Система освіти у Великобританії. Початкова, середня і вища освіта у Великобританії

930b1701ad24dd309b5d75c2ad47ac51 Система освіти у Великобританії. Початкова, середня і вища освіта у Великобританії

Освіта у Великобританії – найрозвиненіша і продумана система, саме тому багато хто так прагнуть вчитися тут. Консерватизм системи анітрохи не заважає, а навпаки утримує учнів в рамках стандартів. І якщо ви чули про дисципліну, методикою викладання, виховання і дивовижних результати, все це сказано саме про навчання в Сполученому Королівстві. А якщо згадати Кембридж чи Оксфорд з їх давніми віками традиціями класичного освіти, то конкуренція і зовсім стає мізерно малою. Виняток можуть становити деякі Вузи Європи і США.

Не секрет, що класичне британське освіта високо цінується роботодавцями, а це ще один величезний плюс в кар’єрному зростанні. Система освіти у Великобританії традиційно ділиться на 4 ступені:

  • початкове;
  • середнє;
  • післяшкільного;
  • вища.

Початкова освіта у Великобританії

З моменту народження дитини батьки замислюються про те, в яку школу піде дитина. Якщо говорити про дошкольниках (preschoolers), то багато з них відвідують дитячі садки (nursery (schools). Виділяють так звані школи повного циклу (All-Through Schools), навчатися в яких дитина може з самого маленького віку і до 18 років. Починаючи з 5 років, всі діти йдуть в школу. Так починається підготовка дитини до навчання в молодшій школі. Слід звернути увагу, що предмети в початковій школі вибирають самі батьки, вони вирішують, що дитині вчити, а що може почекати.

В молодшу школи діти потрапляють у віці 7 років. Виділяють primary school (початкові школи), в яких навчаються діти від 5 до 11 років, і junior schools (молодші класи середньої школи) – для дітей у віці від 7 до 13 років. Другий та шостий рік навчання вважаються дуже важливими. Адже в цей час проводиться іспит SAT (Standard Assessment Task). Результат екзамену розповість багато і навіть зможе стати ключем до вступу в secondary school. На другий рік з-за неуспішність нікого не залишають, діти займаються додатково і надолужують згаяне.

Читайте також:  Три цариці під вікном, або 3 часу в англійській мові

Якщо говорити про типи шкіл, то виділяють змішані школи (mixed schools), в яких навчаються хлопчики і дівчатка, а також школи окремо для дівчаток і окремо для хлопчиків. Є ще школи-пансіони (boarding schools), де діти не тільки навчаються, але й живуть. Така тенденція почала розвиватися ще в XII столітті, тому при багатьох монастирях були створені подібні школи. Аристократи завжди вважали домашню освіту самим вірним супутником до успіху, саме так з’явилися привілейовані школи, які стали виховувати майбутнє елітарне британське суспільство.

Середня освіта у Великобританії

Середня школа починається в 11 років, і тут виділяють два етапи, перший – допомагає засвоїти отримані знання, а також отримати додаткову навантаження (мова йде про дітей до 14 років). Другий етап полягає у п’яти обов’язкових предметах, інші можна вибирати. Незалежно від бажань, стандартними предметами залишаються хімія, фізика, математика, біологія та англійська мова. При вивченні рідної мови увага приділяється літературі та аналізу текстів. На цьому етапі британські школярі вже готові зробити усвідомлений вибір, який сприятиме подальшому вибору професії. Обов’язковим іспитом є GCSE (General Certificate of Secondary Education).

Важливим моментом залишається те, що у 16-ти річному віці учень (pupil, learner, schooler) знаходить свободу і самостійність. Він навчається на останньому щаблі під назвою A-Level (10-11 клас) і вибирає 4 предмета на першому році навчання і 3 на другому. У результаті учень здає іспит, що дозволяє йому рухатися далі. Ведеться освіта у Великобританії англійською мовою, тому для зарахування в школу обов’язково знадобиться сертифікат про знання мови (це стосується іноземних громадян, для яких англійська не є рідною).

Вища освіта у Великобританії

90195d08acb805d5911b667e2b98a978 Система освіти у Великобританії. Початкова, середня і вища освіта у Великобританії

Вища освіта або Further Education являє собою надходження в інститут, університет, коледж. Тут студент отримує ступінь бакалавра і може продовжити навчання з метою отримати ступінь магістра (master’s degree) або доктора (PhD). Серед Вузів виділяють як старовинні, засновані ще в XI столітті, наприклад, Оксфордський університет, так і сучасні університети, побудовані в XX столітті, такі як Plate Glass Universities/New Universities (університети з листового скла, нові університети). Серед 118 вищих навчальних закладів можна вибрати саме той ВУЗ, який підходить за статусом/грошам. Найпрестижніші університети об’єднані в групу, яка називається The Russel Group Universities. Для того щоб бути зарахованим на бакалаврат і отримати bachelor’s degree (ступінь бакалавра), потрібно досягти 18 років і отримати повну середню освіту. Вступ до магістратури часто відбувається не відразу, деякі Вузи приймають тільки тих кандидатів, яким виповнився 21 рік. Для зарахування в докторантуру немає вікових обмежень, потрібна затверджена тема дослідницької роботи, погоджена з тим керівником, який спеціалізується в цій сфері. Система освіти у Великобританії англійською мовою або the system of education in Great Britain – це, насамперед, злагоджена система, відпрацьована століттями, яка і сьогодні продовжує залишатися на піку популярності.

Читайте також:  Англійська мова для дітей на відео - Вивчення англійської. Методики і матеріали

Якщо іноземні громадяни хочуть отримати освіту у Великобританії, перед надходженням на бакалаврат їм часто треба пройти підготовчу програму Foundation, щоб компенсувати різницю в предметах. Навчання становить 2-3 – семестру. У тому випадку якщо мовних знань не достатньо, деякі Вузи пропонують пройти курси англійської Pre-sessional English.

А якщо ви не хочете витрачати час, можна вже зараз заглянути на https://lim-english.com/ онлайн-самовчитель, який дозволить вивчити англійську без курсів та репетиторів. Для цього вам знадобиться лише зареєструватися.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: