Такий різний англійська: підготовка до TOEFL

TOEFL, або Test of English as Foreign Language, – міжнародний іспит для абітурієнтів, стажистів, а також для працівників, які укладають контракт на визначений строк.

Плануючи навчання в США або Канаді, пам’ятайте, що TOEFL гарантує вступ до більш ніж 9 000 коледжів і університетів. Понад 130 країн по всьому світу визнають даний сертифікат, тому Ви можете сміливо розраховувати на отримання вищої освіти в будь-якій точці земної кулі.

Вперше іспит TOEFL був проведений в 1964 році в університеті Прінстона (США), організацією “Educational Testing Service”. З тих пір цей іспит склали більше 30 млн. людей. Однак не тільки навчання в коледжах і робота в англомовних країнах вимагає отримання даного сертифікату. Навчання MBA також вимагає проходження TOEFL.

Що з себе являє іспит?

Існують 2 види іспиту, перший письмовий, або “paper-based test”, другий називається “internet-based test” і був запущений в 2005 р.

Як і будь-який іспит, TOEFL складається з speaking, listening, reading і writing. Загальний час на виконання всіх завдань становить 4 години 30 хвилин. Кожна частина іспиту передбачає певні завдання. Так в частині “reading” необхідно прочитати кілька текстів і відповісти на 12-14 запитань до кожного завдання. Які питання можуть зустрітися в завданні?

  • Питання про факти або деталі;
  • Питання про відсутньої інформації;
  • Питання в підтексті;
  • Питання про мету автора;
  • Питання про значення слова;
  • Питання-посилання;
  • Питання на спрощення тексту;
  • Питання «встав пропозицію»;
  • Питання-резюме;
  • Питання з певної класифікації.

При самостійній підготовці до здачі TOEFL можна скористатися цим ресурсом або зайти сюди.

Розділ “listening” складається з 4-6 лекцій, до кожної з яких надається 6 питань, а також 2-3 діалогу по 5 запитань до кожного з них. Загальний час на виконання цього завдання становить 20 хвилин. Переглянути приклади завдань минулих років можна тут.

“Speaking” включає прочитання тексту + прослуховування схожого уривка. Після прослуховування необхідно переказати почуту інформацію. Приклади завдань можна знайти і виконати тут.

“Writing” складається з двох частин, перша з яких являє собою інтегроване твір, який виконується після прочитання і прослуховування текстів і зіставлення інформації. На це завдання виділяється 20 хвилин. Друга частина – твір на запропоновану тему. На виконання завдання відводиться 30 хвилин. Приклади завдань можна знайти на даному ресурсі, а також тут.

Де готуватися до здачі TOEFL?

При наявності коштів можна відправитися в мовних шкіл Канади або Мальти. Вартість таких курсів обійдеться приблизно в 1 500 доларів за два тижні перебування за кордоном. Підготовка документів займе ще в середньому 1-1,5 місяця.

Можна знайти репетитора, який спеціалізується на підготовці до TOEFL. Індивідуальні заняття в такому випадку обійдуться дешевше, навіть якщо Ви виберете носія мови і будете займатися з ним по Skype.

Самостійна підготовка не потребує ніяких вкладень за винятком придбання підручників. Втім, і цю «проблему» можна розв’язати, завантаживши відскановані версії видань. Не забудьте разом з підручниками скачати й аудіофайли, які Вам будуть життєво необхідні. Відвідайте найпопулярніший сайт englishtips.org, який надає можливість завантажити абсолютно будь-які навчальні видання. У рядку пошуку впишіть TOEFL. Для отримання вичерпної інформації відвідайте офіційний сайт TOEFL.

Відвідуйте різні блоги і подкасти, де Ви зможете знайти відповіді на всі виникаючі питання, наприклад:

http://www.toeflblog.com/

http://splendidspeaking.podomatic.com/

http://www.eslpod.com/toefl/scripts/scripts.html

Перед підготовкою до здачі TOEFL рекомендую пройти подібний тест онлайн безкоштовно. Зробити це можна тут або тут.

takojj raznyjj anglijjskijj: podgotovka k toefl5 Такий різний англійська: підготовка до TOEFL

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: