Ступені порівняння прикметників в англійській мові-таблиця, приклади

7e2ddfcedf28f62aea8d3f65c65355c0 Ступені порівняння прикметників в англійській мові таблиця, приклади

Предмети і люди відрізняються один від одного. Тому для їх опису використовуються прикметники (adjectives) в різних ступенях порівняння. Це дозволяє відобразити відтінки якостей, властивостей і особливостей.

Так само, як і в російській, ступеня порівняння прикметників в англійській мають тільки якісні прикметники (beautiful – красивий, wonderful – чудовий, large – великий, early – ранній і т.д.). До цієї групи належить більшість прикметників. Вони можуть вживатися в позитивній, порівняльної і чудовою ступенях.

Відносні прикметники не утворюють ступеня порівняння в англійській, оскільки не показують якості, здатні змінюватися. Наприклад, шарф може бути шовковим (silk), але не може бути більш шовковим або самим шовковим. Такі прикметники тільки показують, якою властивістю володіє предмет.

Три ступені порівняння прикметників в англійській мові

У теорії їх розглядається три. На практиці, позитивну ступінь зазвичай ніхто не враховує, вважаючи її початковою формою. Тому багато хто вважає, що можна виділяти два ступені порівняння, як такі – порівняльну і чудову.

однак давайте проаналізуємо всі форми по порядку.

 • Додатний степінь. Так називають початкову форму, в якій прикметник пишеться в словнику (який? яка? які?). Наприклад, This river is deep. (Ця річка глибока).
 • < em>порівняльна ступінь. Використовується, щоб показати, що предмет (або людина) володіє більш вираженими якостями в порівнянні з собі подібним. Наприклад, the Congo is deeper than the Amazon. (Річка Конго глибше, ніж Амазонка). Зверніть увагу, що для порівняння в таких оборотах використовується союз «ніж» – than.
 • < em>вища ступінь. Показує максимально виражену якість предмета (або людини), за яким він перевершуй всі інші. На російську мову перекладається зі словом«самий/сама/самі & raquo;. Наприклад, Congo is the deepest river in the world. Запам’ятайте, що з цим ступенем обов’язково використовується артикль the.
 • способи зміни прикметників

  Різні прикметники в англійській мові при порівнянні змінюються різними способами. В цьому відношенні їх можна розділити на три великі групи, відповідно до способів зміни їх форм.

  Суфіксальний спосіб утворення форм називається синтетичним, за допомогою додавання слів more, the most – аналітичним. Всі особливі випадки (утворюють форми не за правилом) утворюються супплетівно (індивідуально).

  Ступені порівняння прикметників: таблиця з прикладами

   

  & nbsp;

   

  Positive

  < em>позитивна

  Comparative

  Порівняльна

  Superlative

  Чудова

  i
  з
  п
  про
  з
  про
  б

  Односкладові і двоскладові прикметники, які закінчуються на y, -e, -er,- ow

  за допомогою додавання суфіксів – er, – est

  young (молодий)

   

  tiny (крихітний)

   

  slow (повільний)

  younger (молодший)

  & nbsp;

  tinier (більш крихітний)

   

  slower (повільніше)

  the youngest (наймолодший)

  the tiniest (самий крихітний)

  the slowest (найповільніший)

  II
  з
  п
  про
  з
  про
  б

  Всі багатоскладові і деякі двоскладові (крім названих в першому способі)

  за допомогою слів more, the most

  serious (Серйозний)

  & nbsp;

  talkative (балакучий)

  & nbsp;

  essential (важливий)

  more serious (більш серйозний)

  & nbsp;

  more talkative (більш балакучий)

  & nbsp;

  more essential (більш важливий)

  the most serious (найсерйозніший)

  & nbsp;

  the most talkative (самий балакучий)

  & nbsp;

  the most essential (найважливіший)

  Винятки

  Це окрема (третя) група прикметників, що утворюють порівняльну і чудову ступінь ні по одному з названих вище способів порівняння. Тобто вони мають індивідуальні форми, які необхідно запам’ятати. До таких прикметників належать такі:

  good

  better – the best

  хороший

  bad

  worse & ndash; the worst

  поганий

  much

  more & ndash; the most

  багато

  many

  little

  less & ndash; the least

  мало

  far

  farther & ndash; the farthest

  далекий

  further & ndash; the furthest

  late

  later & ndash; the latest/last

  пізній/останній

  old

  older & ndash; the oldest/elder & ndash; the eldest

  старий/старший

  Зверніть особливу увагу на прикметник far, ступені порівняння якого, в залежності від орфографії, відображають вкладається в нього значення. У першому з наведених прикладів слово far використовується в значенні«далей по відстані », а в другому«подальший за часом & raquo;.

  важливо! Особлива функція little

  Прикметник little ступеня порівняння утворює індивідуально. Але у нього, крім основної, є і додаткова функція. Форми less, the least самі допомагає утворювати ступені порівняння прикметників в англійській мові. На противагу звичним відтінкам посилення значення, вони, навпаки, зменшують ступінь вираженості будь-якої якості прикметника. Слово less перекладається на російську«менш », the least –«найменше »,«найменш & raquo;.

  Наприклад, She is less sensitive than her sister. & ndash; вона менш сентиментальна, ніж її сестра.

  She is the least sensitive person in our family. & ndash; вона найменш сентиментальна людина в нашій родині.

  Це такі ж ступені порівняння в англійській, як і зі словами more, the most.

  Spelling (або правила написання)

  При утворенні ступенів порівняння за першим способом (за допомогою суфіксів), необхідно дотримуватися таких правил орфографії:

  • якщо слово закінчується на німу & ndash;е, вона опускається при додаванні суфіксів, які утворюють порівняльні ступеня прикметників в англійській мові, а також чудові: cute – cuter – the cutest (симпатичний);
  • якщо остання буква прикметника & ndash;у, а перед нею йде згодна ,то-у змінюється на i, і потім додається суфікс: dirty – dirtier – the dirtiest (брудний);
  • якщо в слові остання буква згодна, перед якою йде коротка голосна, значить, згодна подвоюється: thin-thinner & ndash; thinnest (худий).

  артиклі зі ступенями порівняння

  Ви вже знаєте, що артиклі відносяться не до прикметників, а до іменників. Тому коли ми говоримо в цьому випадку про артиклях, маємо на увазі, що після прикметника слід іменник.

  При використанні позитивної і порівняльної ступеня прикметників в англійській перед ними використовується невизначений артикль (a/an), якщо іменник вживається в однині. Якщо у множині, артикль опускається (тобто використовується нульовий).

  чудова ступінь в англійській мові вимагає вживання певного артикля (the).

  особливі прикметники

  Є окрема група прикметників, здатних змінюватися як синтетично, так і аналітично: тобто і за допомогою суфіксів або за допомогою слів more, the most.

  Сюди відносяться такі прикметники як angry, clever, friendly, handsome, pleasant, polite, serious, quiet і деякі інші.

  приклад: narrow → narrower → the narrowest (вузький)
                   narrow → more narrow →the most narrow

  Отже, тепер ви знаєте як утворюється порівняльна ступінь прикметників в англійській і чим вона відрізняється від чудовою. Потренуйтеся вживати в мові прикметники в різних формах. Придумуйте пропозиції, щоб в комплексі опрацьовувати відразу всі форми. Ще раз повторіть good і bad, ступені порівняння яких відрізняються від інших. Всім успіхів!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Вчити англійську: Англійська мова онлайн