To err is human: як правильно робити помилки англійською

Ми вже аргументовано пояснили, чому так важливо подолати укорінене в нашому вихованні уявлення про те, що зробити помилку – це соромно, нерозумно і гідно осуду.

І якщо в якій-небудь іншій сфері це свідчить про Вашу некомпетентність і ставить Вас в безглузду ситуацію, то при вивченні іноземної мови корисніше буде змиритися з тим, що помилка – це неминуча частина досвіду, яку завжди можна обернути собі на благо.

Сьогодні ми продовжимо перевертати догори дном усі Ваші уявлення про помилки. Якщо прийняти той факт, що ми – люди, обмежені простором і часом, що способу вивчити мову до якогось досконалого ідеалу не існує, і що наша мета повинна полягати в зануренні в мову, спілкуванні з носіями мови і правильному відношенні, то все радикально змінюється.

А тепер кілька «шкідливих порад», які допоможуть Вам помилятися у власне задоволення і вчитися на дурних промахах і грандіозних помилки.

  • Знайдіть приємного співрозмовника

Коли ми починаємо вивчати мову, методичний матеріал служить прекрасним джерелом все нових знань, тонкощів і рад. Але чим більше ми заглиблюємося в мову, тим більше відчувається необхідність у спілкуванні з носіями мови. За допомогою взаємодії людство все-таки досягло неймовірних вершин.

Коли Ви готові говорити на мові, що вивчається, то перше, що необхідно зробити – це знайти співрозмовника і спілкуватися з ним/нею.

Для цього у вас є два шляхи: знайти носіїв мови, які проживають у Вашому місті, або знайти їх в інтернеті. Сайтів, що надають такі послуги, безліч. Hellolingo – це один з кращих сайтів, за допомогою якого можна поспілкуватися з носіями мови як в чаті, так і усно. Можна спробувати пошукати співрозмовників, вивчають Ваш рідну мову, листуватися з ними, обмінятись логінами Skype – і вже можна починати використовувати англійську мову. Це швидко, просто і безкоштовно. Але дуже важливо знайти приємного співрозмовника.

Що ж мається на увазі під «приємним співрозмовником»? Для початку, особливо важливо знайти позитивного однодумця. Виправляти помилки важливо, але необхідно робити це правильно. Ваш носій мови поблажливо намагається поправити Вас кожну пару секунд? Це принесе Вам не тільки розчарування, а й порушить потік мови, тому що Ви намагаєтеся сказати щось важливе для Вас.

На щастя, нарватися на дійсно нетактичного граммар-наці досить складно, але повірте: мовні партнери можуть дратувати Вас найрізноманітнішими способами. Тому хорошого мовного партнера можна знайти тільки шляхом проб і помилок. Такий знайдеться швидко, враховуючи, що багато відвідувачів цього сайту, точно так само як і Ви, хочуть вивчати іноземні мови і культури.

  • Ваша мантра – розширення та вдосконалення

Коли хороший мовної партнер знайдений, то необхідно розмовляти з ним/нею на мові, що вивчається. Якщо Ви новачок, то намагайтеся вибирати прості, але цікаві Вам теми. Розширюйте свої знання, частіше питаючи «а як сказати це…?», «а в чому різниця між… і …?» Те, що ми не можемо говорити, не володіючи лексикою, – неправда. Ми ж можемо дізнатися необхідне слово у співрозмовника, лише задавши просте питання.

Крім того, просіть Вашого мовного партнера написати ці слова на аркуші (при особистій бесіді) або у вікні чату Skype (при спілкуванні онлайн). Вдосконалюйте свої мовні навички, записуючи уроки і освіжаючи нову інформацію і згадуючи допущені помилки (для цього можна використовувати програми Evaer або Step Voice Recorder, які дуже просто завантажити і використовувати). Записувати уроки особливо важливо тому, що помилки, особливо в нових словах, не відкладаються миттєво в довготривалій пам’яті.

Одне з пояснень цього полягає в тому, що, коли ми беремо участь у розмові – особливо не володіючи мовою досконало – нашому мозку доводиться одночасно обробляти тисячі процесів: вимова нових слів, інтонування, синтаксис, підтримання зорового контакту з співрозмовником, емоції і т. д. Якщо у Вас є запис, то Ви помітите набагато більше деталей, тому що Вашому мозку не доведеться стежити за неосяжним кількістю інформації.

  • Будьте дійсно зацікавлені в предметі розмови

За останні 2 роки наші викладачі навчили 8 мовам понад 120 студентів, і кожен наполягає на тому, що більшого успіху добивалися студенти, які мали право вибрати цікаву для них тему розмови. Тільки подумайте: якщо Вам що-небудь дійсно цікаво, то Вами рухає бажання донести свої думки до іншої людини. Чим більше Ви говорите, тим більше помилок допускаєте, а чим більше помилок, тим ширші знання.

  • Зберігайте позитивне ставлення

Позитивні емоції розширюють наші здібності до навчання і сприйняття нової інформації, тоді як негативні – загальмовують і відбивають бажання вчитися. З позитивним ставленням до навчання і співрозмовникам можна дійсно змінити своє життя.

Допускати помилки не тільки необхідно, але і весело! Мені завжди пригадується випадок, розказаний моєї знайомої – італійкою Мартіною, яка зустрічалася з французом. Побачення підходило до кінця, і настав момент попрощатися, і вона запитала його:”Alors, tu ne veux pas me baiser?”, думаючи, що baiser означає baciare («поцілувати» по-італійськи). Раптово хлопець зблід і не знав, що відповісти. Потім, він пояснив, що baiser означає «провести ніч з кимось», і вони разом посміялися.

Коли я сама допускаю прикрі помилки, ми з носіями мови завжди сміємося від душі, тому що вони знають, що я іноземка, і говорю з помилками. Крім того, надзвичайно важливо бути іронічним по відношенню до себе. «Той, хто ніколи не сміється, ніколи не буде серйозним», пам’ятаєте це.

Помилки є не тільки невід’ємною частиною навчального процесу у всіх сферах, але і привносять нотку веселощів, особливо у вивченні мов, де передбачається спілкування з носіями мови. Секрет просто: ми досягнемо наших цілей, але кілька разів спотикнемося на шляху.

Коли ми думаємо про тих, хто досяг разючих цілей, ми розглядаємо результат, а не тривалий шлях, який вони пройшли, тому що він для нас практично невидимий. Якщо помилки приводять Вас в замішання, думайте про те, що вони можуть змінити ваше життя… на краще.

«Хто ніколи не робив помилок, той ніколи не пробував щось нове».
Альберт Ейнштейн

to err is human: kak pravilno delat oshibki na anglijjskom22 To err is human: як правильно робити помилки англійською

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн