Сім’я по англійськи | Розповідь (текст) про сім’ю англійською мовою з перекладом

d26648961e0bedb0d10a214a224f9d2e Сімя по англійськи | Розповідь (текст) про сімю англійською мовою з перекладом

Вступ

Почавши вивчати англійську мову, якими б ви не користувалися підручниками або ресурсами, однією з перших тем, яка вам дається, – це тема Сім’я англійською мовою. Розповідь про родину англійською дуже зручний в плані навчання як з точки зору граматики, так і в плані поповнення словникового запасу.

Посудіть самі – перелічити членів своєї сім’ї та описати їх можна за допомогою найпростіших речень, але при цьому в цю тему можна органічно вписати безліч тематичної лексики: Вік (числівники), Зовнішність (частини тіла, зовнішні характеристики, кольору тощо), Характер, Професії, Хобі і т. д. Крім того, ця тема підходить для учнів будь-якого віку – маленьких дітей, школярів, дорослих. Саме тому різноманітні по складності тексти про сім’ю англійською мовою так популярні серед викладачів і учнів.

Назви родичів англійською

Зазвичай розповідь про сім’ю (family) англійською починається з перерахування родичів (relatives) – членів сім’ї (members of the family). Якщо розповідає школяр, то у новачків це як правило:

мати , мама – mother, mum (mom, mommy)

батько, тато – father, dad (daddy)

бабуся – grandmother (grandma, granny)

дідусь – grandfather (grandpa)

брат – brother

сестра – sister,

а на рівні складніше у словничок додаються більш далекі родичі – aunt (тітка) , uncle (дядько) , cousin (двоюрідний брат або сестра) , stepmother (мачуха), stepfather (вітчим).

В оповіданні дорослого про його (її) сім’ї на англійській зазвичай фігурують

дружина – wife

чоловік – husband

син – son

дочка – daughter

дитина (діти) – child (children)

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 29

немовля – baby.

Опис зовнішності та характеру членів сім’ї

Щоб скласти розповідь про родину, мало просто перелічити членів сім’ї і згадати про їх вік, важливо дати опис кожного з них – як виглядає, який він або вона за характером, чим займається. Зовнішність людини як правило описують такими словами:

 • про очах (eyes) можна сказати, які вони за кольором (синій, сірий, black, green, brown), за розміром (big, small). Крім того про очі кажуть, що вони розумні (intelligent), виразні (expressive), добрі (kind), ніжні (soft), променисті (starry).
 • ніс (nose) ми можемо описати як прямий (straight) або кирпатий (turned-up).
 • губи (lips) – тонкі (thin) або повні (full)
 • волосся (hair) людини бувають темними (dark), світлими (blond, fair), рудими (red) або сивим (gray). Крім того, вони можуть бути довгими (long), короткими (short), прямими (straight) або кучерявим (curly).
 • по зростанню (height) наші родичі можуть бути як високі (tall), так і низенькі (short). А можливо, зростання у людини середній (medium height).
 • про статуру можна сказати так: худий (thin), повний (fat), струнка (жінка) – slim

Звичайно, це лише зовсім маленька частина слів, якими можна описати зовнішність. Адже по суті, зовнішність людини і частини тіла – це окрема велика тема у вивченні англійської. І якщо ви хочете точніше описати своїх близьких, складаючи текст про сім’ю, це відмінний привід зазирнути в словниках, підбираючи найбільш підходящі слова.

Описуючи членів сім’ї, потрібно обов’язково сказати кілька слів про їх характер. У цьому вам допоможуть такі визначення:

розумний – clever, bright, intelligent

веселий – cheerful

добрий – kind

розуміє – understanding

строгий – strict

Читайте також:  Акценти у фільмі Людина Павук (відео)

справедливий – fair

смішний, забавний – funny

цікавий, допитливий – curious

серйозний – serious

Складання розповіді про сім’ю англійською

Розповідь про родину англійською зазвичай складається за таким примірного плану:

Скільки людей у родині, перерахування членів сім’ї.

Короткий опис кожного члена сім’ї:

 • як звуть
 • скільки років
 • як виглядає
 • опис рис характеру
 • чим займається

Загальний опис сім’ї, стосунків, загальні заняття і захоплення.

Наприклад, розповідь про родину англійською мовою з перекладом може мати приблизно такий вигляд:

My name is Berta. I am thirteen years old. My family is small, but very united. We are four: my mother, my father, my anger and me. My mother Amy is thirty – six. She is a nurse. She has dark-blue eyes and dark hair. Mommy is very kind. My father Fred is forty-one. He is a pressman. He isn’t very tall and thin. Daddy is rather strict with me. He is fond of gardening. His cabbage is the biggest in the neighborhood. My granny’s name is Rose. She is very old. Grandma is fond of knitting. At weekends we like to spend our time together in our garden having a barbecue or just watch TV and talk.

Мене звуть Берта. Мені 13 років. Моя сім’я маленька, але дуже дружна. Нас четверо: моя мама, мій тато, моя бабуся і я. Моїй мамі Емі 36. Вона медсестра. У неї темно-сині очі і темне волосся. Мама дуже добра. Моєму татові Фреду 41. Він друкар. Він не дуже високий і худий. Тато досить суворим зі мною. Він захоплюється садівництвом. Його капуста – найбільша в окрузі. Мою бабусю звати Роза. Вона дуже стара. Бабуся любить в’язати. У вихідні ми любимо проводити час в саду на барбекю або просто дивимося телевізор і розмовляємо.

Читайте також:  Методика викладання англійської мови дошкільнятам

Для того, щоб скласти свою розповідь, звичайно, попередньо варто вивчити аналогічні розповіді в підручниках або в онлайн ресурсах. В інтернеті ви зможете не тільки подивитися приблизний текст такої розповіді, але і послухати його, уточнити правильну вимову слів. Самовчитель англійської мови Lim-English – хороший спосіб допомогти вам у цьому. На Lim-English ви зможете не тільки прослухати його, але і виконати вправу на переклад, вивчити нові слова, написати диктант. Після цього, написати свій власний розповідь буде вже не в приклад легше.

Онлайн вправа на тему “Сім’я”

Щоб прочитання даної статті принесла Вам користь, пройдіть онлайн вправу на закріплення матеріалу по темі “Сім’я”

Виберіть правильний переклад фрази.

 • Мені 16 років. …I have 16.I am 16.

 • Моя мама сувора, але справедлива. …My mom is strict but fair.My mom strict and fair.

 • My …sisterfathergrandfather is the oldest in our family.

 • My uncle’s son is my …siblingcousinbrother .

 • She is very happy with her …wifehusbandaunt and 3 children.

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Складіть речення про сім’ї з даних слів.

 • …brothercuriouscleverandMyis …brothercuriouscleverandMyis …brothercuriouscleverandMyis …brothercuriouscleverandMyis …brothercuriouscleverandMyis …brothercuriouscleverandMyis .

 • …youngfunnyisverysonHer …youngfunnyisverysonHer …youngfunnyisverysonHer …youngfunnyisverysonHer …youngfunnyisverysonHer …youngfunnyisverysonHer .

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: