Список освітніх подкастів для вивчення англійської мови

Ми вже писали про те, що таке подкасти і наскільки вони можуть бути корисні для вивчення англійської мови, особливо якщо вам потрібно здавати аудіювання або говоріння на іспиті, а у вас проблеми з англійською мовою та сприйняттям на слух. Але використовувати їх можна не тільки в якості автентичного аудіоматеріалу. Існує безліч подкастів, здатних стати не просто цінним підмогою у вивченні англійської мови, але і частиною програми.

Мова йде про подкастах, які спеціально створені для тих, для кого англійська мова не є рідною. Вони бувають різними: наприклад, можуть містити адаптовані діалоги на побутові теми, роз’ясняти граматичні правила і тонкощі слововживання, давати приклади коротких інформаційних повідомлень із зрозумілої для початкового рівня лексикою. Нижче ви знайдете описи декількох подкастів англійською, здатних суттєво допомогти вам у вивченні англійської мови.

🔥 Художні подкасти англійською

Разом з кожним подкастом наведено посилання на сайт, де його можна послухати або скачати, але багато з них також можна знайти через програми-аггрегаторы, про яких йшлося в нашій оглядовій статті про подкасти.

			spisok obrazovatelnykh podkastov dlya izucheniya anglijjskogo yazyka		2 Список освітніх подкастів для вивчення англійської мови

Із статті ви дізнаєтесь:

 • Don’t Speak
 • Better @ English
 • 6 Minute English
 • Grammar Girl
 • The We Speak English
 • Daily Easy Expression Podcast
 • Luke’s English Podcast
 • Podcastsinenglish
 • Elementary Podcasts
 • VoA – Learning English

Don’t Speak

 

			spisok obrazovatelnykh podkastov dlya izucheniya anglijjskogo yazyka		3 Список освітніх подкастів для вивчення англійської мови“Don’t Speak” або “Вчимо англійську з Андрієм Гуляєвим” – відмінний подкаст для самих початківців, оскільки уроки ведуться російською мовою і ведучий починає з азів (порядок слів в англійському реченні, побудова заперечення і різних типів питань, часи), поступово переходячи до більш складних тем. Кожен епізод триває 35-40 хвилин, що приблизно дорівнює часу одного шкільного уроку, і всього їх на даний момент близько сотні.

Веб-сайт: https://dontspeak.podster.fm/

Better @ English

			spisok obrazovatelnykh podkastov dlya izucheniya anglijjskogo yazyka		4 Список освітніх подкастів для вивчення англійської мови“Better @ English” позиціонує себе як подкаст з історіями і діалогами на автентичному розмовному англійському, які записані спеціально для тих, хто хоче вивчити мову. Як і багато навчальні подкасти, до кожного епізоду він надає транксрипты, причому всі складні слова і вирази в тексті виділені і пояснені в примітках. Також деякі епізоди існують у форматі відео, де бесіду можна відстежувати за допомогою відключають субтитрів.

Довжина кожного епізоду – близько 10 хвилин, і вийшло їх на даний момент близько 40.

Веб-сайт: https://www.betteratenglish.com/be-episode-archives

6 Minute English

			spisok obrazovatelnykh podkastov dlya izucheniya anglijjskogo yazyka		5 Список освітніх подкастів для вивчення англійської мови“6 Minute English” – навчальний подкаст від BBC, що складається з шестихвилинних епізодів з діалогами на найрізноманітніші теми. При цьому допматеріали до кожного епізоду включають в себе не тільки транскрипти і роз’яснення використаної лексики, але і короткі завдання (наприклад, спираючись на почуте, вибрати правильний варіант відповіді на запитання). В подкасті використовується британський варіант англійської мови, при цьому чітке вимова, швидкість мовлення – низька. Деякі з обговорюваних тут тим також зустрічаються у завданнях на написання есе в рамках ЗНО та міжнародних екзаменів з англійської мови, так що ознайомлення з ними може стати важливою частиною підготовки.

Веб-сайт:

 • нові епізоди – http://www.bbc.co.uk/learningenglish/russian/features/6-minute-english;
 • епізоди до вересня 2014 р. – http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/general/sixminute/

Grammar Girl

			spisok obrazovatelnykh podkastov dlya izucheniya anglijjskogo yazyka		6 Список освітніх подкастів для вивчення англійської мови“Grammar Girl – Quick and Dirty Tips for Better Writing” буде цікавим і тим, хто вивчає англійську як другу або третю мову, і тим, для кого вона рідна. Його архів нараховує близько 650 епізодів, які зовсім необов’язково слухати по порядку. У кожному епізоді розглядається одна досить вузька мовна проблема – найчастіше що-те, що люди часто помиляються. Ви можете вибрати будь-яку цікаву для вас тему (наприклад, як правильно вимовляти артикль “the”, вживати “so” і “very”, розрізняти “affect” і “effect”) і прослухати присвячений їй епізод, а також ознайомитися з додатковими матеріалами на сайті.

Веб-сайт: https://www.quickanddirtytips.com/grammar-girl

The We Speak English

			spisok obrazovatelnykh podkastov dlya izucheniya anglijjskogo yazyka		7 Список освітніх подкастів для вивчення англійської мови“The English We Speak” – ще один навчальний подкаст від BBC. Він являє собою збірник (на даний момент – близько 300) дуже коротких епізодів, кожен з яких досліджує одне з стійких англійських виразів або сленгових слів. Побудовані вони у вигляді діалогу між ведучими, причому провідні говорять дуже повільно і чітко. На веб-сайті до кожного з епізодів можна знайти короткий опис, транскрипт відеопрезентацію з субтитрами, причому у відео кожен змістовий елемент звучного діалогу супроводжується ілюстрацією, що допомагає вибудувати асоціативні зв’язки.

Веб-сайт: http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/the-english-we-speak

Daily Easy Expression Podcast

			spisok obrazovatelnykh podkastov dlya izucheniya anglijjskogo yazyka		8 Список освітніх подкастів для вивчення англійської мови“Daily Easy Expression Podcast” можна вважати американським аналогом “The English We Speak”. Кожен з епізодів (кількість яких вже наближається до 900) присвячений одному идиоматическому або розмовній висловом. Найчастіше вони являють собою монолог ведучого, але іноді зустрічаються і діалоги з запрошеними гостями. При цьому пояснення даються у напівжартівливому стилі, так що подкаст має не тільки інформаційну, але і розважальну цінність.

На сайті також можна знайти епізоди інтернет-мовлення, “let’s Master English” від цього ж творця, повні корисною для оволодіння англійською мовою інформації. Їх відмінною рисою є незвичайна для навчальних подкастів довжина – кожен епізод триває близько години.

Веб-сайт: https://www.letsmasterenglish.com/radio

Luke’s English Podcast

			spisok obrazovatelnykh podkastov dlya izucheniya anglijjskogo yazyka		9 Список освітніх подкастів для вивчення англійської мовиЗа час свого існування “luke’s English Podcast” (“Вивчаємо британський англійська з Люком Томпсоном”) удостоївся безлічі нагород, і неспроста. Його ведучий – професійний викладач англійської мови як другої, так що його уроки підготовлені зі знанням справи. В подкасті ви почуєте чисте британське вимова і дізнаєтеся багато корисної інформації з англійської мови та на інші теми (культура, подорожі, політика, спорт та багато іншого). Епізоди забезпечені транскриптами і додатковими матеріалами. На сайті також є підбірка транскрибированных відео, в тому числі з участю запрошених гостей.

Веб-сайт: https://teacherluke.co.uk/

Podcastsinenglish

			spisok obrazovatelnykh podkastov dlya izucheniya anglijjskogo yazyka		10 Список освітніх подкастів для вивчення англійської мовиОсобливість веб-ресурсу “Podcastinenglish” в тому, що він чітко розділяє аудіо – та інші матеріали за рівнем володіння мовою. На даний момент існує чотири їх категорії: Рівень 1 (Elementary і Pre-Intermediate), Рівень 2 (Intermediate), Рівень 3 (Upper-Intermediate і вище) і бізнес-англійська. Перші три рівня включають в себе приблизно по 150 епізодів довжиною 3-5 хвилин. До кожного епізоду в ілюстративних цілях також докладено невелике відео.

Якщо оформити платну підписку (до 6 євро в місяць), можна до всіх епізодів отримати транскрипти і вправи, серед яких будуть завдання на розуміння тексту, так і на граматику і слововживання.

Веб-сайт: https://www.podcastsinenglish.com/

Elementary Podcasts

“Elementary Podcasts” – подкаст від Британської Ради, що нараховує на даний момент шістдесят 12-хвилинних епізодів, розділених на чотири сезони. Як і інші подібні подкасти, він дає можливість прослухати адаптовані діалоги на різні теми, але є й відмінність, яка робить його особливо зручним. Додаткові матеріали до кожного епізоду особливо великі і включають в себе не тільки транскрипти, але і безліч завдань, які можна виконувати прямо на сайті. Завдання при цьому вкрай різноманітні; серед них є і прості тести на розуміння і вправи роду «підберіть антоніми», «знайдіть слово, що підходить до визначення», «розставте слова в реченні в правильному порядку». Як тільки ви виконаєте вправу, система автоматично підрахує ваш бал і вкаже на помилки.

Веб-сайт: https://learnenglish.britishcouncil.org/en/learnenglish-podcasts

VoA – Learning English

			spisok obrazovatelnykh podkastov dlya izucheniya anglijjskogo yazyka		11 Список освітніх подкастів для вивчення англійської мовиРадіокомпанія “Voice of America” нещодавно запустила мультимедійний портал для вивчення англійської мови, де учні рівнів Beginner, Intermediate та Advanced можуть знайти аудіо – та відео – та текстові матеріали на різні теми. Рівень Beginner містить уроки першої та другої ступеня складності, які йдуть в строгій послідовності; уроки рівня Intermediate можна проходити в будь-якому порядку, обравши тему (культура і мистецтво, здоров’я та спосіб життя, наука і технології); рівень Advanced ж досліджує безпосередньо мову і його тонкощі. Велика перевага “VoA – Learning English” в тому, що кожен випуск супроводжується величезною кількістю допматериалов і великим словником використаних слів і виразів.

Веб-сайт: https://learningenglish.voanews.com/

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: