переносне значення, приказки, сарказм, гумор, двозначність виразів, культурні особливості.

Досконалий – повне знання, а також навички імітації і створення культурно-мовного контексту: адаптація до особливостей акценту, локальним виразами та зв’язку мови з культурним середовищем. Також це означає високий ступінь свободи у вираженні своїх думок у зрозумілій для оточуючих формі, знання та створення ідіом, активне використання переносного значення слів. Наприклад, розуміння та застосування лікарського гумору свідчить про досконалому рівні володіння спеціалізованим медичним англійською.

Причини знати англійську добре

Навіщо нам інструмент, якщо ми не знаємо де і для чого нам його застосовувати. Ось ще кілька хороших причин знати і застосовувати англійська:

1. В англійській Вікіпедії в кілька разів більше статей, ніж в російській версії.

2. Ви зможете подивитися (або переглянути свої улюблені фільми в оригіналі і почути голос Пенелопи Круз, Сильвестора Сталоне або Джоні Депа. Якщо ви цінуєте акторську гру, то образ героя для вас ніколи не буде завершений без «цього» голосу, коли звук слів збігається з мімікою і подачею актора.

3. Велика частина професійної літератури – та, яка застаріває за 3-4 роки. Актуальну інформацію можна дізнатися тільки з англомовних джерел. Наприклад: термін Total Quality Management (TQM) більше 10 років неправильно переводився, і, отже, тлумачився вітчизняними джерелами. Замість правильного «абсолютно якісний менеджмент» ми ялозили «тотальне управління якістю», що в корені невірно (і навіть google translate зрадницьки помиляється – перевірте самі).

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 68

4. Більш якісні коментарі спортивних подій, наприклад, як Formula 1 коментується на BBC.

5. Відчувати себе комфортно на відпочинку і в подорожах на більшій частині Земної Кулі. 8a806a9acf053023e7633b51a5231ed3 Сфери застосування англійської мови   загальний англійський, спеціалізований, літературний

6. Ми подорожуємо, що б дізнатися нові культури. Найбільш значимою частиною культури народу є людина. Для знайомства з новими людьми в чужій країні необхідна не тільки рішучість і почуття гумору, але і великий активний словниковий запас.

7. Люди, які добре знають і застосовують англійська на робочому місці, мають незрівнянно більше кар’єрних можливостей.

У будь-якому випадку, до якої б цілі ви не йшли, вивчаючи англійську, і якими б причинами не керувалися, питання – з чого почати навчання – неминуче виникне в самому початку шляху. Для вивчення англійської з нуля ми рекомендуємо вам онлайн самовчитель англійської мови Lim-english.com. Наш сайт надасть вам можливість освоїти основні граматичні конструкції, базову лексику і відпрацювати навички читання, письма та сприйняття англійської мови на слух. Пройшовши навчання на нашому сайті, ви отримаєте міцну базу для вдосконалення англійської в будь-якій сфері його застосування.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: