Скільки людей говорять англійською? Роль англійської мови в сучасному світі, англіцизми в українській мові

Скільки людей говорять англійською?

В наш час роль англійської мови в сучасному світі настільки зросла, що на ньому розмовляє або, в тій чи іншій мірі стикається з них більша половина населення земної кулі. Кількість людей, які не тільки говорять, але й думають по-англійськи наближається до пів мільярда. Додайте до цієї кількості ще пару сотень тисяч, і ви дізнаєтесь, скільки приблизно людей володіють мовою на рівні вільного спілкування, поряд з рідною мовою.

Якщо додати тих, хто спілкується англійською за родом своєї спеціалізації, вивчає його і використовує як допоміжний засіб спілкування, то ми і отримаємо більшу половину земної кулі, яка здатна зробити наш світ кращим. Він стане таким тому, що люди, знайшовши спільну мову, навчаться домовлятися. Вже немає сумнівів, що англійська завоює ще велику популярність і продовжить грати свою об’єднуючу роль. Можна не сумніватися, що через десять років, задавши запитання, скільки людей говорить англійською, ви отримаєте приголомшливі дані.

Пройде кілька років, і в російських школах будуть здавати англійську як один з основних предметів, тобто обов’язково. На російських підприємствах і в установах з’явилися такі місця, на які без знання цієї мови не візьмуть, будь ти і супер-здібним фахівцем. Настільки зросла роль англомовного спілкування, в яку залучені партнери з усіх куточків світу. Ділові зв’язки вимагають такий засіб спілкування, яке дозволить передавати інформацію найбільш швидко, точно і надійно.

Об’єднуючий фактор

94d61cda911f53c44f6ef382b65238ff Скільки людей говорять англійською? Роль англійської мови в сучасному світі, англіцизми в українській мовіЄ легенда про Вавилонську вежу «до небес», яку будувала безліч людей, що зібралися в одному місці. Бог перервав цю небезпечну затію, створивши різні мови, які змусили людство разъединиться і розселитися по всій землі. В наші дні світ стає «менше», так як в лічені хвилини ми можемо з’єднатися з друзями з найбільш віддалених куточків за допомогою комп’ютера або смартфона.

Читайте також:  Вправи "Короткі відповіді" (з відповідями)

Додатки What sApp, Viber, Messenger дозволяють спілкуватися в режимі реального часу абсолютно безкоштовно. Ви можете створити групове спілкування по Скайпу, коли одночасно можуть спілкуватися представники всіх континентів. Безумовно, в більшості випадків мовою спілкування буде англійська. Скоро англійська буде потрібен не тільки для роботи, але і для подорожей, які стають все більш доступними. Причому, ця мова стане в нагоді в будь-якій країні світу. Чудово, що ви володієте французькою, але ви не зможете поговорити на ньому на китайській митниці, тому до того ж треба вивчити англійську.

Англіцизми в російській мові

Англіцизми в російській мові набувають все більшого поширення. Хоча багато хто говорить, що, вживаючи їх, ми йдемо від споконвічно рідних слів. Багато в чому вони мають рацію, але зупинити процес навряд чи видасться можливим. Щоб зробити більш стійкими міжнародні зв’язки у всьому світі, ми змушені запозичувати такі слова як крауд-фандинг, менеджер, прайс-лист, фристайл або брифінг.

Більшість з нас знає значення цих слів, і нам не приходить в голову замість цих слів говорити «фінансування натовпом», «керуючий», «прейскурант», «вільний стиль» або «швидка зустріч журналістів». Справа в тому, що ці слова мають такі «відтінкові значення», пояснювати які рідною мовою займає надто багато часу. Легше прийняти їх присутність і використовувати за призначенням.

Роль комп’ютера у поширенні англійської

3565010b5033c51a789cda08760cc53d Скільки людей говорять англійською? Роль англійської мови в сучасному світі, англіцизми в українській мовіВеличезна кількість запозичень прийшло до нас через комп’ютерні технології, і це один з найважливіших факторів поширення англійської мови в усьому світі. Почнемо з того, що слово «комп’ютер», яке прийшло до нас замість застарілого ЕОМ, вже беззастережно сприймається як рівноправне слово російської мови.

Важко підрахувати комп’ютерні терміни англійською, які, можливо, старшому поколінню ріжуть слух. Сучасна молодь сприймає їх як само собою зрозуміле. Такі слова, як монітор, ворд, капслок, аватар, банер, блог, браузер, кеш, чіп, драйвер, модем відомі кожному, і при їх проголошенні у молоді і людей старшого віку, володіють елементарною комп’ютерною грамотністю, не виникає бажання поритися в словнику, а цілком конкретне поняття і образ.

Читайте також:  Як поставити розділовий питання на англійській мові

З Lim English до вершин успіху

Навчальний сервіс Lim English готовий стати вашим путівником у дивовижний світ англійської мови, який розпочався з завоювання англами, саксами і ютами Британських островів. Він з тих пір зазнав безліч змін, ввібрав в себе лексику французів, церковної латини, вікінгів, і перетворився в універсальний засіб міжнародного спілкування. Якщо ви хочете дізнатися про розвиток англійського більше, вам слід познайомитися з його дивовижною історією, починаючи з короля Артура і його лицарів, і закінчуючи сучасними реаліями. Розвиток мови не зупиняється і в наші дні – він розвивається, як жива істота.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: