Сучасний урок англійської мови

В наші дні викладацьке мистецтво чітко диктує необхідність нових підходів до навчання, в тому числі і англійської мові. Старі методики, що були коли-то єдино вірними, відходять у минуле, а їх місце займають нові, креативні техніки викладання, засновані не на суворої зубріння, а на розумінні пройденого матеріалу і зацікавленості в його вивченні. Сучасний урок англійської мови вже не може обходитися без дієвих методик викладання.

Інші статті про викладанні англійської мови:

  • Розробка уроку англійської з покроковим прикладом
  • Цілі уроку англійської мови
  • Урок на тему «Час»
  • Як організувати і провести відкритий урок

Що являє собою сучасний урок англійської мови

На основі психологічного аналізу, який проводиться за такими параметрами, як новизна, емоційність, зв’язок з потребами і інтересами учнів, обсяг матеріалу, його доступність і так далі, сучасний урок англійської є цікавим для слухачів, привернути їхню увагу і спрямувати думки учнів у потрібне русло. На жаль, на сьогоднішній день далеко не всі викладачі здатні адекватно оцінити ступінь зацікавленості класу в їх предметі і підтримати інтерес учнів на потрібному рівні. Відповідно якість навчання суттєво знижується.

Однією з останніх тенденцій є використання в навчанні англійській мові сучасних інформаційних технологій – навчальних комп’ютерних ігор, електронних підручників і іншого подібного. Такі заходи дозволяють істотно підвищити інтерес учнів до процесу роботи над засвоєнням нової інформації, зробити урок цікавим і дещо збільшити його темп. Втім, останнє далеко не завжди є позитивним моментом.

Також сучасний урок англійської мови включає в себе по можливості індивідуальний підхід до кожного з учнів. Важливо підібрати відповідний комплекс вправ для людей з різними провідними каналами інформації (аудіали, кінестетики, візуали).

Читайте також:
Сертифікат на знання англійської мови: IELTS, TOEFL, PET, KET, YLE, BULATS, ILEC, ICFE і багато інші

Поряд з цим, якщо члени навчальної групи володіють англійською мовою на різному рівні, необхідно застосовувати різнорівневі вправи. Тут оптимальні комп’ютерні програми, що видають вправи для роботи з поступово підвищеним рівнем складності.

Непогані результати демонструє і робота учнів у співпраці один з одним. При використанні такого методу слабкі учні мають можливість підтягтися за рахунок більш сильних товаришів. Робота ведеться в микрогруппах, де кожен з учасників робить свій посильний внесок у здобуття загальної на всю групу оцінки. Рекомендується включати до складу групи як мінімум одного сильного, і одного слабкого учня. При участі ж у проекті кожному учню дістається своя частину завдання, і як сильні, так і слабкі учні мають можливість проявити свої реальні знання та вміння.

Сучасний урок, поряд з усім вищесказаним, повинен постійно включати в себе щось нове. Адже одноманітні дії навряд чи зможуть утримати інтерес учнів будь-якого віку. Викладач повинен постійно впроваджувати в процес навчання нові моменти, які з цікавістю сприйматимуться його підопічними.

Варто звернути увагу і на різницю у літературній та розмовній мові. Адже згодом учням швидше за все доведеться не тільки читати та перекладати тексти, написані традиційним літературною мовою, але і спілкуватися з реальними носіями мови, що використовують деякі специфічні вирази, або професійний молодіжний сленг тощо. До того ж навчання розмовною особливостям мови напевно викличе у школярів або студентів значно більший інтерес.

Одним із новаторських методів елітних шкіл англійської мови стало впровадження учнів в сім’ю носіїв мови з метою більш детального вивчення особливостей розмовної мови, а також традицій і культури цих людей. Подібним метод до того ж менш витратний, ніж самостійні поїздки наприклад в Англії, і дозволяє учню повністю зосередиться на вдосконалення навичок спілкування англійською мовою. Всі господарські та організаційні завдання, як правило, бере на себе приймаюча сім’я.

Читайте також:
Випуск 35 - ІНТОНУВАННЯ

Таким чином, сучасний урок англійської мови передбачає застосування нових технологічних рішень, а також впровадження нових викладацьких методик, що ламають старі стереотипи.

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн