Що бачу, про те й співаю: як описувати картинку англійською мовою

Напевно кожна людина, що вивчає іноземну мову, не раз задавався питанням: як правильно описувати картинку англійською?

Можливо, існують якісь правила чи певні вимоги? Сьогодні пропонуємо розглянути основні прийоми цього захоплюючого процесу, які будуть Вам дуже корисні в подальшому. Отже, приступимо?

Немає часу читати? Завантажте pdf-файл з керівництвом, як описувати картинку на англійській мові!

Отримати pdf ВКонтакте

Отримати pdf в Facebook

Отримати pdf в Telegram

image/svg+xmlbackground

Отримати pdf в Viber

1. Для початку зосередьтеся на основній частині малюнка. Уважно подивіться на цю картинку.

chto vizhu, o tom i poyu: kak opisyvat kartinku na anglijjskom yazyke4 Що бачу, про те й співаю: як описувати картинку англійською мовою

Що Ви бачите?
In this picture I see a young woman lying on the grass, smiling and listening to music with headphones. На цій картинці я бачу дівчину, яка лежала на траві, усміхнену і слушающую музику в навушниках.

Використовувати такі словосполучення:

  • This picture shows… На цій картинці…
  • There is/there are… Тут/там…
  • In this picture I can see… На цій картинці я бачу…

2. Постарайтеся описати як можна більше.
She seems to be in her early twenties. She’s got long blond hair and a charming smile. She’s wearing a white T-shirt… На вигляд їй двадцять з невеликим. У неї довге світле волосся і чарівна посмішка. Вона одягнена в білу футболку…

Використовувати такі словосполучення:

  • In the foreground/in the background… На передньому плані на тлі…
  • On the right/on the left… Праворуч/ліворуч…

3. Спробуйте підключити свою уяву при побудові припущень.
She could be listening to some energetic rock music, because she looks happy and of duty. Maybe she is listening to the best album of her favourite singer and is singing along. By the way, it can be even not music at all. She could be listening to a humorous audiobook that makes her smile. She may be listening to an audiocourse, learning a foreign language and trying to repeat the phrase after the speaker. Можливо, дівчина слухає енергійну рок-музику, тому що вона виглядає щасливою і поглинутої музикою. Може бути, вона слухає кращий альбом улюбленого виконавця і підспівує. До речі, вона може слухати зовсім і не музику. Може бути, вона слухає гумористичну аудіокнигу і саме тому посміхається. Можливо вона слухає аудіокурс для вивчення іноземної мови і намагається повторити фразу за диктором.

Використовувати такі словосполучення:

  • I think… Maybe/Perhaps… Я думаю, що… може бути/можливо…
  • She must/can’t/might be… Вона повинна/не може/може бути…
  • She looks (happy)/She looks like…(my little sister)… Вона виглядає…(радісним)/Вона виглядає як…(моя молодша сестра).

4. Також Ви можете використовувати історії зі свого життя. Використовуйте власні історії та приклади з життя – це дасть Вам можливість більше говорити. Людям набагато комфортніше розповідати про власні переживання, так розповідайте про себе! Наприклад, описуючи дівчину з навушниками, Ви могли б сказати:
I can see an engagement ring finger on her. Perhaps she has just got of duty and is trying to choose the song for the first dance with her fiancé during the wedding ceremony. I know how hard it can be because i’m getting married in August and i’ve been listening to various songs, trying to choose those to be played on my wedding day. I fall asleep with my headphones on and spend my working hours in a similar pair of headphones, not to irritate my fellow-workers with my music. На пальці у неї кільце, подароване на честь заручин. Можливо, вона нещодавно побралася і вибирає пісню для першого танцю молодят під час весільної церемонії. По собі знаю, як це важко, тому що я виходжу заміж в серпні і слухаю різні пісні, намагаючись вибрати ті, які будуть звучати на моєму весіллі. Я засинаю в навушниках і сиджу в навушниках на роботі, щоб не заважати колегам своєю музикою.

Тепер Ви розумієте, що ми маємо на увазі? Використовуючи приклади, засновані на власному життєвому досвіді, в процесі опису картинки, наприклад, молодої дівчини з навушниками, Ви будете почувати себе більш спокійно і комфортно.

Найкраще думати про те, Хто? Що? Де? Коли? Чому? Як? зображені на кожній картинці.

Подумайте про предметах, зображених на картинці, довкіллю, часу доби, погоди, місцерозташування, культурі… Все це дасть Вам ідеї для більш яскравого опису зображення.

5. Тренуйтеся описувати зображення кожен день. Якщо Ви привчитеся тренувати свою розумову активність таким чином, то незабаром Ви виявите, що під час іспиту Вам буде зовсім неважко підбирати ідеї для опису будь-яких зображень. Вам на розум будуть приходити цікаві ідеї, швидко і без особливих зусиль.

Тепер Ви ознайомлені з основними принципами опису будь-якого зображення. Застосовуючи на практиці нові знання, Ви отримаєте відмінний результат. Бажаємо Вам успіхів у вивченні іноземних мов!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: