Складні тексти англійською: you wouldn’t read about it

Читання є невід’ємною частиною нашого життя, а також важливим елементом на кожному рівні вивчення мови. Для того щоб розвивати такий навик, необхідно починати з самих ранніх етапів.

Такий підхід допоможе «нарощувати» сили і сміливо братися за автентичні тексти, не лякаючись їх глибини і словникової складової.

«Every man who knows how to read it has in his power to magnify himself, to multiply the ways in which he exists, to make his life full, significant and interesting.» Aldous Huxley

«Кожна людина, яка вміє розбиратися в читанні, може збільшити свої можливості, а також примножити шляху існування, щоб зробити своє життя виразною і цікавою.» Олдос Хакслі

Чому читати корисно?

По-перше, читання – це можливість вбирати прочитану інформацію.

По-друге, засвоєний матеріал допомагає формувати інше свідомість, яка веде до успішної складовою життя.

По-третє, читання розширює горизонти, допомагаючи вловити тонку грань відбувається за десятки тисяч кілометрів і за сотні років від Вас.

Як зрозуміти, що Ви читаєте складний текст?

Існує кілька способів, які допомагають зрозуміти, що Ви дійсно вибрали потрібний текст. Для початку прочитайте перший параграф або перші кілька пропозицій. Скільки слів з тих, що Ви прочитали, залишилися для Вас незрозумілими? Якщо Вам незнайома велика частина, то слід вибрати щось менш складне.

Якщо Ви хочете читати книгу з екрану комп’ютера, попередньо можна скопіювати та вставити текст в так званий «текст чекер», наприклад, сюди.

Для чого це потрібно? Звичайно, для того щоб визначити рівень складності тексту. В перше вікно необхідно вставити текст або його частина, в друге вікно – ті слова, які Ви не хочете, щоб словник виділяв як складні, наприклад, імена героїв. Після цього потрібно натиснути “check text”. Виконавши таку операцію, Ви побачите різнокольорові слова:

  • чорні – входять в 3 000 популярних слів англійської мови, тому текст читати легко;
  • червоні – слова, які не є частиною словника Oxford 3 000 (втім, і тут можуть бути виключення);
  • сині – слова, які не входять в список спеціальних слів, пов’язаних з мистецтвом, наукою, бізнесом і фінансами.

Далі Ви побачите, кількість слів у тексті і відсотки, що показують складність тексту. Якщо перед Вами 90-95%, то це говорить про рівень тексту, відповідного рівню “Upper Intermediate”. Якщо це 75-90%, то текст можна сміливо читати тим, хто досяг чи прагне досягти рівня “Advanced”.

Чому «текст чекер» так необхідні при роботі з літературою?

Це одна з небагатьох можливостей сфокусувати свою увагу на важливих словах в тексті і приділити їм увагу.

Як правильно використовувати словника при читанні складних текстів?

Загальне правило говорить, що при читанні тексту (з журналу, газети) потрібно використовувати словник для пошуку 4-5 слів. Пам’ятайте, що Вам не потрібно розуміти кожне слово, Вам потрібно розуміти загальний зміст прочитаного. Якщо Ви вдаєтеся до допомоги словника частіше, текст занадто складний для Вас. В цьому випадку краще вибрати щось менш складне, звернувшись до вищезгаданих «текст чекерам». Використовуйте монолингвальный словник для того, щоб сенс слова запам’ятовувався на мові, що вивчається.

Як читати складний текст?

Прочитайте його повністю, НЕ підкреслюючи невідомі слова і НЕ розшукуючи їх значення у словнику. Якщо Ви підкреслюєте слова, Ви приділяєте увагу словами, а не змістом, в результаті чого розуміння суті тексту ускладнюється.

Де знайти складні тексти для читання?

Ресурс linguapress.com надає таку можливість. Крім того, під кожним текстом Ви можете знайти словник (в деяких випадках і завдання) до даного тексту.

На наступному ресурсі можна читати невеликі тексти із завданнями, що ще більше втягує в процес читання.

Вивчайте англійську, не відриваючись від читання складних текстів, і Ваші пізнання в мові вже зовсім скоро вийдуть на новий рівень.

slozhnye teksty na anglijjskom: you wouldnt read about it18 Складні тексти англійською: you wouldnt read about it

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: