Топ 15 фактів про Сіетлі

Hey-howdy-hi! Деякі населені пункти США можуть похвалитися таким неповторним поєднанням океану, гір, морської гладі і вздыбленной суші. «Дружить з водою» Сіетл розкинувся на берегах звивистої затоки Пьюджет, що виходить до Тихого океану. Трохи на захід від затоки простягнувся великий острів Ванкувер. А на схід від міста поблискують синявою спокійні води озера Вашингтон.

Завдяки великій кількості води в Сіетлі завжди багато зелені і морепродуктів. А ще собак! Більш того, їх тут набагато більше, ніж дітей. Because this is a dog person’s city!

 Топ 15 фактів про Сіетлі

«І чим же крут Сіетл крім води?», запитаєте ви. Ще це батьківщина більше 500 успішних компаній, серед яких такі гіганти, як «Microsoft», «Boeing», «Amazon» і «Starbucks».

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Тут дуже насичена театральна і музична життя (крутіше тільки в Нью-Йорку); саме в Сіетлі народився крутий гітарист Джиммі Хендрікс і жив Курт Кобейн (є його будинок і лавочка поруч з ним); але найголовніше, тут є стіна, яка вся в жуйці! І ви просто зобов’язані побачити її, а то і внести свою лепту. До речі, ви в курсі, що компанія Боїнг спочатку займалася виробництвом човнів?

 Топ 15 фактів про Сіетлі

У місті кілька центрів культурного відпочинку. Це і «Rainier Beach», «Jefferson», «Meadowbrook» та інші. Який з них краще, і якому віддати перевагу? Розберетеся як будете в Сіетлі. Всі вони круті по-своєму.

Особливо вони гарні для вечірнього відпочинку — відмінна кухня, концертні програми та естрадні виступи. Залишитеся задоволені for sure. Повірте, беручи за 10 млн. туристів щорічно, в Сіетлі навчилися їх розважати!

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Серед незвичайних вечірніх розваг міста — барбекю пляжу «Alki». Вдень це популярний пляж, а ввечері — масове барбекю. Такий галасливий, веселий ресторан на весь пляж і під відкритим небом. Imagine that! Багатьом подобається.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Як ви вже здогадалися, крім купи пляжів, озер і ліси з величезною горою, в Сіетлі є ще купа зроблених людиною історичних споруд, пам’ятних споруд, унікальних споруд архітектури і великих особистостей (ми згадували Білла Гейтса?)!

Let’s find out and see what Seattle is all about! C’mon!

Топ 15 фактів про Сіетлі

 • Жителі Сіетла називають себе «seattleites». Резиденти штату називають себе «washingtonians».
 • Столиця штату — місто Олімпія, а найбільший місто — Сіетл. Населення Сіетла становить близько 609,000. А населення так званого «Великого Сіетла» — близько 3,500,000. Порівняно з переписом 2000 року чисельність жителів зросла приблизно на 11%.
Читайте також:  Англійські одиниці вимірювання. Заходи в англомовних країнах

 

 • Символ міста, його візитна картка, яку поспішають побачити всі приїжджі — вежа Спейс-Нідл, «Космічна голка» if you want it. Це чудо будівельної індустрії з’явилося в місті в 1962 році, спеціально до Всесвітньої торгової виставці.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Вежа виглядає дуже витончено, має три виразні опори, при загальній висоті в 185 метрів.

 

Повне обертання по колу ресторан робить за 47 хвилин. Весь цей час відвідувачі можуть спостерігати незабутні краєвиди околиць Сіетла. Саме на цій вежі вперше з’явився ресторан, що обертається в США.

 • Сіетл — місто, побудований поверх іншого міста. Після великої пожежі 1889 року, городяни підняли рівень вулиць і почали нове будівництво. Щоб нанести візит старими вулицями, досить відкрити підземний «Bill Speidel’s Underground Tour». It will make you miss the sunlight no more.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Ось куди можна сходити в Сіетлі. Непоганий огляд. Тільки тут зовсім не так дощитиме, як кажуть.

 • Незмінно приваблює мандрівників ринок «Пайк-Плейс-маркет» (Pike Place Market). Він спеціалізується на продажу смачних морепродуктів, а також сільгосппродукції дрібних фермерів. Його родзинка — постійні виступи різних вуличних музикантів, клоунів та іншого незвичайного творчого люду.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

«Pike Place Market» розпочався з-за завищеної ціни на цибулю. Між 1906 і 1907 роками ціни на продукцію і, зокрема, на цибулю, стрімко злетіли. Споживачі та громадські діячі звинувачували оптовиків. Таким чином, місто запропонував свій публічний ринок, де клієнти могли б купувати продукти безпосередньо у фермерів.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

 

Сьогодні це самий старий постійно діючий фермерський ринок США. Fresh fish 247!

 • Любителі кави просто зобов’язані побувати в першому «Starbucks» кафе. Сіетл — будинок цієї компанії. Перший магазин відкрився саме тут у 1971 році.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Взагалі в місті багато кав’ярень, і саме з Сіетла звичка вживати каву в стаканчиках розійшлася по Штатам.

 

 • Це місто — батьківщина Білла Гейтса, одного з «батьків» компанії Microsoft. Другий її «батько» — Пол Аллен (Paul Allen), у 2000 році заснував у Сіетлі чудовий музей наукової фантастики (EMP Museum / Museum of Pop Culture), будівля якого має унікальну футуристичну архітектуру.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Музей виглядає вельми незвично і заворожуюче. В задум відомого архітектора Френка Гері входило спорудження незвичайного будівлі без правильних форм і правильного розміщення стін і вікон.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Загальна площа будівлі займає 42 кв. км, а на його зведення було витрачено більше $100,000,000.

Читайте також:  Фразовий дієслово тижня: to give out

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Оскільки музей є за сумісництвом Музеєм музики, його форми символізують музичну енергію та пластичність. Ідея створити таке незвичайна будова виникла у Френка Гері після того, як він розрізав електрогітару.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Усередині музею є окрема локація присвячена фільмів жанру «horror».

 Топ 15 фактів про Сіетлі

 • Сіетл був першим великим американським містом з she-мером. Bertha Knight Landes займала цей пост з 1924 по 1928 р. Вона прославилася завдяки своїй жорсткій боротьбі проти корупції (почала свою «мерську похід» за звільнення начальника поліції).

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Вона створила свою власну кампанію закону і порядку, закриваючи незаконну діяльність по всьому місту. Жорстко боролася проти бутлегерства і закривала різного виду лотереї та підпільні бари.

Однак по своєму поверненню в 1926 р., Edwin J. «Doc» Brown (попередній мер міста) відновив звільненого начальника поліції. Після неї в місті більше не було мера жінки.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

 • Величезний троль живе під одним із мостів у передмісті Сіетла. Моторошний троль тримає в своїй моторошнуватої ручище фольксваген «жук»! Справжній! Тільки скам’янів вже. Багато історій ходить про цю статую (Fremont Troll) під «George Washington Bridge». Деякі кажуть, що троль «виліз» прямо з скандинавської казки «Three Billy Goats Gruff».

 Топ 15 фактів про Сіетлі

В реальності ж, статуя була спроектована одними з найбільш талановитих художників Сіетла і викликала бурхливі оплески в 1990 році. З тих пір троль допоміг «оживити» цю частину міста, де колись мешкали волоцюги та наркомани.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Кращі кінотеатри Сіетла

 Топ 15 фактів про Сіетлі

По насиченості театрального та музичного життя Сіетл поступається лише Нью-Йорку, зате місцевий театр опери та балету лідирує у кількості своїх глядачів.

 • «Census Bureau» (бюро перепису населення США — урядове агентство, на яку покладена відповідальність за організацію і проведення перепису населення США) оцінює Сіетл як самий освічений місто в США — порівняно з іншими містами Америки тут найвищий відсоток людей з вищою освітою.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Крім того, це третій за рахунком найбільш швидко розвивається місто США. Зі свіжими 15,000 жителями за минулий рік. Швидше виросли тільки Денвер і Остін.

 • Перша бензозаправочная станція (gas station) з’явилася в 1907 році в Сіетлі. «Standart Oil Outpost» відкрилася на перетині «Holgate Street» і «Western Avenue».

 Топ 15 фактів про Сіетлі

 • Тут знаходиться найбільше скупчення любителів плаваючих будинків.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Велика кількість людей готові викласти чималу суму за життя на воді.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Дивилися «Неспиящие у Сіетлі»? У фільмі будинки такого типу були показані у всій красі і, можливо, прославилися саме завдяки йому.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 110

 Топ 15 фактів про Сіетлі

До речі, не так давно човен з фільму продали за $2,000,000.

Сиэтловский Museum of Flight.

 • Вежа Сміта (Smith Tower) — була найвищою будівлею до побудови «Космічної голки».

 Топ 15 фактів про Сіетлі

На відміну від неї, Вежа Сміта — насправді ніяка не башта, а високий хмарочос заввишки в півтори сотні метрів.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Тут також є оглядовий майданчик, і популярна серед туристів Китайська кімната, подарунок імператриці Піднебесної — ци сі.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

До речі, зараз найвища будівля міста — Коламбія-Центр, висотою в 285 метрів.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Щорічно в будівлі проходить змагання між пожежними. Пожежники зі спорядженням долають 1311 ступенів до 69-го поверху.

 

 • The Mercer Island Floating Bridge (I-90), побудований в 1950 р. — перший плаваючий міст у світі. The Evergreen Floating Point Bridge (I-520), що пролягає через озеро Вашингтон — найдовший плаваючий міст у світі. Міст з’єднує Сіетл і Медину — місто, в якому проживає Білл Гейтс.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

 • The Seattle Gum Wall почала збирати на себе жувальну гумку з початку 90-х. Традиція утворилася, коли люди, які очікують шоу в сусідньому театр Unexpected Productions, почали приклеювати до стіни жуйку, а до неї — монети (в наші дні ви навряд чи знайдете в жуйці багато монет, але антикварними жуйки — сповна).

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Театральні працівники намагалися утримати стіну в чистоті, але це не спрацювало. Гумка застрягла там надовго, в буквальному сенсі.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Правда в 2015 році жуйку від стіни повністю відшкребли, а цеглина обробили пором, щоб зберегти її в цілісності. Робота зайняла близько 130 годин, а 2,350 фунтів (1065 кг) нової та старої жувальної гумки були соскоблины.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Однак як тільки очищення була зроблена, відвідувачі швидко почали ліпити гумку до стіни знову. Якщо подивитеся на стіну сьогодні, то, можливо, у вас складеться думка, що стіна ніколи і не чистили. Вона вся така липка і гидка. Eww! Зате різнокольорова! Nobody can stop the gum!

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Bonus fact: в Сіетлі вважається нелегальним вносити в пасажирський автобус акваріум з водою, т. к. звук води може порушити спокій пасажирів.

 Топ 15 фактів про Сіетлі

Висновок

Ось ви і дізналися цікаві факти про ще один приголомшливий місто США. Тепер ваш список крутих місць повинен поповнитися! Explore the world and make your life exciting!

Stay classy!

Велика і дружна сім’я EnglishDom

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: