Топ-10 способів швидко поповнити словниковий запас англійської мови

Спосіб № 1: Читайте, читайте, читайте! Більшість слів впізнається з контексту. Чим більше різноманітної лексики Ви зустрінете, тим ширшим стане Ваш словниковий запас.

Читаючи, приділяйте особливу увагу новим для Вас словами. Спочатку спробуйте здогадатися про їх значення з контексту. Потім зверніться до словника, щоб перевірити точність своєї здогадки. Читайте і слухайте складний і цікавий матеріал, щоб познайомитися з безліччю невідомих слів.

Спосіб № 2: Покращуйте контекстні навички. Щоб поліпшити навички впізнавання слів у контексті, особливу увагу тому, як використовуються слова. Іноді новий оригінальний контекст знаходиться буквально під рукою. Так, можна знайти безліч прикладів вживання слова в контексті, використовуючи функцію пошуку в агрегаторі новин Google News.

Спосіб № 3: Практика, практика, практика. Зубріння слів не допоможе, якщо Ви їх швидко забуваєте. Як показують дослідження особливостей запам’ятовування, 10-20 повторень цілком достатньо для того, щоб слово стало частиною Вашого лексичного запасу. Хороший метод – записувати слово (разом з його значенням і прикладом вживання у реченні) на картках для записів, які можна пізніше переглядати. Починайте використовувати слово, як тільки Ви її вивчили. Періодично переглядайте Ваші картки для записів, щоб перевірити, чи не випало з пам’яті яке-небудь слово.

Спосіб № 4: Знайдіть максимально можлива кількість асоціацій і логічних зв’язків між словами. Вимовте слово вголос, щоб задіяти слухову пам’ять. Зв’яжіть нове слово з уже відомими Вам словами. Наприклад, слово “gargantuan” (колосальний) можна пов’язати зі словами зі схожим значенням – “gigantic” (велетенський), “huge” (величезний), “large (великий) і т. д. Можна вибудувати послідовність: “small” (маленький), “medium” (середній), “large (великий), “very large” (дуже великий), “gargantuan” (колосальний). Напишіть список того, що може бути коллосальным: Годзілла, яка виступає в цирку огрядна дама, запалення на носі і т. д. Придумуйте яскраві і наповнені емоціями образи, пов’язані з значенням слова. Уявіть, наприклад, що «колосальне істота збиралося мене розірвати і з’їсти!».

Читайте також:  Часи в англійській мові: досконале час.

Спосіб № 5: Використовуйте мнемоніку (прийоми асоціативного запам’ятовування). Візьмемо, наприклад, слово “egregious” (кричущий). Подумайте «EGG REACH US» (нас закидали яйцями) – уявіть, що Ви допустили таку грубу помилку, що Вас закидали яйцями, і у Вас летить тухле яйце («rotten EGG REACHes US»). Такі забавні маленькі сюжети зі словами допоможуть запам’ятати значення слів. Більш того, складати подібні сюжети надзвичайно цікаво – спробуйте! Крім того, з’ясуйте, який стиль і які прийоми запам’ятовування краще всього підходять саме Вам. Кожному своє!

Спосіб № 6: Придбайте звичку звертатися до словника, щоб з’ясувати значення нового слова. Якщо у Вас є електронний словник, то нехай він буде завжди запущений і на виду. Словники та тезауруси часто вбудовані в панель інструментів багатьох інтернет-ресурсів. Звертайтеся до словників, щоб перевірити значення всіх слів, в яких Ви не впевнені. Якщо Вам необхідно знайти найбільш підходяще слово, то використовуйте тезаурус.

Спосіб № 7: Грайте зі словами. Грайте в «Ерудит», «Боггл» і розгадуйте кросворди. Подібні ігри можна встановити на комп’ютер або смартфон і позбавити себе від необхідності шукати партнера для гри. Також можна скористатися електронним словником Franklin Electronic Dictionary, в якому гри зі словами є вбудованим додатком.

Спосіб № 8: Використовуйте словникові списки. А тепер інформація спеціально для тих, хто хоче поповнити словниковий запас складною, «заумної» і досить рідкісною лексики англійської мови: існує безліч посібників, які містять слова, найбільш часто використовувані в стандартизованих тестах, таких як SAT (Scholastic Aptitude Test – Тест на перевірку академічних здібностей, необхідний для вступу у вищі навчальні заклади США) та GRE (Graduate Record Examinations – тест, який необхідно здавати для вступу в аспірантуру, магістратуру або інший післядипломний курс у внз США, Канади, Швейцарії та Австралії). Крім того, в інтернеті можна знайти безліч цікавих сайтів, за допомогою яких можна збільшити словниковий запас англійської мови, наприклад, Wordsmith, Підпишіться на їх email-розсилку, і кожен день на Вашу електронну пошту буде приходити нове слово. Або WWWebster Dictionary, розділ Word of the Day.

Читайте також:  Предмети меблів англійською мовою з перекладом, слова на тему меблі

Спосіб № 9: Проходьте лексичні тести. Граючи в словникові ігри на сайті, Ви перевіряєте рівень знань, дізнаєтеся нові слова і відстежувати свої досягнення. Оффлайн-ресурсами є, наприклад, книги по підготовці до SAT (рекомендуємо «10 Real SATs») та розділ Wordpower журналу «reader’s Digest»

Спосіб № 10: Радійте словами! Цінуйте іноді ледь помітні відмінності між ними. А Ви знаєте різницю між основним і додатковим значенням? Якщо ні, то зверніться до словника. Вчіться говорити те, що дійсно маєте на увазі, і відкрийте радість письмового самовираження. Ваше майбутнє може залежати від того, наскільки у Вас багатий словниковий запас. Використання чудовою лексики не тільки виділить Вас при виконанні стандартизованих тісто. Лексичне багатство мови позначається на якості спілкування. Увійдіть у смак. Нехай поповнення словникового запасу стане Вашою звичкою на все життя. Пам’ятайте: «В початку було слово». Ніщо не існує, поки Ви не дасте цього назву. Назвіть, і Ваша реальність збагатиться.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: