Скільки слів в англійській мові потрібно знати і вчити в день

Введення

Словниковий склад англійської мови стрімко швидко наповнюється новими лексичними одиницями. Вчені підрахували, що в день з’являється в середньому 15 нових слів, але в мові приживаються не всі, а лише ті, які отримують найбільше поширення.

8e9c1eddfde2cc9e7879da18b0cb3885 Скільки слів в англійській мові потрібно знати і вчити в день

Якщо б не “selfie” в 2013 році, ми б так і не дізналися, що знімок самого себе має певну назву. Слідом за ним прийшли всім відомі сьогодні “bookfie”,“shelfie”, “legsie” та інші, які досить часто можна зустріти в соціальних мережах у вигляді хэштегов. Якщо ви людина, яка не скаржиться на фантазію, можете придумати і своє слово, що закінчується на “sie”/”fie”, розмістити його в соціальній мережі і подивитися, який буде ефект.

Друковані словники і кількість слів

Близько 15 років тому можна було купити словник англійської мови, який містить 500 000 слів. Тоді така кількість здавалося досить пристойними навіть для лінгвіста, адже, на думку вчених, середньостатистична людина використовує у своїй промові близько 5000 слів. Це те, що називається активним словником. Всі інші лексичні одиниці залишаються в пасиві: ми можемо дізнаватися і розуміти їх у текстах, але не використовувати у щоденній мові.

Скільки слів потрібно знати?

А тепер перейдемо до питання, скільки слів в англійській мові потрібно знати. Все залежить від того, як говорити, з ким говорити і які теми обговорювати. Для того, щоб поспілкуватися з другом по листуванню достатньо буде 500-1000 слів, що включають в себе дієслова, іменники і прикметники. Для порівняння, активний словниковий запас носія мови становить від 15 000 до 40 000 слів. Однак тут варто трохи обмовитися, щоб кожен вивчає англійську мову не подумав, що можна освоїти тисячу слів і вільно розмовляти. Ця тисяча у кожного різна. А якщо заглянути в частотний словник, то стає зрозуміло, що більша частина словникового складу становлять прийменники, займенники, числівники, питальні слова, які можуть взагалі не використовуватися в розмові.

На думку авторів Oxford learner’s Dictionary, для того щоб розуміти 80-90% тексту, потрібно 3 000 слів, що приблизно відповідає рівню Intermediate.

Для того щоб слова не йшли в пасив, їх потрібно регулярно використовувати – повторювати через певні проміжки часу. Ще краще – працювати з флеш-картками, що дозволяють в будь-який момент повторити все те, що було пройдено.

Для того щоб не вгадувати значення фраз, а напевно знати їх, знадобиться трохи більше одиниць – приблизно 5 000 – 6 000. З таким запасом можна і вільно читати книги, дивитися фільми, спілкуватися на найпоширеніші теми.

GLM і нові слова в англійській

Якщо заглянути в GLM (Global Language Monitor), ми побачимо, скільки слів в англійській мові регулярно з’являється і стає популярним. А це ні багато, ні мало 1 041 258 (на момент написання статті). І це число постійно зростає. Незважаючи на такий словниковий бум, це не говорить про те, що всі зможуть активно використовувати нові слова, тому слід орієнтуватися на найбільш часто вживані одиниці.

Ви можете запитати, а як же слова стають популярними, хто їх популяризує? Звичайно ж, ЗМІ та соціальні мережі. Для того щоб слово потрапило в список GLM, його повинні повторити не менше 25 000 разів, при цьому зачепивши певну широту і глибину використання. Глибина – форма слів в ЗМІ, а широта його поширення по всьому світу.

Які ж слова популярні сьогодні?

Bigly – надзвичайно, дуже сильно. Стало популярним після того, як Дональд Трамп використовував у своїй промові в іншому значенні “i’m going to cut taxes bigly, and you’re going to raise taxes bigly. Соціальні мережі буквально вибухнули від почутого, обговорюючи, чи дійсно він вжив цього слово в потрібному контексті. Пізніше з’ясувалося, що Трамп використовував вираз “big league”, але це вже не мало ніякого значення.

Нижче можна побачити найпопулярніші сьогодні слова:

7c63326f98ebd94b53dd9eb6d885ab84 Скільки слів в англійській мові потрібно знати і вчити в день

  • Brexit – вихід Великобританії з Європейського Союзу;
  • non-binary – полисексуальность, потяг до кількох гендерам;
  • memory care – боротьба проти хвороби Альцгеймера;
  • texticate – писати повідомлення в соціальних мережах;
  • trumpism – стиль мислення і поведінки республіканця;
  • futebol – варіація на тему футболу. Це слово вперше світ побачив у Бразилії в 2011р;
  • emoticons. смайли, emoji’s – усіма використовувані смайлики (посмішки) у листуванні. З 2013 року ці слова стали особливо популярними;
  • Chinglish – китайська-англійська. Втім, таких слів достатньо для того, щоб зрозуміти, що той самий варіативний англійська поширюється по світу з блискавичною швидкістю.

У грудні 2016 року з’явився вираз Web 2.0 – технічний термін, що позначає нове покоління веб-продуктів і послуг. Цікаво, що словом 1 00 001 стало “financial tsunami” – глобальна фінансова реструктуризація, яка прийшла з нізвідки і забрала трильйони доларів.

Передували цьому терміну наступні слова:

  • jai ho – хай живе перемога (переказ із хінді);
  • N00b – зневажливе назва новачка, робить непростимі помилки;
  • slumdog – людина, що живе в трущобах;
  • cloud computing – хмарні обчислення;
  • carbon neutral – з нейтральним показником вивільнення вуглецю;
  • slow food – рух проти системи швидкого харчування;
  • octomom – мама «вісьмірнят» Надя Сулеман;
  • greenwashing – зелений камуфляж, форма еко-маркетингу, в якій застосовуються методи, що вказують на екологічність товарів;
  • defriend – видалити зі списку друзів, «розфрендити».

Так скільки ж основних слів?

Досить складно відповісти на питання, скільки основних слів в англійській мові, так як ці самі основні слова можуть варіюватися від людини до людини. Можна виділити в середньому 150-200 дієслів і 500 іменників, зв’язати все це між собою приводами і займенниками і подивитися, що вийде.

Люди, які починають вивчати англійську мову, часто цікавляться питанням, скільки англійських слів вчити в день. Не варто завантажувати себе 50 або 100 словами в день, так ви довго не простягніть, 10-15 слів буде достатньо для того, щоб поповнювати запас і не розгубити бажання до вивчення англійської мови.

Якщо ви хочете дізнаватися найактуальнішу інформацію, загляньте на lim-english.com. Завдяки самовчителю ви освоїте англійська, не виходячи з дому, а статті допоможуть відповісти на всі запитання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн