The talk of the town, або Навчання говорінню англійською мовою

Говоріння на мові носія – вид діяльності, при якому обидві сторони знаходять певні слова, використовуючи які, вони самі створюють комунікативну ситуацію.

Єдиним питанням в даному аспекті залишається пошук однієї і тієї ж системи «кодифікації», при якому всі будуть задоволені результатом. Пізнання світу відбувається не тільки в результаті власних умовиводів. Пізнання здійснюється також шляхом спілкування з іноземцем, мова якого створює зовсім інші образи в мозку іншої людини. Іншими словами, ми обмінюємося думками і досвідом, і таким чином передаємо людям необхідну інформацію.

При говорінні кожному з нас необхідно вміти відрізняти істотне від другорядного. Саме так ми зможемо донести основну думку до співрозмовника, шляхом пошуку певних слів, які виражають основну ідею.

Виділяють діалогічне і монологічне мовлення. Перша з них набагато простіше в тому плані, що співрозмовник може задати побічний або уточнююче питання, на який, Ви зможете відповісти. При цьому задіюються всі образи, що виникають в голові. Ви можете використовувати вигуки (як у рідній мові, наприклад, «ой», «ай», «ура», «жаль» і т. д.), доповнення, повторення та інші мовні «хитрощі», які допоможуть Вам побудувати діалог.

Монологічне мовлення складніше контролювати мовця. По-перше, потрібно дотримуватися певного плану, щоб не втратити думка і зуміти донести її до співрозмовника. По-друге, вміння зацікавити є найбільш важливим фактором при спілкуванні. Втім, те ж саме відбувається з нами при говорінні рідною мовою.

Отже, навчання говорінню англійською мовою складається з наступних складових:

  • правильне відтворення звуків;
  • правильне використання інтонації;
  • розстановка наголосу і підтримання певного ритму;
  • виклад предмета обговорення в логічній послідовності (спочатку гроші, потім стільці);

Як розвивати говоріння?

Про це вже не раз говорилося. Говоріння розвивається шляхом дискусії, коли Вам необхідно відстояти свою точку зору. Наприклад, групі з 5 чоловік пропонується обговорити, що таке любов. Уявіть, скільки думок може виникнути з цього приводу відразу у декількох осіб. Саме таким чином можна змусити людину розговоритися, доводячи правильність своїх думок.

Рольові ігри також відмінно справляються з завданням розвитку мовлення, особливо якщо учень людина чітко уявляє, що він повинен зробити. Наприклад, Ви Бред Пітт, і Ваша дружина Анджеліна Джолі знову вагітна. Що Ви відчуваєте в даній ситуації, як оцінюєте те, що відбувається? Навіть при мінімальному кількість слів у Вашій словникової скарбничці, Ви зацікавлені в тому, щоб відповісти на дане питання, адже тема актуальна.

Не забувайте також про таку штуку, як brainstorming – метод генерації ідей шляхом колективного обговорення проблем. Головне в цьому випадку – враховувати певні часові рамки, виділені конкретно для цього завдання.

Не менш корисними стануть робота з картинками і завершення розповіді. Такий вид діяльності сприяє не тільки розвитку мовлення, але й образного мислення.

Вивчайте англійську, і нехай говоріння стане Вашим улюбленим заняттям!

the talk of the town, ili obuchenie govoreniyu na anglijjskom yazyke11 The talk of the town, або Навчання говорінню англійською мовою

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: