Скільки часів в англійській мові: an unknown quantity

Вивчення мови – це завжди якийсь челендж, який допомагає дізнатися багато нового.

Існує думка, з яким сперечаються багато викладачі англійської, адже в залежності від того, під яким кутом розглядати часи, їх кількість буде змінюватися. Починаємо рахувати?

Звернемо увагу на класичний спосіб підрахунку, який складається з трьох часів – Present, Past, Future. Кожна тимчасова форма підрозділяється ще на три групи Simple, Continuous, Perfect, Perfect Continuous. За допомогою простого математичного додавання можна зрозуміти, що часів активного застави дванадцять.

Це цікаво. З кожним новим етапом розвитку англійської мови – Ancient English — древненглийский, Old English – старий англійський, Middle English – англійська Середніх віків, Modern English – сучасний англійський — в ньому з’являлися нові слова і вирази. Граматична ж складова мови почала формуватися ще задовго до численних завоювань. З появою перших рукописів давньоанглійської мови, які були написані на нортумбрском, західному саксонському, мерсийском і кентському діалектах, почала проявлятися граматика, яка практично повністю була підпорядкована латинської мови.

Що ж відбувається в пасивному заставі? Як і в активному заставі, тут є справжнє – Present, що минув – Past, майбутнє – Future. А ось кількість груп змінюється. Так, існує Simple, Continuous та Perfect. Проте в Future відсутня Continuous. Отже, порахувавши всі форми пасивного застави, можна зрозуміти, що їх всього вісім. Часи групи Perfect Continuous у пасивному заставі також відсутні.

Однак це всього лише поширена версія про кількість часів. Деякі автори виділяють ще Future in the Past і додають всі його часові форми до загального числа. Кілька слів про цього часу. Воно служить для вираження дії, яка є майбутнім по відношенню до минулого часу. Найбільш часто можна зустріти Future in the Past в придаткових пропозиціях, підпорядкованих головному, в яких присудок виражено минулим часом.

Future in the Past
ActivePassive
Future in the Past SimpleI would writeIt woud be written
Future Continuous in the PastI would be writingнемає
Future Pefrect in the PastI would have writtenIt would have been written
Future Perfect Continuous in the PastI would have been writingнемає

Замість дієслова “write” слід підставити той дієслово, який Вам потрібен. Зверніть увагу, правильний цей дієслово чи ні. Від цього буде залежати правильність утворення форм.

Пам’ятайте, що, незважаючи на те, що кожне з часів утворюється по-різному, в одному реченні може поєднуватися відразу кілька форм, наприклад:

Every day I read adventurous books but today I am reading a magazine. – Кожен день я читаю пригодницькі книги, але сьогодні я читаю журнал.

I was watching “Friends” when my friend came to me. – Я дивився «Друзів», коли мій друг прийшов до мене.

I had been painting the wall for 2 hour before you called me. – Я фарбувала стіну протягом 2 годин, перед тим, як ти подзвонив мені.

Вивчайте англійську і пам’ятайте, що кількість часів в англійській мові у відповідності з класичною схемою не перевищує 20.

skolko vremen v anglijjskom yazyke: an unknown quantity22 Скільки часів в англійській мові: an unknown quantity

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: