Топ 20 фактів про Чикаго

What’s crackin’, everyone?! А у нас тут вперше стаття про місто, про яке вкрай важко написати коротко — не вистачить і пари сотень сторінок, щоб висловити всю крутість Чикаго! Тут просто океан розваг, пам’яток і фактів! І так хочеться відразу вилити на вас весь водоспад захвату зі всім самим головним і цікавим. Чи вийде? You’ll be the judges!

Отже, в Чикаго over 200 художніх галерей, понад 200 театрів, близько 7300 ресторанів, 15 кілометрів пляжів, 36 щорічних парадів, 552 парку… Це для початку.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Найбільш відомий з парків, до речі, — Парк Гранту (Grant Park). Саме в ньому розташовані Букінгемський фонтан (Buckingham Fountain), який є своєрідною «візитною карткою» Чикаго, і Міленіум Парк (Millennium Park), в якому, зокрема, знаходиться відома скульптура «Клауд-Гейт» (Cloud Gate). А ще в цьому парку щорічно проводиться знаменитий кулінарний фестиваль «Смак Чикаго» (The Taste of Chicago).

 Топ 20 фактів про Чикаго

Найбільший фестиваль їжі під відкритим небом Чикаго багатий на розкішні ресторани з крутейшей піцою і відмінну їжу. Відвідувачі збираються з усього світу, щоб побалувати себе частуваннями в стилі Чикаго. Щороку це вражаюча подія привертає більше мільйона відвідувачів.

 

Чиказька піца (deep-dish pizza) — найвідоміше блюдо в місті, хоча і важко з’їсти більше одного здоровенного скибочки. Наскрізь просочений французький дип-сендвіч з італійської яловичиною і чикаго хот-дог з усіма добавками (dragged through the garden) — обов’язкові страви для хижаків (любителів м’ясця).

 Топ 20 фактів про Чикаго

Чикаго також має величезну кількість стейкхаусов, тому тут гріх не впиться зубами в томагавк-стейк розміром більше вашої голови.

 

Сучасний вигляд міста з безліччю хмарочосів і висотних будинків виник завдяки трагічної події — Великому чиказькому пожежі 1871 року. Він позбавив житла практично третина населення, що вимагало від місцевої влади термінового вирішення проблеми.

Чикаго викликає захоплення як вдень так і вночі, коли наповнюється безліччю вогнів. А його хмарочоси? А музеї? А скульптури? … А зоопарки? Замовчуючи вже про готелях, планетарії та акваріумі!

 Топ 20 фактів про Чикаго

Музей природної історії ім. Філда (The Field Museum of Natural History). Один з найбільших музеїв природної історії в світі, був заснований в 1893 році в штаті Іллінойс. Він займає 28 тисяч квадратних метрів, цілий квартал, і зберігає понад 24 мільйонів самих різних експонатів — дорогоцінні камені, єгипетські артефакти, метеорити і скелети динозаврів!

 Топ 20 фактів про Чикаго

Один із скелетів, до речі, найбільший цільний скелет тиранозавра, є головною гордістю цього історичного закладу, якому навіть придумали жіноче ім’я — Сью.

У музеї функціонує 10 постійних виставок, які допомагають відвідувачам зануритися в історію виникнення і еволюції планети Земля.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Кінотеатр «Music Box». Для справжніх кіноманів, які пропускають модні голлівудські блокбастери на користь арт-хаусних картин і документалістики, немає кращого кінотеатру, ніж «Music Box». Цей сучасний кінотеатр з двома екранами круглий рік демонструє незалежне кіно та іноземні фільми.

 Топ 20 фактів про Чикаго

В чудовому головному залі кінотеатру часто проводять опівнічні покази класики кінематографа. Крім цього, тільки тут пропонують попкорн з цим вершковим маслом. Ціна: Загальний доступ — $10, ранковий квиток — $8, квиток по понеділках $7.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Чули про «Неви Бенкет»? На побудованому ще в 1916 році величезному (близько 200 000 м2) пірсі розташовані театр, кінотеатр, виставкові зали, ресторани, колесо огляду (висотою 46 метрів), музична карусель і навіть дитячий музей.

Читайте також:  За і проти курсів англійської по вихідних | Вчити англійську по вихідних

 Топ 20 фактів про Чикаго

У гарну погоду це зазвичай прогулянки вздовж пірса, катання на корабликах, періодично відправляються з пірсу і повертаються назад. Також є розваги всередині будівлі: кінотеатр IMAX, оранжерея з тропічними рослинами і видом на озеро.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Не слабке вступ. Але давайте перейдемо до головних фактами!

Топ 20 фактів про Чикаго

 • Чикаго був заснований 10 серпня 1833 року. Правда, тоді це було не місто, а село під назвою «The Windy City» з населенням менше 400 осіб. Незважаючи на те, що саме відоме прізвисько Чикаго — «Місто вітрів», насправді вони тут не такі вже й сильні. Ця назва має швидше поетичний характер, ніж реально пов’язано з особливостями клімату.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Сьогодні Чикаго — найбільше місто на Середньому заході США (і третій після Нью-Йорка і Лос-Анджелеса в країні), економічна і культурна «столиця» регіону, один з найбільших транспортних вузлів у Сполучених Штатах Америки.

 

 • Річка Чикаго єдина в світі, яка тече в зворотному напрямку. В 1990 році тут зробили нечувану процедуру: русло річки Чикаго було перенаправлено так, що вона стала впадати в річку Міссісіпі, а не в озеро Мічиган.

 Топ 20 фактів про Чикаго

До речі, один раз в році води річки Чикаго фарбують у зелений колір на честь дня Святого Патріка. А ще Чикаго має 26 милями набережній — для більшості це найкращий спортзал у місті!

 Топ 20 фактів про Чикаго

Забудова Чикаго за старими планами була визнана непрактичною, тому місто реконструювали абсолютно нової концепції. Головною її задумкою було розширювати територію не вглиб, а вгору. Так на березі озера Мічиган почали один за одним з’являтися висотні будівлі.

 • «Gotham City» заснований на архітектурі Чикаго. Так і є! Місто Бетмена був змодельований на основі Чикаго. У сучасній киновселенной DC Comics прототипом Готем-сіті став саме це місто, а не Нью-Йорк.

 Топ 20 фактів про Чикаго

 • Чикаго — батьківщина джазу. Це пов’язано з масовим переселенням афро-американців на північ країни і зосередженням їх у великих промислових центрах, таких як Детройт і Чикаго.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Вночі тисячі нічних клубів зустрічають своїх відвідувачів розважальними шоу-програмами, вечорами джазу і відмінною кухнею. І нікого вже не лякають легенди про примару Аль Капоне, відомого мафіозі, який промишляв на вулицях Чикаго в часи «сухого закону».

 Топ 20 фактів про Чикаго

До речі, нічний джаз-клуб Green Mill був його (Капоне) улюбленим баром.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Самі жителі абсолютно не в захваті від того, що їх місто асоціюють саме з цією особистістю. Але від минулого позбутися неможливо, і найпопулярнішою екскурсією серед приїжджих вважається прогулянка злочинним кварталах, де орудували гангстери і заправляли мафіозі.

 Топ 20 фактів про Чикаго

 • Так, всі знають Чикаго як батьківщину Аль-Капоне (who made $60 million selling alcohol BTW) і столицю американського гангстерського криміналу в 1920-1930-х роках. Але наприкінці ХІХ століття місто ще «прославився» серійним вбивцею Генрі Говард Холмсом (H. H. Holmes, перший офіційно зареєстрований американський серійний вбивця) і побудованим їм жахливим готелем (Holmes Castle).

 Топ 20 фактів про Чикаго

Його планування, з безліччю кімнат-пасток, знав лише сам маніяк. Він був досить розумний і поміняв кілька підрядників. Його жертвами були як працівники готелю, які приймалися з умовою страхування життя, так і постояльці.

 Топ 20 фактів про Чикаго

 

В «арсеналі» маніяка були звуконепроникні кімнати, кімнати з подачею газу, резервуари з кислотою, диба і пляшки з отрутою. Damn!

Читайте також:  Англійська за методом Драгункина

На суді 7 травня 1896 року, де його засудили до страти, Холмс зізнався у 27 вбивствах. Хоча за непотвержденным даними всього їх було близько 200. Холмс був засуджений до смертної кари через повішення у в’язниці «Мояменсинг», Філадельфія.

 Топ 20 фактів про Чикаго

На кари шия Холмса зламалася не відразу. Він помирав протягом 20 хвилин. Заповів, щоб його поховали в бетоні, щоб ніхто не зміг відкопати його і розрізати тіло, як він розрізав своїх жертв. Його прохання було задоволено.

 • Саме в Чикаго в 1953 році почалася публікація журналу «Playboy».

 Топ 20 фактів про Чикаго

 • Перший ресторан mcdonald’s по франшизі був відкритий в передмісті Чикаго, Des Plaines в 1955 році. В даний час тут розташовується музей корпорації.

 

 • Саме в Чикаго в 1885 році американський архітектор Вільям Ле Барон Дженні запропонував новаторську технологію будівництва, за якою було побудовано перший в США (і в світі) висотна будівля з несучим металевим каркасомHome Insurance Building (10 поверхів, 42 метри), саме звідси «мода» на хмарочоси стрімко поширилася по всьому світу.

 Топ 20 фактів про Чикаго

У наші дні «висотний» пейзаж Чикаго порівняємо по щільності забудови хіба що з Манхеттеном. Будівлю було знесено в 1931 році.

 • З Willis Tower можна побачити 4 штату. Це популярне місце міста приймає близько мільйона відвідувачів щороку. Це восьме за величиною будівля в світі і друга за висотою будівля у Північній Америці / Західному півкулі.

 Топ 20 фактів про Чикаго

В ясний день відвідувачі можуть побачити чотири штату з Skydeck (оглядовий майданчик): Іллінойс, Індіана, Вісконсін і Мічиган.

 Топ 20 фактів про Чикаго

 • Ліфти Willis (Sears) Tower є самими швидкими в світі. Вони рухаються зі швидкістю майже 30 км/год, і на 103-й поверх ви потрапляє в мить ока! Skydeck розташована якраз на ньому.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Її особливість у тому, що вона прозора. Створюється відчуття, що висиш у повітрі над містом. Scary! Зробити перший крок страшно, але все облаштовано безпечно. Чи не зовсім?

 Топ 20 фактів про Чикаго

Подумаєш, невеличка тріщинка. Хіба це може перешкодити насолодитися приголомшливим виглядом міста? Всього за кілька секунд на такому балкончику ви отхватываете собі незабутні емоції на все життя!

 Топ 20 фактів про Чикаго

Також ще круто зробити незвичайні фотографії, на яких буде видно, нібито ви сидите (або лежите) над центром Чикаго.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Не забувайте про наш крутий Видеопрактикум. Більше цікавого про Чикаго ви можете дізнатися у нього, крім того нові англійські слова і вирази чекають вас там же!

 

 • Сама знаменита дорога США «Траса 66» починається в Чикаго у Grand Park на Adams Street прямо перед входом в Art Institute of Chicago. Ця історична дорога починається в центрі Чикаго на вулиці E Adams Street, на захід від Мічиган-авеню.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Вона проходить через Міссурі, Канзас, Оклахому, Техас, Нью-Мексико і Каліфорнію, закінчується в Санта-Моніці і охоплює 4487 миль.

 Топ 20 фактів про Чикаго

 • Тут зародилася ядерна енергія. Перше розщеплення атома, яке призвело до ядерної енергії та Bomb А, було виконано під керівництвом Staff Field в Чиказькому університеті. Тепер Іллінойс є головною атомною електростанцією світу.

 Топ 20 фактів про Чикаго

 • У Чикаго вперше з’явилися улюблені багатьма американцями «Twinkies». Винайдені в Schiller Park в 1930 році, ці жовті бісквіти були заповнені банановим кремом, але його замінили на ванільний, коли під час Другої світової війни банани стали тяжелодоступными.
Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 36

 Топ 20 фактів про Чикаго

Чикагец Джиммі Дьюар працював менеджером на заводі Hostess Brands. Протягом цього часу він хотів створити тісто, наповнене кремом. Його винахід, Twinkie, було запущено в 1930 році і було назване в честь реклами для «Twinkle Toe Shoes», з якою зіткнувся Дьюар.

 Топ 20 фактів про Чикаго

 • Балончики з фарбою були винайдені в Чикаго. Більшість вуличних художників наносять свої вражаючі роботи на поверхню споруд, використовуючи розпилювальну фарбу.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Звідки взялася ідея помістити фарбу в залізну банку з розпилювачем? Чиказький продавець фарб Ед Сеймур винайшов цей художній інструмент, який використовується для створення барвистих робіт в громадських місцях на території міста.

 • Перші телевізійні президентські дебати. Це чергове нововведення мало велике значення для виборців Чикаго, дозволяючи мешканцям міста спостерігати вирішення важливих політичних питань з комфортом прямо зі свого будинку.

Дискусія кандидатів у президенти між Джоном Фицджеральдом Кеннеді і Річардом Милхаусом Ніксоном була першою, яка 26 вересня 1960 року транслювалася по телебаченню на каналі Chicago CBS. Цей політичний прорив дозволив чікагцев відчути себе залученими і йдуть в ногу з часом. До речі, Барак Обама та його дружина Мішель також родом з Чикаго.

 

 • Гру «Пінболл» придумали в Чикаго, в середині 1930х років (Raymond Maloney, the game “Ballyhoo”).
 • Чикаго — перше місто дебютував з кольоровою телевізійною станцією. 15 квітня 1956 року кольорового телебачення було запустущено і принесло чікагцев їх улюблені канали в кольорі. Після багатьох місяців напруженої роботи команди каналу WMAQ-TV (NBC-TV), він став першою повнокольорового станцією.
 • Перша жінка, яка отримала Нобелівську премію миру (Nobel Peace Prize), була з Чикаго.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Джейн Аддамс була відома своєю гуманітарною діяльністю. Вона побудувала будинок для іммігрантів, була серйозним борцем за права жінок і лідером в русі за надання права голосу жінкам. Вона відома як «мати» соціальної роботи.

 • Перша операція на відкритому серці. Деніел Хейл Вільямс був одним з перших афро-американських хірургів у місті. До 1883 році він отримав диплом доктора медицини в Northwestern University.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Поряд з цим визначним досягненням, в 1893 році він зробив першу операцію на відкритому серці в Чикаго в Provident Hospital. Операція була зроблена чоловікові (James Cornish), якому всдалили ніж дуже близько до серця, і завдяки операції він зміг повністю видужати через 2 місяці.

 Топ 20 фактів про Чикаго

 • Перший банк крові в США. Наступного разу, коли ви вирушите в банк крові, щоб пожертвувати свою багрове рідина якомусь бідоласі, не забудьте подякувати доктора Бернарда Фантуса (Dr. Bernard Fantus) за подання цієї важливої і корисної ідеї в Cook County Hospital в Чикаго.

 Топ 20 фактів про Чикаго

У 1937 році Чикаго став першим містом, створити банк крові в США. Банки крові дозволяли лікарям зберігати і досліджувати донорську кров — важливий і життєво необхідний розвиток для медицини.

 Топ 20 фактів про Чикаго

Незабаром після цього лікарні Штатів відкрили свої власні банки крові.

Висновок

Тільки не кажіть, що ви не захотіли в Чикаго — ми вам не повіримо! Це місто просто зобов’язаний бути відвіданий, изведан і попробован на смак.

Круті міста стають доступні з якісним англійською! Stick to us and learn English to discover this world!

Stay classy!

Велика і дружна сім’я EnglishDom

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: