Топ 15 фактів про Манчестері

Greetings and salutations, everyone! Сьогодні поговоримо про важливому місті Англії. Чому важливому? Basically because Манчестер є батьківщиною багатьох великих речей, які ми всі знаємо і цінуємо: це батьківщина вегетаріанства, першої залізничної станції, першої безкоштовної бібліотеки, рок-групи «Oasis» та ветеранів електронної музики, дуету «Chemical Brothers», а також багато чого іншого. Damn! Навіть перший у світі сучасний комп’ютер був зібраний тут!

 

Давайте подивимося правді в очі — де б ми були сьогодні без комп’ютера? У міста за плечима горда історія, а попереду —квітуча культура. У нього є, що вам запропонувати! А у нас є добірка з 15 вражаючих фактів про це дивовижному місті розвитку та натхнення. Let’s trip to Manchester!

Топ 15 фактів про Манчестері

Манчестер, який також називають Madchester (з-за великої кількості нічних клубів і пабів), за останні сто років перетворився в один з найбільших міст Британії. Він вважається не тільки другим за величиною містом Сполученого Королівства, але і центром Північної Англії.

 Топ 15 фактів про Манчестері

Хоча Манчестер і є містом з вельми багатою історією, основним напрямком його розвитку завжди була промисловість. Центр майже суцільно заставлений пакгаузами і корпусами мануфактур, обплутаний мережею каналів і старих залізничних мостів.

 Топ 15 фактів про Манчестері

 • Манчестер можна вважати батьківщиною програмування. Саме в цьому місті була створена перша в світі машина з RAM-пам’ять, SSEM (Manchester Small-Scale Experimental Масһіпе) вона ж «Baby».

 Топ 15 фактів про Манчестері

У 1948 році професори з Манчестера, Тому Кілбурн і сер Фредді Вільямс, розробили перший комп’ютер з програмою і пам’яттю. Комерційний комп’ютер володів пам’яттю на цілих 32 слова! Awww, isn’t that cute?

 

«Baby» важив близько півтонни і займав більшу частину досить просторої кімнати. Точну копію комп’ютера можна побачити в Музеї науки і промисловості Манчестера (Museum of Science and Industry).

 • Це будинок Чорного Пудингу (Black Pudding). Чорні пудинги («кров’янка», в народі) вперше прибули до Великобританії з європейськими ченцями, які спочатку відвідали Йоркшир, а потім перейшли через Пеннины в Ланкаширі. Там «кривава ковбаса» (bloodwurst) стала відома як «Black Pudding».

 Топ 15 фактів про Манчестері

Бери (Bury), у Великому Манчестері (Greater Manchester) є безперечним домом для «чорного пуддинга», який не так давно був оголошений «суперпродукт». З-за своїх «nutritial benefits» (поживних достоїнств). Super blood?

Як і Нью-Йорк, Великий Манчестер складається з своїх «boroughs» (районів). 10 boroughs of Greater Manchester: Bolton, Bury, Oldham, Rochdale, Stockport, Tameside, Trafford, Wigan, and the cities of Manchester and Salford.

 Топ 15 фактів про Манчестері

 • C населенням 2,5 мільйона, Манчестер є найбільш лінгвістично різноманітним містом в Західній Європі з більш ніж 200 мовами. Тут, до речі, зібралося більше студентів ніж у будь-якому місті Європи (близько 100 000).
Читайте також:  Вимова слів англійською мовою

 Топ 15 фактів про Манчестері

University of Manchester дав світові 25 нобелівських лауреатів. Крім того, в університеті є курс «Мумії», де вивчають древніх єгипетських … мумій (як не дивно). Такого більше немає ні в одному університеті світу.

 Топ 15 фактів про Манчестері

 • Крім першого розщеплення атома, Манчестер також є містом, де перший закон термодинаміки був відкритий Джеймсом Прескоттом Джоулем в 1850 році.

 Топ 15 фактів про Манчестері

А в 2010 році вчені з «The National Graphene Institute» (Andre Geim & Kostya Novoselov) створили найтонший у світі матеріал, графен (шар атомів вуглецю), тим самим заробивши собі Нобелівську премію з фізики.

 Топ 15 фактів про Манчестері

 • Манчестер — батьківщина вегетаріанства. Натхнений проповідями преподобного Вільяма Кошерда, вегетаріанське рух почався в 1809 році в районі Солфорда. Тепер відвідувачі можуть забронювати собі абонемент на кулінарний курс в школі Cordon Vert (Cordon Vert School), розташованої в штаб-квартирі Вегетаріанського співтовариства.

 Топ 15 фактів про Манчестері

 • Манчестер — перший у світі промисловий місто з багатою спадщиною і пам’ятки промислової архітектури. Ще в XIX столітті він був прозваний «Cottonopolis» – «Хлопокполис» або «Бавовняна столиця», завдяки статусу центру бавовняної промисловості.

 

 • Перша прядильна машина. У 1769 році перша прядильна машина «Waterframe» була винайдена Річард Аркрайт (Richard Arkwright). Було відкрито велике прядильне підприємство в Кромфорде, использовавшее двигуни водяного колеса. З 1790 року він перебудував свої прядильні машини під парові двигуни.

 Топ 15 фактів про Манчестері

Крім прядильної машини Аркрайт винайшов ще кілька інших революційних пристроїв і верстатів, які підвищили ефективність текстильної продукції. Це нововведення проклало шлях для масового виробництва, значно просунуло промислову революцію.

 • Манчестер — батьківщина популярних груп, наприклад, «Joy Division», «The Chemical Brothers», «Buzzcocks», «The Smiths», «Oasis», «The Stone Roses» та інших. А ще він відомий всесвітньо відомим оркестром Халле (Halle Orchestra).
Читайте також:  First think, then speak, або Як зробити проект з англійської

 

 • Манчестерський аеропорт є найбільшим регіональним аеропортом Великобританії, які обслуговують понад 26 мільйонів пасажирів щороку.

 Топ 15 фактів про Манчестері

 • На стелі головного входу величної Манчестерської ратуші зображена змія, намагається з’їсти власний хвіст. Це один з найдавніших символів світу називається «Ouroboros» (уроборос) і є давньої язичницької іконою, що символізує вічний цикл життя.

 Топ 15 фактів про Манчестері

 • У Манчестері відбулася перша міжнародна художня виставка, виставка «Мистецтво скарбів Великобританії» (the Art Treasures of Great Britain) в 1857 році. Це була і залишається найбільшою художньою виставкою, що проходить у Великобританії, якщо не у всьому світі.

 Топ 15 фактів про Манчестері

Загляньте в наш Видеопрактикум! Там вас чекає нове відео від Expedia з завданнями та цікавинками Манчестера. Check out the beat!

 

 • У Манчестері знімається найдовша в світі телевізійна мильна опера — «Coronation Street». Починаючи з 9 грудня 1960 року, її показують на екранах телевізорів англійців щотижня.

 Топ 15 фактів про Манчестері

У Британії серіал зазвичай називають скорочено — «Corrie». Серіал став переможцем чотирьох британських нагород для мильних серіалів «за кращий мильний телесеріал». В 2013 році стала Кращим драматичним телесеріалом національної телевізійної премії «National Television Awards». Кількість серій: 9 573+.

 

 • «Manchester-Liverpool Railway Station» — перший у світі залізничний вокзал.

 Топ 15 фактів про Манчестері

Насправді, тут мається на увазі залізниця Великобританії, в регіоні Північно-Західній Англії, між містами Ліверпуль і Манчестер. Це перша дорога в світі, на якій використовувалися виключно парові машини, ніколи не застосовувалася кінна тяга, і де курсування поїздів здійснювалося, суворо за розкладом.

Перша в світі залізниця з двома шляхами на всьому протязі; перша залізниця, що має сигналізацію; перша в світі, яка стала використовуватися для перевезення пошти.

 Топ 15 фактів про Манчестері

Відкриття залізниці відбулося 15 вересня 1830 року. На цю подію депутат англійського парламенту Вільям Хаскіссон потрапив під потяг і помер 4 години тому від отриманих травм; після цього став відомий, як перший в світі людина, яка загинула під колесами поїзда.

Читайте також:  Англійська термінологія для розробників

 Топ 15 фактів про Манчестері

Станцію закрили при розширенні лінії в 1844 році і в якості вокзалу стали використовувати станцію «Вікторія». На даний момент це найстаріший в світі термінал залізничного вокзалу. Зараз в будівлі знаходиться Манчестерський Музей науки і промисловості.

До речі, у всьому Манчестері налічується близько 98 вокзалів.

 Топ 15 фактів про Манчестері

 • Щорічний світовий чемпіонат з поїдання пирогів проводиться в барі «harry’s» у Вігані, Великий Манчестер. Учасники змагаються у поїданні пирогів з м’ясом і картоплею на час. Конкурс існує вже понад 20 років, а поточний рекорд становить 23:53 секунди. Would you try to take the first place?

 

2 речі, які треба зробити в Манчестері:

1) Покуштувати китайську кухню місцевого Чайнатауна — шматочка Східної Азії прямо посеред Туманного Альбіону.

 Топ 15 фактів про Манчестері

Китайський квартал Манчестера з 70-х років був одним з найбільших в Англії, але в останні роки чисельність його населення знижується із-за масового переміщення бізнесу на околиці.

 Топ 15 фактів про Манчестері

Тим не менш, це справжній шматочок Азії посеред Туманного Альбіону — в Чайнатауні Манчестера можна знайти будівлі унікальної архітектури, Китайську Імперську арку і більшу частину всіх азійських ресторанів міста. Крім того, в темний час доби неонові вивіски китайського кварталу служать непоганим орієнтиром.

2) За ніч обійти всі найпопулярніші нічні клуби Манчестера — Lola Lo, Gorilla, Antwerp Mansion, Hidden, The Warehouse Project і Albert Hall.

 Топ 15 фактів про Манчестері

 • Саме тут Роллс зустрів Ройса. «Rolls-Royce Limited» (британська компанія-виробник автомобілів і авіадвигунів) була створена під час знаменитого обіду в Манчестері в 1904 році, коли продавець автомобілів Чарльз Роллс познайомився з інженером Генрі Ройсом в «The Midland Hotel».

 Топ 15 фактів про Манчестері

Срібний привид (The Silver Ghost), випущений в 1907 році, був автомобілем легендарної злагодженості, на якому було проехано 14 371 миль практично без зупинок. За це «привид» був нагороджений титулом «кращий автомобіль в світі».

Check out the modern Silver Ghost.

Висновок

Це місто занадто крутий, щоб залишити його без уваги. Сподіваємося, що надихнули вас ще одним цікавим і величним куточком світу!

Stay classy!

Велика і дружна сім’я EnglishDom

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: