Топ 15 фактів про Ліверпулі

We come in peace! І сьогодні представляємо вашій увазі наступний місто великої Англії, який справив значний вплив на формування культури по всьому світу. Talking about Liverpool here!

Хоча зараз він і є четвертим за величиною в Англії, а його футбольна команда вже давно не завойовувала важливих трофеїв, в історії це було місто, отримав значну кількість перемог.

Ліверпуль — родоначальник інновацій, батьківщина «Бітлз» і найбільший в світі порт! Правда в минулому. Але нічого! Він завжди залишиться містом, наповненим історією і характером.

 

Туристи зі всього світу приїжджають туди кожен рік і насолоджуються культурними та історичними пам’ятками, які він може запропонувати. Давайте розглянемо кілька фактів, що розкривають значення цього легендарного міста в світі зараз! Let’s do this!

Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • Ліверпульська набережна — об’єкт всесвітньої спадщини UNESCO (World Heritage Site). Це ставить її на один рівень з такими спорудами, як Тадж-Махал і Велика Китайська стіна! Набережна тягнеться від Albert Dock, через Pier Head і до Stanley Dock.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • Ліверпуль має найбільшу колекцію будівель-пам’яток архітектури ІІ ступеня за межами Лондона. В місті є 2,500 занесених до списку будівель і 250 громадських пам’яток.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • Та сама перша залізниця в світі, про яку ми писали в статті про Манчестері, тягнулася до нього саме з Ліверпуля. Була побудована в 1830 році. Нагадаємо, що на ній незабаром стався перший нещасний випадок зі смертельним наслідком на рейках.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • Ліверпуль став першим містом у світі, котрі бібліотекою з видачею книжок додому (lending library), школою тропічної медицини (розділ медицини, який займається широким колом заразних і незаразних захворювань, які мають нерівномірне поширення по світу і представляють собою значну і складну проблему для контролю в тропічних і субтропічних регіонах) і консулом США.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • Це також був перший в Англії місто, де з’явилася школа для сліпих.

“Liverpool has become a wonder of the world. It is the New York of Europe, a world city rather than merely British provincial.” — Illustrated London News, May 15, 1886.
«Ліверпуль став дивом світу. Це Нью-Йорк Європи, швидше за місто світового масштабу, а не провінція британська». — газета «Ілюстровані лондонські новини», 15 травня 1886 р.

 • Тут більше музеїв і галерей, ніж у будь-якому місті за межами Лондона. Музей Ліверпуля (Museum of Liverpool), відкритий в 2011 році в історичній будівлі на набережній, є першим музеєм Великобританії, присвяченим історії міста.
Читайте також:  Alcoholic Vervet Monkeys! - Weird Nature - BBC animals

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Відвідувачі можуть вивчити, як порт Ліверпуля, його люди і його творча, промислова і спортивна історія сформували місто.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Багато музеї та галереї розташовані навколо Альберт-Док, такі як, наприклад, Морський музей Мерсісайд (Merseyside Maritime Museum).

У Міжнародному музеї рабство (Slavery International Museum), де ви можете дізнатися все про компанії, людей та кораблях, пов’язаних з цим портовим містом.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Музей рабства був побудований в 2008 році. Він розповідає про ганебному явищі людства — работоргівлю і рабстві. Тут демонструються карти доріг, прокладені работорговцами. Гіди розкажуть про побут і традиції народів Африки, в життя яких увірвався ганебний і жорстокий бізнес.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Експонати розкажуть вам про дискримінацію, расизм, кровопролитних війнах за здобуття свободи. В наші дні колекція регулярно поповнюється, в неї вливається цифровий архів і фотознімки з різних частин Африки.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

“I have not come here to be insulted by a set of wretches, every brick in whose infernal town is cemented with an African’s blood.” Actor George Frederick Cooke (1756-1812) responding to being hissed when he came on stage drunk during a visit to Liverpool.
«Я не для того прийшов сюди щоб мене ображала купка негідників, кожен цегла, в пекельному місті яких окроплений кров’ю африканців». — Актор Джордж Фредерік Кук (1756-1812), у відповідь на освистання натовпу, коли він вийшов на сцену п’яним під час візиту до Ліверпуль.

У нашому Видеопрактикуме у вас буде можливість ужнать ще більше цікавих деталей про місто і розширити свій словниковий запас. Don’t skip this!

 

Немалоизвестной пам’яткою Ліверпуля вважаються тунелі Вільямсона, які були побудовані в дев’ятнадцятому столітті під районом Едж-Гілл. Проникнути туди самому не можна, так як в них дозволяють проходити тільки екскурсіях.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Екскурсійний тур триває 40 хвилин. В цей час екскурсоводи знайомлять туристів з історією появи печер, їх роллю для життя Ліверпуля.

Квартал Святого Джорджа (St george’s Quarter), недалеко від станції Лайм-стріт (Lime Street station), є домом для Всесвітнього музею (World Museum), де ви можете знайти скарби з усього світу, познайомитися з живими істотами і досліджувати космічний простір.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • Знамениті круїзи «Mersey Ferries» є чудовим способом побачити місто з боку.
Читайте також:  Англійська мова по скайпу. Огляд шкіл, ціни та відгуки

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Зупиніться в Spaceport щоб дослідити всі речі міжгалактичні, або дізнайтесь «U-Boat Story» і відправтеся в захоплюючу подорож по німецького підводного човна часів Другої світової війни.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • Ліверпуль заслужив сходинку в Книзі рекордів Гіннеса за те, що став столицею поп-музики. Музиканти з ліверпульським походженням зайняли більше перших місць в хитпарадах Англії, ніж уродженці будь-якого іншого міста країни. І, звісно ж, легендарні «The Beatles» у свій час змінили обличчя музики.

 

 • Галерея Тейт (Tate Liverpool) не потребує представлення — британська ораганізація, що управляє чотирма музеями та їх колекціями, організовує великі міжнародні виставки сучасного мистецтва, в яких є роботи практично всіх майстрів мистецтва від Трейсі Емін до Пікассо.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Тейт Ліверпуль — це ще й музей в Ліверпулі, відкритий в 1988 році.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Open Eye Gallery — незалежна некомерційна галерея фотографій, захищає фотографії як вид мистецтва і організовуючи нетривіальні розважальні виставки.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • Ратуша в Ліверпулі стоїть на стику Хай-стріт, Дейл-стріт, Касл-стріт і Уотер-стріт в Ліверпулі, Мерсісайд. Liverpool Town Hallзареєстрована в Національному списку спадщини Англії під класом I в списку, з описом: «одна з найкращих збережених ратуш 18-го століття».

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Де можна провести весілля шикарно, так це тут!

“Liverpool is the ‘pool of life’ ” — C. G. Jung, Memories, Dreams, Reflections, 1928.
«Ліверпуль — водойма життя» — Карл Густав Юнг (швейцарський психолог), зі своєї автобіографічної книги «Спогади, Сновидіння, Роздуми», 1928 рік.

У Ліверпулі є концертні зали з живою музикою, а студентські бари, розкидані по всьому місту — від невеликих «студентських гнізд» без позначень, до великих добре облаштованих музичних майданчиків, на яких грають інді, рок, електроніка і метал.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Приєднайтесь до групи студентів і розчиніться в ночі повної крутих електронних або альтернативних інді-звуків.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Популярні студентські точки з барами і хорошими компаніями, що працюють по вівторках і четвергах в ніч і в вихідні дні, знаходяться на вулицях Хардман-стріт (Hardman Street) і Сил-стріт (Seel Street), які пройшли також називають «Liverpool student quarters».

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Medication — найбільша студентська концертний майданчик (90 Seel Street), для відмінної ночі в Ліверпулі.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Культурні пам’ятки, чудова архітектура і жвава атмосфера роблять Ліверпуль неймовірним місцем для життя та навчання.

 • У Ліверпулі є два собори:
Читайте також:  Learn English with Jennifer: Lessons for Beginners (65 уроків)

католицький (Liverpool Metropolitan Cathedral)

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

і англіканський (Liverpool Cathedral).

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Вони розташовані на протилежних кінцях однієї вулиці (Hope Street).

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Англіканський собор Ліверпуля є найбільшим у всій Британії і п’ятим за величиною в світі.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Він був розроблений в 1904 році Джайлсом Гілбертом Скоттом, і у нього найважчий дзвін у світі, а башта висотою понад 100 метрів.

The Iconic Face of Liverpool is Royal Liver Building.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • Традиційне блюдо з тушкованим м’ясом називається «scouse». У менш багате минуле міста воно було досить популярним. А тепер нагадує жителям про менш благополучних епізодах історії Ліверпуля.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Крім тушкованого м’яса баранини або яловичини до складу страви входить капуста, морква, картопля і цибуля.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Трошки оффтопа (майже). Пройшовши за цим посиланням, ви зможете переконатися в необхідності зробити, дослідити, побачити, випробувати або відчути певні речі та місця до того, як помрете. І Ліверпуль — одне з місць, де ви можете випробувати особливі відчуття. Check it!

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • Кожен рік на іподромі Аинтри (Aintree Racecourse) проходять перегони на конях (Grand National). Тому тут збираються поціновувачі високого класу кінного спорту, знаменитості і світські левиці. Іноді тут відзначають жіночий день ось так. Not that lady-like.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Щорічно самі знамениті перегони світу з понад 1000 гравців спостерігають близько 60 мільйонів телеглядачів. Grand National — одна з найбільших щорічних пам’яток, яку може запропонувати Ліверпуль.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

 • В місті більше парків, ніж у Парижі, а приголомшливий Sefton Park Palm House є перлиною в короні однією з найулюбленіших зелених зон Ліверпуля.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Щоб бути впевненими, що ви нічого не пропустили, звіртеся з цією статтею і дізнайтеся, чи бачили ви Ліверпуль.

 • Radio City (St. Johns Beacon) — британська незалежна місцева радіостанція, що базується в Ліверпулі і обслуговує Мерсісайд, Чешир і Північний Уельс. Побудована вона була в 1965 році, спочатку була обертається рестораном. Її висота становить 120 метрів. Зверху відкривається панорамний вид на місто і Мерсісайд.

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Вежа відкрита для громадських турів в суботу і неділю. В ній 540 ступенів, але, на щастя, є ліфт. До речі, послухайте радіо. Нам сподобалося!

 Топ 15 фактів про Ліверпулі

Now you know about Liverpool! Сподіваємося, це місто для вас був цікавим, а факти захоплюючими!

Stay classy!

Велика і дружна сім’я EnglishDom

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: