Структура есе англійською мовою

У цій статті я розповім, що являє собою структура есе з англійської мови і як виглядає загальний план написання есе. Крім цього, я покажу зразок есе, на який ви зможете спиратися при написанні есе.

			struktura ehsse na anglijjskom yazyke		3 Структура есе англійською мовою

Із статті ви дізнаєтесь:

  • Структура есе
  • Введення
  • Основна частина
  • Висновок

Структура есе

Різні види есе мають різну структуру, але всі вони спираються на один загальний план.

Кожне есе складається з чотирьох частин:

  • Заголовок.
  • Введення.
  • Основна частина.
  • Висновок.
  • Їх довжина може бути різною в залежності від необхідної довжини есе, але в середньому варто орієнтуватися на те, що введення займе від 7% до 15% загального обсягу есе, висновок – 10-17% (тобто вони приблизно рівні, але висновок буває дещо більше). Все інше припадає на основну частину.

    Наприклад, якщо потрібно написати есе на 250 слів, то введення буде займати 2 пропозиції по 7-10 слів, висновок буде приблизно такого ж розміру. Основна частина буде складатися з приблизно 200 слів (2 абзацу).

    Для ілюстрації структури есе давайте розглянемо невелику «за і проти» (a for and against essay) есе на тему «Де краще жити: на маленькому тропічному острові або на розвиненому острові?» (обговорюється дауншифтинг).

    Введення

    У вступі вам потрібно окреслити проблему, яка буде детально розглянуто в основній частині. Їй необхідно дати назву і коротко розкрити, що вона собою являє. При необхідності ви можете також пояснити, як її розумієте, але при цьому потрібно дотримуватися об’єктивності і утриматися від висловлення вашої особистої думки чи переваг на даному етапі.

    Приклад введення для «a for and against» essay:

    Running away from the rat race in a noisy megapolis is a popular trend of the last years. The destination of such escape is usually a simple place among nature such as a village in the mountains but mostly people prefer tropical islands where the weather is good the whole year. There are developed islands like Koh Phuket and less-developed nearly wild islands such as Koh Kood.

    Якщо ви пишете об’ємне есе в процесі навчання англійської мови, то вам може знадобитися збільшити введення та включити короткий план основної частини, згадавши, які саме аспекти проблеми ви збираєтеся розглянути та розкрити. Якщо ж ваше есе пишеться у рамках іспиту, в цьому, швидше за все, немає необхідності.

    Основна частина

    Зміст основної частини залежить від того, яке саме есе ви пишете. Швидше за все, ви тут розгляньте заявлену проблему з кількох точок зору і приведете аргументи за і проти. Також може знадобитися вказати можливі шляхи вирішення проблеми.

    Приклад основної частини есе:

    Firstly living on the developed island with a good infrastructure has some benefits. You have good roads, Internet, shopping centers etc. and you can still live in the jungles. In addition there are much more accomodation with lower prices and as result cheaper living costs. One more important advantage of living on the developed island is medicine. It is not that essential for young and middle aged people but it is very important for old people and people with kids while a Less developed island would have only base a basic hospital and if something serious would happen they will need to transport a patient to the bigger hospital on the mainland.

    On the other hand living on a developed island is still like the noisy city. Same traffic jams on the roads, same bad air in the island city-center. The next disadvantage is the high season when the thousands of tourists come to spend their vacation on the island. A less developed island is not so attractive for them because of lack of entertainment, life so there is more calm. Also a developed island with lots of tourists has lots of шахраї and thieves. In the small island where everybody knows each other, theft rarely occurs.

    Я виділила жирним всі вступні фрази, які зазвичай використовуються в таких есе. Використовувати такі фрази — великий плюс.

    У деяких есе потрібно об’єктивно викласти різні позиції, не висловлюючи свого особистого ставлення до проблеми, в інших же – вибрати позицію та обґрунтувати її, а також вказати причини, за якими ви вважаєте більш правильною, ніж альтернативи (і спростувати їх, якщо знадобиться). В обох випадках бажано мати уявлення про теми і дотримуватися фактів.

    Не слід укладати всю основну частину в один абзац, краще кожен пункт ваших міркувань починати з нового. Це робить есе більш читабельним і структурованим. Не варто також відхилятися від теми, заявленої в назві та введенні, її розширювати чи звужувати.

    Висновок

    Висновок – критично важлива частина есе, оскільки в ньому ви робите висновки з усього вищесказаного і підводите підсумок. Необов’язково робити однозначний висновок та зупинятися на одній позиції, якщо ви розглядали кілька, але при цьому ви все одно повинні вказати, чи виявилися життєздатними розглянуті думки з питання. Якщо в основній частині есе потрібно об’єктивний виклад різних аспектів проблеми, у висновку можна висловити своє особисте ставлення до неї.

    Ось як виглядає висновок у розглянутому нами «a for and against essay»:

    To sum up I think that living on the lesser-developed island is more beneficial than living on a developed island but only if you have enough of money and good health.

    Якщо йдеться про есе довжиною в тисячу слів і більше, у висновку може знадобитися повторне перерахування ключових ідей і суджень, виражених в основній частині. В такому випадку, їх слід перефразувати і сформулювати більш стислим чином.

    Висновок не повинен суперечити висловлених аргументів або оскаржувати їх значимість. Крім того, воно не повинно вводити нову інформацію або висувати ідеї, і про які не йшлося в основній частині.

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
    Вчити англійську: Англійська мова онлайн