To get into the act, або Інтерактивне навчання англійської мови

Термін «навчання» являє собою активну роботу учня, в процесі якої розвивається потреба мислити, обмірковувати дії і аналізувати те, що відбувається.

Бенджамін Блум в XX столітті відкрив поняття «таксономії», яка являє собою класифікацію предметів у відповідності з їх істотними і логічними взаємозв’язками. Такий «таксономії» і зараз користуються в школі для визначення рівня знань учнів. Приділяючи увагу шести розділів, таким як знання, розуміння, застосування, аналіз, синтез і оцінка, можна досягти оптимального рішення і приділити увагу тому, що є прогалина. Однак багато вчених називають цей метод спірним.

Сучасні студенти і хочуть вивчати іноземну мову дорослі сформовані особистості хочуть приділяти максимальну увагу тому, що їм подобається. А викладачі, відповідно, не повинні відставати від сучасних методик і способів реалізувати прихований потенціал студентів. Практично кожен другий викладач сьогодні абсолютно вільний у виборі літератури та методики, яку він хоче використовувати. Головне, щоб така діяльність приносила результат.

Що означає термін «інтерактивне» навчання англійській мові?

У перекладі з англійської дієслово “interact” позначає “взаємодіяти”. В даному випадку, традиційний підхід до навчання відходить на другий план, адже учні хочуть взаємодіяти не тільки з викладачем, але і один з одним, обмінюючись накопиченими знаннями. На даному етапі знання не «вкладаються» кожному учневі в голову, т. к. учень самостійно працює над тим, щоб придбати необхідні навички. Кожен з учнів активно працює над тим, щоб висловити свою точку зору, включитися в обговорення і продемонструвати набуті знання.

Зазначимо, що інтерактивне навчання відбувається в процесі участі в так званих “speech events”, завдяки яким кожен має можливість проявити свої найкращі якості. Роль викладача полягає не тільки в тому, щоб віддати всі знання. Основною особливістю інтерактивного навчання є напрямок учня в потрібне русло. Відмінним прикладом може стати дискусія, коли всі учні залучені в процес навчання однаково. Важливим фактором є те, що заняття проходить повністю іноземною мовою, в результаті чого відбувається активізація всіх ділянок головного мозку, і учень починає думати англійською, використовуючи пасивну лексику.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 33

Серед інтерактивних засобів навчання виділяють такі види діяльності:

  • рольові ігри (ділові, освітні імітаційні);
  • робота в малих групах;
  • проектна методика;
  • обговорення проблем;
  • рішення завдань і кейсів;
  • творчі завдання.

Це далеко не всі методи, якими можна скористатися на заняттях іноземною мовою. Однак навіть такі види діяльності здатні залучити в процес навчання почуття, емоції і відчуття учня, стимулюючи його творчі та мовленнєві здібності. Інтерактивні заняття здатні зробити учня одним з головних дійових осіб, в результаті чого він буде активно взаємодіяти з іншими учнями. За допомогою інтерактивних технологій учень індивідуалізує навчальний процес в результаті використання своїх власних розумових і фізичних здібностей.

Вивчайте англійську і пам’ятайте, що інтерактивне навчання англійської мови – це крок у світле майбутнє!

to get into the act, ili interaktivnoe obuchenie anglijjskomu yazyku10 To get into the act, або Інтерактивне навчання англійської мови

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: