Skype до Лондона доведе, або Надійний інструмент для вивчення ділової англійської онлайн

Як і обіцяли, запускаємо серію постів про практичне застосування сучасних технологій для ефективного вивчення іноземної мови. Давайте почнемо з самого поширеного інструменту – Skype.

Впевнені – кожен хоч раз спілкувався через Skype. Але навряд чи з метою навчання. Тому зараз Ви прочитаєте невелику історію, розказану нашими колегами з міжнародної організації British Council.

Шановний німецький політик (назвемо його для зручності пан Н.), у віці за 50, звернувся до місцевої мовній школі. Пан Н. хотів удосконалити розмовна та ділова англійська мова. Зокрема, його особливо турбували ситуації, де він повинен спілкуватися з журналістами та міжнародними колегами на професійну тематику.

Рідна мова пана Н. відрізнялася винятковою вишуканістю, тому йому хотілося оволодіти англійською на аналогічному рівні. І ось що сказав політик в мовній школі, коли його запитали, який результат він хоче отримати (цитуємо):

«Мені необхідно точно висловлювати думки, уникаючи двозначностей. Вміти підтримати динамічний розмова. Не хотілося б, щоб мій англійська різав слух співрозмовнику і слухачам. Особливо важливі ситуації, де я повинен висловити політичну позицію по певній тематиці, донести свої думки, обговорити проблематику на високому концептуальному рівні. І, звичайно ж, я повинен швидко і вільно відповідати на питання журналістів».

Мовна школа запропонувала цікавий комбінований формат підготовки – живе навчання плюс Skype.

Пан Н. займався з двома педагогами. Один мав американський акцент, другий – британський. Так політик міг отримати максимально широке сприйняття розмовної мови. Один вчитель проводив заняття, особисто зустрічаючись в класі; другий давав уроки через Skype.

Для цілей даного курсу бізнес-англійської мови використовувався максимально відповідний контент. Наприклад, матеріали сайтів CNN, BBC, англійська онлайн-версія німецького журналу Spiegel.

А для чого ж потрібен був Skype?

Можливості Skype з проведення аудіо-і відеоконференцій ідеально підходили для створення ситуацій, в яких міг виявитися наш герой. Телефонні інтерв’ю з журналістами, виступи по ТБ, підкасти і відеоконференції для міжнародних колег – всі ці варіанти, як в театрі, програвали педагог і пан Н.

Як це відбувалося? Німецький політик виголошував промову, а вчитель в текстовому вікні Skype в синхронному режимі зазначав помилки, коригував, коментував. Текстове вікно також використовувалося як симулятор телетексту (коли при виступі на ТБ на закадровому екрані йдуть підказки, щоб чоловік не розгубився і не підбирав слова).

Іноді синхронна робота з текстовим вікном відволікала пана Н. від зв’язного мовлення, що було небажано з урахуванням поставлених завдань. Тому додатково в процесі навчання використовувалася програма Sound Studio, яка записувала монолог учня або діалог з учителем. (Для цих цілей існують різні зовнішні плагіни для Skype).

Наприклад, викладач задавав неоднозначне питання на злободенну тему і просив пана Н. говорити протягом однієї хвилини. Потім вони разом аналізували і детально розбирали запис відповіді.

На жаль, ім’я політика так і залишилося за кадром. І ми зараз не можемо оцінити його рівень англійської. Але, без сумнівів, він досяг значного успіху в навчанні. Інакше мовна школа не розповідала б про це прикладі з такою гордістю.

Можливо, Ви ніколи не були або не хочете бути політиком. Однак зараз дистанційне спілкування (через телефон, Skype, інші канали) потужно увійшло у повсякденне життя.

Задумайтеся – практично кожне попереднє інтерв’ю з роботодавцями проходить по телефону, а кількість інтерв’ю по Skype зростає в геометричній прогресії.

При цьому у Вас немає часу роздумувати про правильній постановці слів у реченні. Ви повинні реагувати блискавично. А коли інтерв’ю проходить ще й на нерідній мові, без серйозної підготовки не обійтися. Ви цікавитеся у фахівців-кадровиків, як правильно написати резюме? Резюме тепер – це тільки половина справи, та ще й менша.

Дистанційна робота по Skype дозволяє Вам самим визначати потрібні елементи мовного розвитку, а нам – моделювати ситуації, які корисні саме Вам. Заняття проходять в абсолютно комфортною для Вас обстановці, можна і вдома, на дачі або у відпустці.

В наступному пості ми розглянемо можливості навчання із застосуванням мобільних технологій. Stay tuned! smile Skype до Лондона доведе, або Надійний інструмент для вивчення ділової англійської онлайн

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: