ТОП 13 професій зі знанням англійської мови

Привіт, друзі. Сьогодні знання англійської необхідно будь-якій освіченій людині. «Не знає іноземної мови, — говорив Гете, — нічого не розуміє і в рідній мові». Англійська мова допоможе освоїти комп’ютер, прочитати англомовні книги в оригіналі, завести нових друзів, отримати цікаву професію. З ним, нарешті, можна вільно подорожувати по світу.

У нинішньому світі англійська мова по праву заслужив звання мови міжнародного бізнесу та багатонаціональних корпорацій. Починається глобальне використання англійської мови в будівництві, дизайні, флористики, психології, дипломатії, англійська стала офіційною мовою різних міжнародних організацій, таких як ООН, НАТО, Юнеско та інших.

Зверніть увагу на те, що більша частина переговорів ведуться мовою Шекспіра і саме на цій мові на товарах індустріального виробництва пишеться країна виробник: «Made in China».

13 приголомшливих професій, що вимагають англійська

top 13 professijj so znaniem anglijjskogo yazyka2 ТОП 13 професій зі знанням англійської мови

1. Програмісти, тестувальники (IT-сфера)

Скажімо прямо: в IT-сфері без знання англійської робити нічого. Сувора правда життя: не володіють мовою фахівці цієї галузі не зможуть працювати навіть у вітчизняних компаніях, що тут говорити про міжнародних корпораціях.

По-перше, створення сайту або його тестування передбачає тісну роботу з англійським (починаючи від найпростіших назв кольорів і форм до складних термінів). По-друге, технічне завдання (ТЗ) часто пишеться саме по-англійськи.

Подумайте, невже ви вчилися, щоб бути сисадміном і животіти в місцевій фірмі по збуту м’ясорубок? Крім того, сфера інформаційних технологій швидко розвивається, тому корисно буде відвідувати освітні курси англійською мовою.

Фахівці, які обрали сферу IT-технологій, мають ідеально знати як розмовна, так і технічна англійська мова. Причин тому декілька:

 • гарне розуміння середовища розробки;
 • ведення технічної документації;
 • робота з англомовними інтерфейсами, джерелами та літературою. На даний момент на російську мову перекладено не більше 10-15% всіх корисних книг для програмістів;
 • співпраця з закордонними колегами, спілкування на міжнародних форумах;
 • відвідування міжнародних конференцій, вебінарів;
 • отримання престижної освіти на зарубіжних онлайн-курсах.

При навчанні варто акцентувати увагу на технічній частині, рекомендований рівень — Upper Intermediate.

2. Журналісти, кореспонденти

Цікаві професії, які подарують вам позитивні емоцій, закордонні поїздки, високу зарплату і популярність. На відміну від копірайтерів-рерайтерів, талановиті журналісти і кореспонденти часто з’являються на публіці і мають авторські права на свої статті.

У цій професії знання англійської просто необхідно, якщо майстер пера не володіє даною мовою, то в підсумку виходить гра в зіпсований телефон. Рівень англійської у журналістів має бути не менше C1-C2, в іншому випадку фахівець ніколи не отримає хорошу роботу і популярність.

Читайте також:  Корисні поради щодо ефективного вивчення англійської мови

3. Менеджери великих компаній

У цю категорію входять менеджери по роботі з клієнтами, з продажу, з постачання і т. п. Професія дуже популярна, престижна і бажана для багатьох наших співвітчизників. Існує помилкова думка, що великі компанії беруть на роботу людей з великим досвідом, а випускникам Вузів доведеться спочатку попрацювати на дрібні місцеві компанії формату «два кіоску на ринку».

Це не зовсім правда. Серед іншого потрібно вказати таку прозаїчну причину відмови вчорашнім студентам: молоді люди не обтяжують себе вивченням англійської. А як така людина буде працювати в міжнародній компанії, спілкуватися з іноземними партнерами, англомовними клієнтами і постачальниками?

Пункт «володіння англійською на рівні Upper-Intermediate» перекреслить відсутність досвіду, адже іноземні фірми воліють брати на роботу саме молодь і вчити її всього з нуля.

4. Менеджери проектів

Досить нова професія, затребувана і престижна. Для чого потрібне знання англійської? Менеджер повинен поспілкуватися з замовником, зібрати команду професіоналів для виконання певної роботи (наприклад, створення сайту, розробки продукту тощо), потім здати готовий проект та відзвітувати перед клієнтом. Як правило, такі посади формуються у великих фірмах, що працюють на іноземних клієнтів. Професія дуже цікава і високооплачувана, але вимагає вільного володіння англійською.

Як досягти успіху в цій професії? Постійно вдосконалювати свою розмовну англійську, найкраще з носієм. По-перше, заощадите час (а у менеджера проектів його завжди мало), по-друге, оволодієте розмовної промовою і зможете без сорому спілкуватися з клієнтом і пропонувати йому найкреативніші ідеї.

5. Інженери різної спеціалізації

Уїдливі жарти про цю професію залишилися в 90-х, на сьогоднішній день інженер — престижна посада. Наші фахівці затребувані в зарубіжних фірмах. «Витік мізків» за кордон — сумний для країни явище, але ми не закликаємо вас оголосити бойкот всьому іноземному. Людина прагне туди, де йому краще. Хоча і в Росії інженер може заробляти досить непогано. Однак навіть на батьківщині необхідно знання англійської, причому ще під час навчання: треба читати технічну літературу, розуміти значення термінів.

Як досягти успіху в цій професії? Не зупиняйтеся. Відвідуйте курси, підвищуйте кваліфікацію. Найвищі зарплати у тих, хто працює на філії іноземних компаній, так що і тут знання англійської стане вирішальною перевагою.

6. Сфера авіаперевезень

Стюардеси, пілоти та інші члени льотного екіпажу отримують солідну заробітну плату, за час роботи на міжнародних маршрутах вони встигають подивитися більшу частину світу. Представники цих професій безпосередньо спілкуються з пасажирами повітряних суден, використовуючи міжнародний мова комунікації – англійська. Якщо ви тяжієте до польотів і подорожам, то необхідно володіти англійською досконало, а також знати «fluent speech» — вільну мова.

7. Маркетологи

Маркетолог є широкопрофільним фахівцем, який працює з різними джерелами, як журналісти або кореспонденти. Він займається аналізом інформації, виведенням продуктів на міжнародний ринок, проведенням соцопитувань, тому зобов’язаний знати англійську мову на рівні Advanced.

Читайте також:  Форми дієслів в англійській мові

Ще одна проблема маркетологів різної спеціалізації – відсутність якісної літератури, перекладеної на російську мову. Багато книги потрібно читати тоді, коли вони щойно надійшли у продаж, а очікування російськомовної версії пов’язане з втратою часу. Немає навчання немає досвіду і знань, тому підручник з англійської мови має бути настільною книгою кожного маркетолога.

Як досягти успіху в цій професії? Свіжі ідеї і грамотний підхід допоможуть вам залучити потрібну цільову аудиторію і обійти всіх конкурентів. Вивчайте досвід кращих закордонних брендів і маркетологів, спілкуйтеся на професійних форумах, відвідуйте конференції та тренінги провідних зарубіжних фахівців, впроваджуйте свої розробки на вітчизняний ринок.

8. Економісти, фінансисти, брокери

За останні 10-15 років вітчизняний ринок праці перенаситився всілякими економістами та фінансистами. Вважається, що це надійна, стабільна професія. Дійсно, фахівці з цієї галузі затребувані, але роботодавцю часом складно зупинити свій вибір на комусь конкретному, резюме у всіх однакові: «народився-вчився». У хід йде порівняння переваг кандидатів. Чи треба говорити про те, що знання англійської може стати вирішальним у вашій кар’єрі.

Крім цього, в нашій країні з кожним днем зростає частка банків з іноземним капіталом (на сьогоднішній день їх близько 30%). Мінімум раз на рік інвестори особисто відвідують фінансова установа з перевірками. Тільки фахівець зі знанням англійської зможе пояснити результати фінансової звітності, провести презентацію чи нараду.

Як досягти успіху в цій професії? Уважність, старанність і бажання освоювати нові навички — ось основні якості хорошого економіста або фінансиста. Як не парадоксально, але зараз великим фінансовим установам не вистачає кваліфікованих фахівців зі знанням іноземної мови.

9. Підприємці та директори компаній

Всесвітні процеси інтеграції та глобалізації призводять до того, що бізнес не обмежується одним містом, регіоном і навіть країною. Все частіше підприємці звертаються до закордонних виробників, популярні закупівлі товару у Китаї та Європі.

Можна, звичайно, доручити це менеджеру по роботі з постачальниками, але подібні питання краще вирішувати самостійно. Ви зацікавлені в мінімальною ціною закупівлі, так як це ваш бізнес, тому зможете розробити взаємовигідні умови контракту.

Проте навіть якщо ці функції взяв на себе ваш підлеглий, рано чи пізно вам знадобиться знання мови на ділових переговорах, зустрічах.

Як досягти успіху в цій діяльності? Гарну освіту, в тому числі знання англійської, високо цінується зарубіжними партнерами. Якщо ви зацікавлені в розширенні бізнесу, вивчайте ринок, праці відомих економістів і, звичайно ж, мова міжнародного ділового спілкування.

10. Веб-дизайнери

Творча професія для людей, які бажають отримувати солідний оклад. Фахівець займається проектуванням користувацьких інтерфейсів для мобільних додатків, сайтів, програм. Веб-дизайнери повинні бути не тільки креативними, але й добре освіченими людьми, що бажають вивчати іноземні мови. Ці знання необхідні для вирішення наступних завдань:

 • використання якісного англомовного програмного забезпечення;
 • пошук і комунікація з іноземними замовниками, які готові платити за роботу веб-дизайнерів великі гонорари;
 • пошук і аналіз інформації;
 • робота з технічними завданнями.
Читайте також:  Твір англійською мовою: Хеллоуїн - Halloween

Як досягти успіху в цій професії? Підтягуйте англійська, освоюйте нові програми, вчіться на курсах у зарубіжних дизайнерів. Шукайте клієнтів за кордоном і не соромтеся напроситися на стажування в іноземну компанію.

11. Юристи

Юристи можуть працювати і без знання англійської мови, але втрачають унікальні можливості. По-перше, ви не зможете реалізувати себе в області міжнародного права, а у юристів-міжнародників найвищі зарплати серед колег. По-друге, філії іноземних компаній вимагають не тільки знання законодавства, але й уміння грамотно перекласти юридичні документи на англійську мову.

Як досягти успіху в цій діяльності? Це одна з професій, в якій знання мови може зіграти вирішальну роль при працевлаштуванні. Не втрачайте свою можливість.

12. Перекладач-синхроніст

Надзвичайно складна, часто вимагає спеціального обладнання професія. Перекладач слухає в навушниках мова і синхронно, тобто практично в момент звучання, переводить її. Для оволодіння професією синхроніста потрібно грунтовне навчання.

Вимоги

 • бездоганне володіння мовою (рідною та англійською);
 • багатий словниковий запас;
 • добре артикульованою грамотна мова;
 • знання стійких конструкцій, кліше;
 • блискавична реакція;
 • відмінна пам’ять;
 • фізична витривалість;
 • вміння швидко аналізувати звучну мова, виділяючи основне і другорядне.

Синхроністи вищого класу — рідкість, їх праця цінується.

Труднощі

 • Велику психічну напругу. Слухати і синхронно говорити – неймовірно важко.
 • Доповідача не можна попросити повторити текст. Синхроніст зобов’язаний говорити без пауз, швидко, не відстаючи від промовця.
 • Складна лінгвістична задача. Переклад повинен бути максимально точним, практично буквальним.

13. Копірайтери і рерайтери

Мабуть, найпопулярніша професія серед фрілансерів. Копірайтер наповнює інтернет-простір контентом, створює унікальні торгові пропозиції, слогани, інформаційні статті. Не всі копірайтери знають англійську мову, але ті, які вивчають його, піднімають свій дохід мінімум на 40-50%. Читаючи англомовні джерела, грамотний фрілансер може перекладати новини, черпати ідеї для натхнення, працювати з іноземними замовниками. Рекомендований рівень – Intermediate, але чим він вище, тим краще.

Професії англійською мовою

Підіб’ємо підсумок

Роботодавці при інших рівних умовах віддають перевагу кандидату на посаду, знає англійську. Знання ще однієї (а може двох або навіть трьох) мов – це дуже важливий бонус для твого резюме і кар’єри. Не так уже й важливо, де і як ти вчиш іноземна мова в школі, університеті або самостійно, головне – сама можливість спілкуватися з людьми з різних країн і культур на їх рідній мові. З німцями німецькою, з британцями англійською, з італійцями на італійському – це дуже важливо для робочого процесу!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: