Система освіти у Швейцарії

sistema obrazovaniya v shvejjcarii21 Система освіти у Швейцарії

Привіт, дорогі друзі. Система освіти в Швейцарії відома у всьому світі. вона є універсальною і включає в себе кращі риси англо-американської, французької та німецької шкіл.

Починати навчання в Швейцарії можливо в будь-який час всім бажаючим незалежно від віку. Тут діють потужні навчальні програми, що дозволяють учням вивчати кілька мов, займатися своїми власними проектами, користуватися потужним сучасним оснащенням аудиторій і лабораторій та отримувати доступ κ великим бібліотекам.

Β Швейцарії чотири офіційних мови: французька, німецька, італійська і ретороманська. Швейцарія розділена на 26 кантонів і провінцій, кожна з яких досить автономна. Початкові і середні школи підпорядковуються виключно кантонам, тоді як університети Швейцарії — ще і федеральному уряду.

Перший університет був заснований в 1460 році в Базелі. На даний момент у Швейцарії 12 великих державних вузів, кілька академій і близько 120 коледжів. Приватні школи, коледжі та університети цієї країни придбали світову популярність завдяки новітнім методикам і технічних засобів навчання, органічно поєднується з класичними уявленнями ο ролі і формах освіти у житті сучасної людини.

Єдиної національної системи середньої освіти у Швейцарії немає. Наявність низки мов в країні і великої кількості двомовного населення призвело κ існування в ряді кантонів паралельних шкільних систем.

вікдитячий садок4-6початкова школа6-12середня школа12-16вища школа18-22

 

Середня освіта в Швейцарії

Переваги:

  • Головна відмінність Швейцарських шкіл — вони пропонують навчання за будь-якої з систем освіти: англо-американською, німецькою, французькою, шведською, італійською.
  • Β Швейцарських школах діє універсальна міжнародна програма International Baccalaureate, яка котирується у вищих навчальних закладах усього світу.
  • спілкування з однолітками з різних країн — дітьми політиків, дипломатів, великих бізнесменів — дає безцінний досвід і зв’язки, які можуть знадобитися в майбутньому.
  • навчання можливо на будь-якому з основних європейських мов.
  • Швейцарські школи дають можливість підготуватися практично κ будь-якого університету світу.
  • Учні вивчають декілька іноземних мов (як мінімум два).
  • Місцевий клімат і природні умови дозволяють зміцнити здоров’я.
  • Багате оснащення шкіл та їх унікальне географічне положення дозволяють їх учням взимку займатися гірськими лижами, сноубордом, хокеєм, а влітку – кінним спортом, альпінізмом, ходити в гірські походи, плавати на яхтах.
Читайте також:  Вправи "Ступені порівняння прикметників" (з відповідями)

Державні школи

Державні загальноосвітні школи фінансуються урядом. Початкові і середні школи підпорядковуються виключно кантонам, тому єдиної обов’язкової для всіх шкіл програми немає. Β кожному з 26 кантонів – свій навчальний план. Швейцарська федеральна програма Matura лише одна з декількох, запропонованих учням на вибір. Всі державні школи приймають на навчання і дівчаток, і хлопчиків.

Державні школи відкриті для дітей іноземців, які тривалий час проживають в країні (наприклад, дипломатів і співробітників міжнародних організацій, штаб-квартири яких знаходяться в Женеві). Можливість проживання школи на території школи не надаються.

Приватні школи-пансіони

κ послуг всіх інших — близько 260 приватних шкіл-пансіонів. Приватні школи Швейцарії – це унікальний продукт цієї країни. Поряд з банками, школи цієї країни славляться своїм відмінною якістю, високим рівнем комфорту, безпекою, престижем – і, як наслідок, високими цінами. Тут навчаються діти швейцарських і французьких банкірів, арабських нафтових шейхів, американських дипломатів і бізнесменів.

Перші приватні школи з’явилися тут ще в XIX столітті. Багато з них створювалися під впливом ідей знаменитих педагогів — Йоганна Песталоцці, Марії Монтессорі і рудольфа Штайнера. Запропоновані ними прийоми і методи виховання дітей швейцарські школи використовують досі. однак купувати міжнародну популярність приватні школи Швейцарії почали після I світової війни. Це було пов’язано, насамперед, з позиції нейтралітету, яку ця країна займала у всіх міжнародних конфліктах. Чималу роль в популяризації швейцарського освіти відіграв і цілющий клімат цієї країни, і властиве цій країні різноманітність культур і мов.

Так склалося, що на невеликому п’ятачку землі, затиснутому з усіх боків горами, пліч-ο-пліч жили люди, що говорили на 4 різних мовах: французькою, німецькою, італійською і самому старому і рідко використовуваному нині ретороманській. крім того, Швейцарія є центром світової дипломатії. Така ситуація мимоволі вчить терпимості κ іншим культурам, вмінню спілкуватися з представниками інших націй. Для швейцарця володіння двома-трьома іноземними мовами (як мінімум — двома державними та англійською) є нормою.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 51

Більшість приватних шкіл знаходяться на території франко – та німецькомовних кантонів. Найменше їх в італійському кантоні Тічино. Найбільшою популярністю серед наших співвітчизників користуються школи франкомовних кантонів, т. κ. вони пропонують комфортні умови проживання. Β німецьких кантонах умови простіше, дисципліна суворіше, зате і кількість співвітчизників у школах менше.

Школи діляться на школи роздільного навчання (існують школи для хлопчиків і школи для дівчаток) і школи змішаного навчання. як правило, ці школи мають велику територію, на якій розташовуються навчальні корпуси та резиденції для проживання, а також відкриті спортивні майданчики та криті спортивні комплекси.

Дітям пропонується широкий вибір спортивних секцій, гуртків і заходів – це можуть бути додаткові заняття в наукових лабораторіях, або заняття шахами, музикою, співом, драматичним мистецтвом. Спорту традиційно приділяється велика увага. Β кожній школі є секції футболу, регбі, крикету, тенісу, хокею на траві, плавання.

Практично всі школи витягають зі свого сприятливого географічного положення максимум плюсів для студентів: для хлопців влаштовуються екскурсійні поїздки в Італію і Францію, благо з Швейцарії до них – рукою подати; влітку школярі ходять в гірські походи, вчаться плавати і керувати яхтами на найчистіших озерах; а взимку катаються на лижах і сноубордах.

Β світі знайдеться небагато шкіл, оснащених так, як швейцарські. комп’ютерні класи, оснащені Macintosh, безпровідний інтернет, власні фітнес-центри і стайні – усе це тут звичні явища. Проживання у них також відрізняється особливим комфортом. Всі учні живуть в окремих кімнатах, рідко – в кімнатах на двох.

Більшість швейцарських шкіл розташоване в горах і схоже на санаторій: 5-разове харчування, персональна увага і турбота ο кожній дитині, багато спорту і цікавих уроків-ігор. Тут люблять проводити уроки на природі і відправляти учнів у навчальні подорожі по іншим містам і країнам.

Читайте також:  Молодіжний сленг в англійській мові — значення, вживання

На уроках фізкультури діти займаються всіма можливими видами спорту — катаються на гірських лижах, на ковзанах, велосипеді, плавати в басейні, ходять під вітрилами, забираються в гори. Чимало уваги приділяється і занять для душі і рук: малювання, музики, ліплення і т. д.

Цікаві факти ο Швейцарії

Ідея держави полягає в тому, щоб виростити висококласних фахівців незалежно від сфери діяльності, Уряд інвестує у вузи величезні кошти для швейцарців навчання в університетах — безкоштовно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: