Світлі технології Li-Fi

Hey guys! Можливо, для декого вже не новина, але ми тут всі в передчутті. Коли ж?! Коли пройде час тестів, і настане епоха швидкості з Li-Fi? Поки що все звучить досить яскраво і багатообіцяюче, але ж це тільки слова.

Про даної технології говорять ще з 2011 року, так чому ж ми до цих пір використовуємо Wi-Fi? Сподіваємося, що приємний відповідь не змусить себе довго чекати і яскраве світло інформації в найближчому майбутньому освітить темряву незнання. А поки що давайте обговоримо переваги і недоліки Li-Fi — багатообіцяючою високошвидкісний бездротової технології, за якої, можливо, варто майбутнє Інтернету. C’mon!

 Світлі технології Li Fi

Що таке Li-Fi

Li-Fi — вид передачі даних, що використовує видиме світло у відкритому просторі без хвилеводу, як канал зв’язку.

Це двонаправлена, високошвидкісна зв’язок на основі технології VLC, про яку ми розповімо трохи нижче.

 Світлі технології Li Fi

Принцип дії Li-Fi вперше сформулював 46-річний німецький фізик і професор Единбурзького університету Гарольд Хаас (Harald Haas).

VLC (Visible Light Communication) — технологія, яка дозволяє джерела світла, в доповнення до освітлення, передавати інформацію, використовуючи той же самий світловий сигнал.

 Світлі технології Li Fi

З 2007 року він і його студенти експериментували з передачею даних через світлодіодну лампочку з IKEA, а в 2011 році Хаас розповів про своє бачення майбутнього на конференції TED.

 

Професор заснував компанію PureLiFi, яка проводить дослідження і іноді випускає світлодіодні роутери.

 Світлі технології Li Fi

Ідея Хааса не стала кординально нової — в 1880 році Олександр Белл вже намагався передати звук з допомогою світлового сигналу на пристрій під назвою фотофон.

Фотофон (photophone) — пристрій безпосередньо перетворює світлову хвилю в звуки, що сприймаються людським вухом. Є першим у світі VLC-пристроєм.

 Світлі технології Li Fi

А Хаас просто вивів досліди Белла на новий рівень, вирішивши не передавати звук, а інформацію. That’s it.

Пропонуємо зануритися глибше в технологію VLC з нашим Видеопрактикумом! Там вас завжди чекають свіжі слова і вправи по темі. Ride the tech wave with us!

Переваги і недоліки Li-Fi

It’s all pretty logical and obvious here.

Читайте також:  Самовчитель з англійської мови - Урок 5

Переваги.

  • Швидкість. З’єднання Li-Fi набагато швидше ніж через Wi-Fi-роутери, в теорії, з використанням лазерів, швидкість передачі може перевищувати 200 Гбіт/с. Можна буде, наприклад, завантажити фільм в 4K за лічені секунди.
  • Захищеність. Li-Fi важко зламати, оскільки сигнал не може проходити сквозсь стіни (як і світло) і не залишає кімнат будинку.

 Світлі технології Li Fi

  • Економічність. Його інфраструктура досить проста, і підключення до неї може бути таким же простим, як включення лампи. Крім того, Li-Fi вимагає менше компонентів і, отже, дешевше Wi-Fi. Вважається також, що масове виробництво лазерів знизить їх вартість, перевівши їх на розряд побутового освітлення.
  • Імунітет до електромагнітних перешкод. Li-Fi, яка не перетинається і не заважає радіосигналами. Технологія VLC вступає в дію протягом наносекунд (одиниця часу, рівна однієї мільярдної частки секунди) шляхом включення світлодіодних ламп (LED bulbs).

 Світлі технології Li Fi

  • Роутеру не потрібно витрачати енергію на нагрівання (як у випадку з Wi-Fi), тому він буде працювати економічно.
  • Оскільки передача світла залишається безкоштовною, компаніям не доведеться платити за ліцензування радіочастот.

 Світлі технології Li Fi

Таким чином Li-Fi — це просто, дешево і практично. В теорії.

Поки технологія ще знаходиться в тестовому режимі, так як є істотні перешкоди для її широкомасштабного використання.

Далі нас швидше за все чекає використання різних комбінацій з Li-Fi і Wi-Fi мереж. Останні будуть продовжувати існувати до тих пір, поки в Li-Fi залишаються невирішені проблеми.

 Світлі технології Li Fi

Недоліки.

  • Через стіни сигнал мережі не передається. Це означає, що для передачі інформації необхідна пряма видимість, якщо не вважати відбиття від стін, з яким швидкість за чутками обіцяє бути близько 80 мб в секунду, що теж як би не мало.
  • Сонячне світло, туман чи зміг на вулиці можуть створювати перешкоди, хоча виробники стверджують, що в майбутньому Li-Fi адаптують і для відкритих просторів.
Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 52

 Світлі технології Li Fi

Висновок

Тим не менш технологія, безумовно, має право на
життя. Дуже цікаво буде поспостерігати за тим, як вона буде розвиватися надалі. Wi-Fi не впорається з Інтернетом речей (internet of things), вважає засновник технології Хаас.

До 2020 року в світі буде 20,8 мільярда переносних пристроїв і побутової техніки з «розумного будинку», майже 3 на кожну людину.

 Світлі технології Li Fi

Якщо вони почнуть передавати дані по Wi-Fi в одному частотному діапазоні, почнуться ускладнюють передачу перешкоди. Сьогодні таке падіння швидкості можна спостерігати в жвавих місцях з великою кількістю працюючих роутерів. А до 2025-2030 років ситуація ускладниться.

 Світлі технології Li Fi

Хаас бачить світ, де Інтернет лунає від кожної лампочки (для цього їх просто потрібно модифікувати), відео можна буде завантажити, наприклад, від вуличного ліхтаря, а машини зможуть спілкуються один з одним світлом фар. Це не фантастика? Залишається тільки зрозуміти, як цього досягти…

Чекаємо, віримо і вчимо англійську для світлого майбутнього!

Stay classy!

Велика і дружна сім’я EnglishDom

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: