ТОП-10 сайтів для тренування навичок читання

Навчитися читати по-англійськи — це не тільки вміти правильно озвучувати різні склади і поєднання букв. Читання — це практичний навик, який треба відпрацьовувати.

Іноді нам достатньо побіжного перегляду сторінки «по діагоналі», щоб визначити чи є там, наприклад, потрібний нам адресу. В іншій ситуації ми прочитуємо тільки окремі місця з тексту, щоб зрозуміти його основний зміст — зазвичай так переглядають газетну статтю. І, звичайно ж, досить часто ми прочитуємо кожне слово, тому що хочемо отримати максимум інформації (якщо це важливий документ) — чи задоволення (якщо читаємо тексти англійською мовою або художній твір).

Зміст статті:

 ТОП 10 сайтів для тренування навичок читання

Зараз, завдяки Інтернету, вибір матеріалів для читання величезний. Ми радимо керуватися двома основними правилами в пошуку відповідних текстів. По-перше, орієнтуйтеся на свій рівень. Якщо він поки ще Elementary — не треба братися за Діккенса в оригіналі, почніть з адаптованих текстів. Друге правило — не читайте те, що вам нецікаво. Якщо ви будете ставитися до читання як до нудної рутини — користі не отримаєте. Вибираючи те, що ви прочитали б з задоволенням по-російськи, ви збільшуєте свої шанси на успіх, тому що мотивуєте себе зсередини.

Давайте познайомимося з деякими інтернет-ресурсами, які допоможуть вам розвинути навички читання і розуміння текстів.

1. Дуже зручну структуру для читання пропонує British Council

learnenglish.britishcouncil.org
«British Council» пропонує чітко продуману структуру роботи над текстом. Перед початком читання ви можете ознайомитися з новою лексикою, прочитати текст (і одночасно прослухати аудіозапис), потім виконати завдання на розуміння. Для кожного оповідання складена коротенька анотація, яка допоможе вам зробити вибір цікавого для вас тексту.

2. Збірка коротких оповідань в оригіналі

short stories.co.uk
Збірка коротких оповідань — хороший варіант для тих, хто вже досить напрактиковался читання адаптованої літератури і хотів би спробувати читати в оригіналі. Розповіді згруповані за жанрами, крім того, існує читацький рейтинг — можна вибрати найпопулярніше. В якості бонусу — підбірка ігор зі словами, з допомогою якої можна закріплювати лексику в нестандартній формі.

Читайте також:  Мовний бар'єр - як подолати мовний бар'єр в англійській, способи

3. Ресурс для тих, хто віддає перевагу розважальне читання

twitter.com/amusingfacts
Відмінний ресурс для людей, що віддають перевагу розважальне читання. На цьому сайті ви знайдете більш 600 коротких повідомлень на різні теми: Які цукерки любив президент Рейган? Скільки флаконів «Шанель №5» продається в світі кожну хвилину? Яка тварина може кричати голосніше за всіх? Хто придумав різдвяні листівки? Якщо вам вже цікаво — читайте та обговорюйте з друзями.

 ТОП 10 сайтів для тренування навичок читання

4. Журнал «Easy Reading»

neboutrom.livejournal.com
Журнал «Easy Reading» задуманий як ресурс вільного доступу для тих, хто хоче підтримувати і розвивати свою англійську мову. В журналі публікуються фрагменти неадаптованих публікацій, повну версію яких можна знайти за посиланням. Щоб побачити переклад на російську мову слів, виділених жирним шрифтом, потрібно навести на них вказівник миші.

5. Найпопулярніші газети та журнали

englishpage.com
Дуже корисна сторінка для просунутих читачів — тут ви знайдете посилання на найпопулярніші газети та журнали, а також довідкові матеріали та онлайн-бібліотеки. Просто виберіть зі списку — і читайте «Times» за сніданком, як справжній джентльмен.

6. Англійські тексти для всіх рівнів

usingenglish.com/comprehension/
Добірка текстів за рівнями: Початковий, Intermediate, Advanced. Після читання ви можете виконати на сайті завдання на перевірку розуміння і побачити відповіді. Багато текстів англійською засновані на завданнях для найпопулярніших іспитів Cambridge ESOL, TOEFL, IELTS і т. д.

7. Життя співробітників BBC поза роботи

bbc.co.uk
Що цікавить співробітників навчального центру ВПС, крім роботи? Дізнайтеся про це з їх блогу, в якому вони розповідають про свята, улюблені книжки, модному одязі, британському сленгу і в чому іншому. Звикнувши розробляти матеріали для вивчають англійську, автори блогу не полінувалися зробити міні-словничок до кожного запису. Ви можете не тільки читати, але і коментувати пости, якщо зареєструєтесь на сайті.

8. 1664 уроку з аудіозаписами та вправами

breakingnewsenglish.com
На даний момент на сайті представлено 1664 уроку на основі новин і це число постійно збільшується. Ви можете вибрати новину, позначену «easier» або «harder» — в залежності від вашого рівня. Кожен адаптований текст супроводжується аудіозаписом і вправами. Можна завантажити 2-сторінковий міні-урок або 26-сторінкову добірку різноманітних завдань. Всі завдання побудовані так, щоб студент постійно звертався до вихідного тексту. В результаті цієї роботи ви автоматично засвоїте готові лексичні і граматичні структури. Крім того, автор дає посилання на джерела новин — для більш досвідчених читачів.

Читайте також:  Використання for-since в часах Present Perfect та Present Perfect Continuous (з відповідями)

 ТОП 10 сайтів для тренування навичок читання

9. Сценарій голлівудських фільмів

imsdb.com
А не почитати нам… новий фільм? Ні, це не помилка — за наведеним вище лінком ви можете знайти сценарії безлічі голлівудських фільмів. Можна поєднати читання з переглядом, роздрукувати текст і виділяти нові слова і вирази, а також незнайомі граматичні конструкції, які хотілося б обговорити з викладачем.

10. Корисний інструмент для ефективного читання англійською

esldesk.com
ESL Reader — дуже корисний інструмент для будь-якого читача. Ви можете скопіювати уривок будь-якого тексту і вставити у віконце цієї програми. Вона перетворить кожне слово в клікабельну посилання — і це дасть вам можливість подивитися значення слова в будь-якому словнику (їх можна вибирати зі списку).

Пройдіть тему в онлайн тренажері:

  • Топ 100 слів рівня Pre-Intermediate
  • Топ 100 слів рівня upper-intermediate
  • Топ 100 слів рівня Intermediate
  • Топ 100 фразовых дієслів
  • Топ 100 слів рівня Elementary

Сайти для читання для просунутих

Попередні десять сайтів здебільшого розраховані на вивчають англійських. Це до рівня Intermediate. Але якщо у вас вже гарний англійський і великий словниковий запас, то ви можете влаштувати собі випробування – почитати реальні тексти популярних видань. Те, що читають британці й американці.

Варто попередити, що читати тексти публіцистичного стилю досить складно. Навіть якщо у вас хороший рівень, перший час вам буде складно сприймати ці тексти, адже вони написані складною мовою, і там часто використовуються складні слова. Але якщо регулярно виділяти по 20-30 хвилин хоча б кілька разів на тиждень, то за місяць звикнете.

The Learning Network

Це підрозділ сайту The New York Times. Він присвячений навчанню. Що подвійно корисно: ви одночасно і читання на англійській практикуєте, і нову інформацію дізнаєтеся. Там публікуються статті в форматі уроків. Наприклад, теми лекції можуть бути присвячені історії, економіки, політології і так далі. Статті за обсягом невеликі. Можна прочитати хвилин за п’ять. І після уроку зазвичай йдуть відкриті питання для роздумів.

Цей сайт частково призначений для тих, хто вивчає англійську мову. Порівняно з новинними сайтами тут мова оповіді не такий складний, тому залишимо цей сайт першим в списку, а далі підуть сайти по зростаючому рівню складності.

The New Yorker

Це одне з найпопулярніших новинних видань. Більша частина контенту на сайті – новини (воно і не дивно). Але якщо ви віддаєте перевагу берегти нерви і триматися подалі від інформаційного потоку новин, то зайдіть в розділи Humor або Books and Culture. Також на сайті є цікаві кросворди – так, для різноманітності.

Читайте також:  Англійська за методом Драгункина

ABC News

BBC — настільки широко відомий, що присвячувати йому цілий абзац було б нудно. Ви і так напевно знаєте про них і вже заглядали на їх сайт. Якщо ні, то обов’язково загляньте. А от ABC News не так широко відомі, але від цього їх публікації не стають гіршими.

ABC розшифровується як Australian Broadcasting Company. В іншому вони точно так само публікують актуальні колонки і breaking news.

 ТОП 10 сайтів для тренування навичок читання

Розширення для перекладу слів на сайті

Вам час від часу будуть попадатися незнайомі слова. Зараз вже не потрібно вишукувати слово за алфавітом у словнику, а можна просто дізнатися його переклад, просто скопіювавши і вставивши в перекладач. А можна зробити це ще простіше.

Розширення EnglishDom Translator для Google Chrome дозволяє виділяти англійські слова або фрази прямо на сайті та відразу побачити кілька варіантів перекладу. Розширення синхронізується з сайтом і додатком, тому можна натиснути на плюсик – і слово з перекладом додасться в персональний словник. Встановити розширення можна тут.

Як ще можна тренувати навички читання

Це були ресурси з текстами для читання. Новини, розповіді, аналітика і все таке. Це все одна велика група текстів схожого формату. Але англійська на цьому не закінчуються. Є ще художні тексти, блоги, меми і так далі. Якщо вам хочеться різноманітності, до на додаток до цих текстів можете підключити інші джерела інформації. У нас в блозі виходили статті:

  • ТОП журналів англійською
  • ТОП сайтів для читання книг різного рівня складності
  • Як вчити англійську в соціальних мережах
  • Англійська мемам

Читання допомагає нам розширювати словниковий запас, засвоювати граматичні структури, розвивати вміння здогадуватися про значення слова з контексту. Читати потрібно всім студентам, але особливо тим, хто краще сприймає інформацію візуально. Завдяки читанню, готові мовні конструкції віддрукуються у вашій пам’яті — тобто граматика і лексика засвояться самі по собі, практично без вашої участі. А якщо в чомусь не розберетеся, наші досвідчені викладачі по скайп з радістю прийдуть на виручку! Перше заняття безкоштовно.

Додайте цю статтю в закладки або збережіть посилання в собі збережені повідомлення. Тоді наступного разу, коли у вас буде вільний час, ви згадаєте про неї і загоритесь бажанням попрактикувати свій інгліш. Принаймні нам хочеться в це вірити smile ТОП 10 сайтів для тренування навичок читання

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: