Ступені порівняння прикметників в англійській мові – таблиця, приклади

46b73791da4deed8978f758a82452154 Ступені порівняння прикметників в англійській мові  таблиця, приклади

Предмети і люди відрізняються один від одного. Тому для їх опису використовуються прикметники (adjectives) у різних ступенях порівняння. Це дозволяє відобразити відтінки якостей, властивостей і особливостей.

Так само, як і в російській, ступені порівняння прикметників в англійській мають лише якісні прикметники (beautiful – красивий, wonderful – чудовий, large – великий, early – ранній і т. д.). До цієї групи відноситься більшість прикметників. Вони можуть вживатися в позитивній, порівняльної і чудовою ступенях.

Відносні прикметники не утворюють ступені порівняння в англійській, оскільки не показують якості, здатні змінюватися. Наприклад, шарф може бути шовковим(silk), але не може бути більше шовковим або шовковим. Такі прикметники тільки показують, яким властивістю володіє предмет.

Три ступені порівняння прикметників в англійській мові

В теорії їх розглядається три. На практиці, позитивну ступінь зазвичай ніхто не враховує, вважаючи її початковою формою. Тому багато хто вважає, що можна виділяти два ступені порівняння, як такі – порівняльну і чудову.

Однак давайте проаналізуємо всі форми по порядку.

 • Позитивна ступінь. Так називають початкову форму, в якій прикметник пишеться у словнику (який? яка? які?). Наприклад, This river deep is. (Ця річка глибока).
 • Порівняльна ступінь. Використовується, щоб показати, що предмет (або людина) має більш вираженими якостями в порівнянні з собі подібним. Наприклад, The Congo is deeper than the Amazon. (Річка Конго глибше, ніж Амазонка). Зверніть увагу, що для порівняння в таких оборотах використовується сполучник «що» – than.
 • Чудова ступінь. Показує максимально виражене якість предмета (або людини), за яким він превосходи всі інші. На російську мову перекладається з словом «най/найбільш/самі». Наприклад, Congo is the deepest river in the world. Запам’ятайте, що з цієї ступенем обов’язково використовується артикль the.
 • Читайте також:  Топ 15 фактів про Ліверпулі

  Способи зміни прикметників

  Різні прикметники в англійській мові при порівнянні змінюються різними способами. У цьому відношенні їх можна розділити на три великі групи, у відповідності зі способами зміни їх форм.

  Суффиксальный спосіб утворення форм називається синтетичним шляхом додавання слів more, the most – аналітичним. Всі особливі випадки (утворюють форми не за правилом) утворюються супплетивно (індивідуально).

  Ступені порівняння прикметників: таблиця з прикладами

   

   

   

  Positive

  Позитивна

  Comparative

  Порівняльна

  Superlative

  Чудова

  I
  з
  п
  про
  з
  про
  б

  Односкладові і двоскладові прилагателные, які заканчиванются на -y, -e, -er, -ow

  з допомогою додавання суфіксів -er, -est

  young (молодий)

   

  tiny (крихітний)

   

  slow (повільний)

  younger (молодше)

   

  tinier (більш крихітний)

   

  slower (повільніше)

  the youngest (наймолодший)

  the найдрібніші (найменше)

  the slowest (самий повільний)

  II
  з
  п
  про
  з
  про
  б

  Всі багатоскладові і деякі двоскладові (крім названих у першому способі)

  за допомогою слів more, the most

  serious (серйозний)

   

  talkative (балакучий)

   

  essential (важливий)

  more serious (більш серйозний)

   

  more talkative (більш говіркий)

   

  more essential (більш важливий)

  the most serious (найсерйозніший)

   

  the most talkative (самий балакучий)

   

  the most essential (найважливіший)

  Винятки

  Це окрема (третя) група прикметників, які утворюють порівняльну і чудову ступінь ні по одному з названих вище способів порівняння. Тобто вони мають індивідуальні форми, які необхідно запам’ятати. До таким прикметником відносяться наступні:

  good

  better – the best

  хороший

  bad

  worse – the worst

  поганий

  much

  more – the most

  багато

  many

  little

  less – the least

  мало

  far

  farther – the farthest

  далекий

  further – the furthest

  late

  later – the latest/last

  пізній/ останній

  old

  older – the oldest / elder – the eldest

  старий / старший

  Зверніть особливу увагу на прикметник far, ступені порівняння якого, в залежності від орфографії, відображають вкладываемое в нього значення. У першому з наведених прикладів слово far використовується в значенні «далей за відстанню», а в другому «подальший по часу».

  Важливо! Особлива функція little

  Прикметник little ступені порівняння утворює індивідуально. Але у нього, окрім основної, є і додаткова функція. Форми less, the least самі допомагає утворювати ступені порівняння прикметників в англійській мові. На противагу звичним відтінкам посилення значення, вони, навпаки, зменшують ступінь вираженості якого-небудь якості прикметника. Слово less перекладається на російську «менше», the least – «менше всього», «найменш».

  Наприклад, She is less sensitive than her sister. – Вона менш сентиментальна, ніж її сестра.

  She is the least sensitive person in our family. – Вона найменш сентиментальна людина в нашій родині.

  Це такі ж ступені порівняння в англійській, як і зі словами more, the most.

  Spelling (або правила написання)

  При утворенні ступенів порівняння за першим способом (за допомогою суфіксів), необхідно дотримувати наступні правила орфографії:

  • якщо слово закінчується на німу –е, вона опускається при додаванні суфіксів, які утворюють порівняльні ступені прикметників в англійській мові, а також чудові: cute – cuter – the cutest (симпатичний);
  • якщо остання буква прикметника –у, а перед нею йде згодна, то -у змінюється на і, і потім додається суфікс: dirty – dirtier – the dirtiest (брудний);
  • якщо в слові остання приголосна літера, перед якою йде коротка голосна, значить, приголосна подвоюється: thin – thinner – thinnest (худий).

  Артиклі зі ступенями порівняння

  Ви вже знаєте, що артиклі не відносяться до прикметників, а до іменником. Тому коли ми говоримо в цьому випадку про артиклях, маємо на увазі, що після прикметника слід іменник.

  При використанні позитивної і порівняльної ступеня прикметників в англійській перед ними використовується невизначений артикль (a/an), якщо іменник вживається в однині. Якщо у множині, артикль опускається (тобто використовується нульовий).

  Чудова ступінь в англійській мові вимагає вживання певного артикля (the).

  Особливі прикметники

  Є окрема група прикметників, здатних змінюватися як синтетично, так і аналітично: тобто і за допомогою суфіксів або з допомогою слів more, the most.

  Сюди відносяться такі прикметники як angry, clever, friendly, handsome, pleasant, polite, serious, quiet та деякі інші.

  Приклад: narrow → narrower → the narrowest (вузький)
  narrow → more narrow →the most narrow

  Отже, тепер ви знаєте як утворюється порівняльна ступінь прикметників в англійській і чим вона відрізняється від чудовою. Потренуйтеся вживати у мовленні прикметники в різних формах. Придумуйте пропозиції, щоб у комплексі опрацьовувати відразу всі форми. Ще раз повторіть good і bad, ступені порівняння яких відрізняються від інших. Всім успіхів!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: