Техніка запам’ятовування англійських слів онлайн, методи

e4587cc4348e781bc0a6bf24b4857e17 Техніка запамятовування англійських слів онлайн, методи

Не можна сказати, що існує якась одна універсальна техніка запам’ятовування англійських слів – цих способів є безліч. Багато залежить від того, яка у нас пам’ять розвинена краще – зорова або слухова. Комусь достатньо кілька разів прослухати і проговорити слова, і він цілком легко їх запам’ятає. Деякі бачать картинки і підписи до них, і цей метод запам’ятовування працює краще.

З іншого боку, людина, запам’ятати слова здебільшого візуально, буде писати більш правильні тексти, але не зможе виробити бездоганної вимови. І навпаки – навчається переважно по слуху не отримає належних навичок письма, і його лексико-граматичні навички залишають бажати кращого. У будь-якому випадку до запам’ятовування слів не можна підходити однобоко, а, усвідомивши, що зорова (слухова) пам’ять у вас розвинена краще, приділити більшу увагу протилежної техніці засвоєння. Потрібно вміти прислухатися до себе і визначати ваші сильні сторони і надати більше значення тій стороні навчання, яка вам не зовсім добре піддається.

Основні методи запам’ятовування англійських слів базуються на механічному засвоєнні інформації (згадаймо про те, що ми займаємося зубрінням). Можна перерахувати деякі з них.

1. Метод відповідностей. Цей спосіб особливо хороший при запам’ятовуванні неправильних дієслів. При цьому слова можна згрупувати за такими ознаками:

  • 1а, 2а, 3я форми збігаються. Наприклад:

cut-cut-cut

hurt-hurt-hurt

  • 1я і 3я форми збігаються. Наприклад:

come-came-come

run-ran-run

  • Збігаються 2га і 3я форми. Наприклад:

teach-taught-taught

bring-brought-brought

  • Жодна форма не збігається. Наприклад:

sing-sang-sung

draw-drew-drawn

2. Метод складання семантичних полів (асоціацій). Для початку вибирається слово, яке вважається дуже важливим при вивченні будь-якої теми. Візьмемо, приміром слово weather. З ним успішно асоціюються слова winter, spring, summer, autumn. У свою чергу до winter можна прив’язати snow, frosty, white Christmas; до spring – warm, нирки золото, green, Easter і так далі. Для кращого запам’ятовування семантичні ланцюжка можна вибудувати в найпростіші пропозиції.

Читайте також:  Тема "Освіта у Великобританії" (Education in Great Britain)

40bd2f8810bdaeb822cfed4f2c28a8e5 Техніка запамятовування англійських слів онлайн, методи Слухати вправа

It is winter. It is frosty.

Зима. Морозно.

It is spring. It is warm.

Весна. Тепло.

It is summer. It is hot.

Літо. Жарко.

It is autumn. It is rainy.

Осінь. Дощитиме.

Winter, spring, summer and autumn are the four seasons of the year.

Зима, весна, літо і осінь – чотири пори року.

3. Метод співзвуч: ball-tall-call-fall-wall-hall-roll. Для більшої ефективності краще його комбінувати з наступним методом запам’ятовування англійських слів.

4. Складання фраз або невеликих оповідань. Наприклад, потрібно запам’ятати кілька абсолютно різнорідних слів: a woman, to bounce, an apple, a knee. Пропозиція може бути таким: A woman dropped an apple and it bounced up to her knee. Додавши кілька слів (drop, and, up to), отримуємо цілком наповнене сенсом і придатне для запам’ятовування пропозицію, яке перекладається як «Жінка впустила яблуко, і воно підскочило до її коліна». Фраза здається трохи дивною, що ще більше підсилює ефект запам’ятовування.

5. Метод паперових маячків. Сенс цієї техніки запам’ятовування англійських слів – розклеювання невеликих листочків-маячків по квартирі. На листочках можна записати слова і фрази, які з якої-небудь причини запам’ятовуються вами з працею або будуть дуже важливі при здачі заліку. 8bf7f076e38e6acb278eb84235cbc59c Техніка запамятовування англійських слів онлайн, методи

6. Метод занурення по праву вважається одним з найбільш ефективних методів роботи з мовами. Ідеальним варіантом було б навчання на мовних курсах у країні мови, що вивчається, але через брак можливості виїхати за кордон, «покинути» рідну країну можна віртуально. Можна зануритися в чати в Інтернеті, дивитися тільки англійські фільми чи знайти друзів-однодумців і розмовляти з ними тільки по-англійськи. Навіть по телефону. Навіть у громадському транспорті. Розмовна практика – це двигун вивчення англійської.

Англійська мова ще більш приємним для засвоєння робить запам’ятовування слів онлайн. При тренуванні лексики онлайн ви не тільки запам’ятовуєте спеллінг, але і чуєте вимова в двох основних варіантах англійської мови – британському та американському. При виконанні вправ з множинним вибором (multiple choice) крім вибору правильного варіанту ви маєте можливість згадати, а в деяких випадках і запам’ятати слова з неправильних варіантів відповіді. Також ви можете робити вправи багаторазово, не підглядаючи в «ключі», поки не досягнете стовідсоткового результату. Вправи в режимі з контролем часу особливо гарні, так як заставляють мобілізуватись і відчути себе, як на реальному іспиті. Що особливо важливо в світлі того, що такі міжнародні іспити TOEFL, IELTS, GMAT та багато інших (в тому числі розмовна частина ОГЕ і ЄДІ проходять у режимі онлайн).

Навчальний сервіс Lim English стане для Вас чудовим тренажером для запам’ятовування англійських слів онлайн. Професійне аудіо супровід допоможе вам проконтролювати правильність вимови нових слів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: