Що я можу, або Які бувають рівні англійської мови

Коли людина приступає до вивчення мови або хоча б замислюється про це, у нього виникає безліч питань.

Один з перших – який же рівень у мене? Існує кілька шкал, за якими визначається рівень володіння мовою, але для звичайної людини кордону між рівнями здаються розмитими. Як визначити свій рівень? Який шкали дотримуватися? Ми спробуємо внести ясність у це питання.

  • Отже, можна розділити на три рівні частини. Вони умовно відповідають низькому, середньому і високому рівню володіння мовою. Є ще і нульовий рівень. Багато хто зі сміхом говорять, що їх рівень – як раз і є нульовою. Щось вчили у школі, що в університеті, але в пам’яті не відклалося нічого. Тим не менш, нульовий рівень може бути тільки у людини, який не вивчав англійську ніколи в житті і не знає навіть алфавіт. Англійську в школі вчили? Значить, Ваш рівень вже вище. Але які бувають рівні англійської мови після нульового?
  • Слідом йде так званий рівень виживання або Elementary. Якщо досвіду спілкування англійською у Вас немає, Ви розумієте тільки прості слова і фрази по типу «I am Vasya», а граматика англійської мови для Вас – темний ліс, значить, Ваш рівень – А1 або Elementary. Це – середній рівень випускників радянських шкіл. Для виживання вистачить, а для повноцінного спілкування – немає.
  • Після йде рівень А2 або Pre-Intermediate – рівень, який за шкалою знаходиться трохи вище початкового. Це – обов’язковий мінімум для будь-якого туриста. Ви розумієте написи в аеропорту, в метро, можете навіть трохи розповісти про себе. Ви можете порозумітися з продавцем і навіть трохи поторгуватися, компенсуючи брак володіння мовою жестами і мімікою.
  • Наступна щабель – рівень В1 або Intermediate. Людина може не просто розповісти про себе завчений текст, але і скласти цілком простенький зв’язний текст. Словниковий запас все ще обмежений, але його вистачає для того, щоб спокійно і без супроводу пересуватися по чужій країні. Зрозуміти, що каже корінний британець або американець можна тільки тоді, коли він говорить повільно і чітко. В інших випадках мова перетворюється в непереводимую гору звуків з вкрапленнями знайомих слів.
  • Якщо ж Ви спокійно розумієте мова англомовного людини, можете без підготовки поговорити з ним і читаєте неадаптовану літературу англійською мовою, швидше за все, Ваш рівень – В2 або Upper-Intermediate. На цьому рівні вже можна пробувати здавати різні екзамени та тести. До речі, більшість випускників філологічного факультету виходять з університету саме з рівнем В2.
  • Наступний рівень, С1, вже вважається просунутим і називається Advanced. Якщо Ви можете вільно розмовляти англійською, використовуючи все багатство мови, висловлювати свою думку в самих різних ситуаціях, вільно читати пресу і дивитися новинні програми англійською – вітаємо, Ваш рівень – С1!
  • Як кажуть, вище – тільки зірки. І рівень С2. Це – рівень корінного жителя Британії або США, причому освіченої, начитаної і інтелігентного. Якщо Ви можете спілкуватися англійською, розрізняючи найтонші відтінки значень та спокійно читаєте наукову літературу, швидше за все, Ваш рівень – С2. Але найкращий спосіб підтвердити це – здати тест IELTS на 8.5.

chto ya mogu, ili kakie byvayut urovni anglijjskogo yazyka30 Що я можу, або Які бувають рівні англійської мови

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн