To overcome obstacles and strike a knockout blow: бізнес-англійська лексика на всі часи

Кожен з нас так чи інакше стикається з величезною сферою бізнесу, яка, немов тополиний пух, поширюється з неймовірною швидкістю, набираючи оберти і виводячи нові підприємства на новий рівень розвитку.

Останнім часом все більшу популярність отримують стартап-проекти, у яких немає матеріальної бази, плану розвитку, довгострокових і навіть короткострокових цілей, але є те, що так цінується в бізнесі, – міцна хватка, холодний розрахунок і неймовірне терпіння для досягнення максимального результату.

У світлі розвитку технологій багато компаній намагаються співпрацювати з іноземцями, які завжди були на голову попереду нас, виробляли непроизводимое і продавали непродаваемое. Тепер прийшла і наша черга, проте для цього потрібні фахівці, які зможуть збудувати лінію роботи таким чином, щоб усім було добре жити. Загалом, мова все одно зводиться до того, що переймати досвід можна і потрібно в іноземців, які подолали кризу і досягли бажаного результату. Тому сьогодні ми будемо освоювати бізнес-англійська, лексика якого дуже важлива в будь-якій справі.

Існування будь-якої компанії неможливо без робочої сили (workforce), завдяки якій може підвищуватися оборот (turnover). А от відсотки продажів компанії на певному ринку є здобутком кожної окремої людини, вкладає сили і знання в роботу. Так і з’являється частка ринку (market share), а от якщо 50% акцій знаходиться у материнської компанії, то вона зветься дочірньої компанії (subsidiary).

Відмінно, якщо компанія працює у відмінній бізнес-середовищі (business environment), що має позитивний вплив на всі фактори роботи підприємства. При цьому компанія може встановлювати стандарти (to set standards), удосконалювати рівень персоналу (to develop human resources), а центральне значення бізнесу (central values) буде слідувати з твердження заявлених цілей (mission statement). У випадку, якщо створювати і підтримувати гарні відносини (to establish and maintain good relations), а також вимагати високої якості роботи (to demand high performance) не вдається, можуть виникнути проблеми, і тоді компанія може мати справу з великим кризою (to deal with major crisis).

Більшість компаній мають ієрархічну структуру (hierarchical structure), якою управляє одна людина або група осіб. Власник компанії має лінійні повноваження (line authority), а от фірми, що виробляють широкий асортимент товарів, зазвичай делегують свої повноваження до потрібного рівня управління, т. зв. адміністративних відділів (operating divisions). Однак, в такому разі можуть виникати проблеми, оскільки кожен окремий працівник не може безпосередньо робити важливі заяви і зобов’язаний передавати їх через вищестоящого працівника. Вирішенням такої проблеми є матричне управління (matrix management), де співробітники більш підзвітні, ніж одному вищестоящому. І ясна річ, що кожен хоче піднятися по кар’єрних сходах, щоб наблизитися до матеріальної стабільності і не залежати від кого-небудь. У зв’язку з цим у бізнесі є кілька виразів, пов’язаних зі словом «кар’єра».

  • Career ladder – кар’єрна драбина
  • Career move – просування кар’єрними
  • Career break – перерва в кар’єрі
  • Career plan – кар’єрний план
  • Career opportunities – можливості кар’єрного розвитку

Відповідно, можна піднятися по кар’єрних сходах (to climb a career ladder) і розбагатіти (to make a fortune), а можна взяти перерву (to take a career break) і робити успіхи (make progress) на іншому терені, нехай і несвязанном зі спеціальністю.

Вивчайте англійську, цінуєте свою працю і заробляйте гроші для того, щоб отримувати задоволення від життя!

to overcome obstacles and strike a knockout blow: biznes anglijjskijj – leksika na vse vremena17 To overcome obstacles and strike a knockout blow: бізнес англійська лексика на всі часи

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн