ТОП-8 атмосферних ігор для вивчення англійської

Всім привіт. Ми продовжуємо розширювати горизонти. Всього пару десятків років тому під вивченням англійської малися на увазі звичайні уроки, лекції та домашні завдання. Деякі вчили англійську з закордонним пісень, виписуючи слова і фрази і вишукуючи їх у словнику. З часом у широкому доступі з’явилися книги на іноземних мовах, потім фільми і серіали, відео на YouTube… І тепер ми пишемо статтю про те, як вивчити англійську за відеоігор.

Хочемо відразу попередити, що це лише додаткова форма навчання. Вид практики. Але ніяк не основа. Якщо ви вже встигли подумати, що можна забити на домашні завдання з англійської, а замість цього просто зайву годинку пограти в улюблену гру, то це не так. Спочатку потрібно засвоїти лексику, граматику, і вже потім відеогра зможе стати для вас формою занурення в англійську мову.

Окей. Цей момент ми прояснили. Тепер давайте дізнаємося, як грати з користю для мови.

На YouTube каналі EnglishDom вас чекає ще більше ненудного англійської, підписуйся швидше! Слухай нас на Яндекс Музика, Google Podcasts, iTunes Soundcloud або Spotify Став лайки, коментуй і отримуй знання першим!

Чи можна вважати це ефективним способом вивчення

Залежить від самої гри. Є чотири основні навички, які можна практикувати: аудіювання, говоріння, читання, письмо. Та чи інша гра може в тій чи іншій мірі розкривати цей навик. Наприклад, якщо в грі багато інтерактивних діалогів, це допоможе натренувати читання. Хороша озвучка персонажів не гірше фільмів натренує ваше сприйняття природної мови. Чат в командній грі непогано розвиває лист. І навіть говоріння можна розвинути, якщо ви граєте по мережі на зв’язку з англомовної командою — і це буде нічим не гірше розмовного клубу. Загалом, можна цілком собі добре вивчити англійську мову по відеоігор, якщо правильно їх підбирати.

Читайте також: Словник геймера англійською

Підбірка відеоігор для прокачування англійської

Вибирайте ігри, в яких є сюжет. Тоді вам самим буде цікаво спостерігати за тим, що відбувається, і захочеться вникнути в суть діалогів. Ось кілька прикладів. І так, можливо, ви вже грали в ці ігри, але ніщо не заважає пройти їх знову, тільки на цей раз на англійській мові. Так буде навіть простіше, адже ви вже знаєте, про що йде мова.

Fallout

Гра з величезним відкритим світом, в якому можна залипнути на кілька місяців. Крім основного сюжету, є сотні додаткових квестів. Окремої уваги заслуговують внутрішньоігрові діалоги з персонажами. Їх ставлення до вас і хід завдання будуть залежати від того, як складеться ваш діалог. Тому вам доведеться читати/слухати, що вони говорять, і вибирати відповідну фразу з декількох варіантів. Плюс в грі ще величезна кількість атмосферних деталей. Можна навіть читати газети і дивитися новини по телевізору. Дуже залипательно.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 125

Грати можна в будь-яку частину, починаючи з третьої. Більш старі версії виглядають зовсім вже стародавніми. Сюжет кожної серії відрізняються, але всі вони так чи інакше занурюють нас у світ ядерного постапокаліпсису, з тихими бункерами, в яких продовжує текти життя, і небезпечним ворожим світом за його межами, з бандитами і монстрами. Трейлер самої свіжої частини (Fallout 76):

You must rebuild. Not just walls, not just buildings but hearts and mind and ultimately America itself.
Ти повинен відновити. Не тільки стіни, не тільки будівлі, але серця і уми, і в кінцевому підсумку саму Америку.

Half-Life

Крутєйша сюжетна лінія і максимальне занурення в гру. Проходиться на одному диханні. Друга частина вийшла в 2004 році, і графіка за сучасними мірками не так хороша, зате атмосфера в грі настільки захоплююча, що фанати ось вже більше п’ятнадцяти років чекають і ніяк не можуть дочекатися третьої частини. До речі, повноцінний анонс дата виходу повинні з’явитися до кінця 2019 року. За чутками, нова частина гри буде доступна тільки для VR.

А поки ми чекаємо, давайте розберемо другу частину. У ній розповідається історія вченого на ім’я Gordon Freeman (від слів free man — вільна людина). У першій частині гри в ході експерименту з надпотужним кристалом він відкрив портал, з якого вибралися небезпечні монстри-прибульці. І тепер тоталітарний уряд з допомогою інопланетних технологій контролює місто Сіті 17, один з небагатьох регіонів, над яким люди ще мають владу.

We now have direct confirmation of a disruptor. Unsophisticated minds giving him such dangerous politic labels as the One Freeman. If you see this so-called Freeman, report him.
У нас є пряме підтвердження існування порушника. Наївні уми вішають йому такі небезпечні політичні ярлики, як Фрімен-1. Якщо ви побачите так званого Фрімена, доповісте про нього.

Bioshock: Infinite

Після похмурої атмосфери ядерно-інопланетного постапокаліпсису на контрасті вирушаємо в інший, прекрасний яскравий світ з повітряними островами, дирижаблями і магією. Ось тільки хоч світ і чарівний, проблеми в ньому цілком реальні, і головний герой повинен їх вирішити.

Приватний детектив загруз у боргах. Двоє чоловіків пропонують йому допомогу з боргами взамін на одну послугу. Потрібно доставити їм дівчину на ім’я Елізабет. Її добре охороняють, але героєві все ж вдається її дістати. Але не тут-то було. Дівчина дізнається про плани детектива передати її замовникам і сама приголомшує його. Згодом відкриваються все нові і нові деталі історії, які переконують головного героя віддавати Елізабет замовникам.

Читайте також:  Підбірка цитат Stranger Things

Bring us the girl and wipe away the dad. That was the deal…
Принеси нам дівчину та позбався від батька. Таким було завдання…

GTA

Мова йде про останніх трьох частинах серії: GTA San Andreas, GTA 4 і GTA 5. Всі вони прекрасні, і в кожній частині є розгорнутий сюжет з величезною кількістю діалогів, як кат сценах, так і в самій грі. Rockstar не робить озвучку на інших мовах, а лише залишає субтитри до діалогів. Але якщо ви хоч раз грали в GTA, то повинні розуміти, що ці субтитри дуууже далекі від ідеалу. Чим вам не привід вивчити англійську і нарешті повністю зануритися в сюжет?

Обережно, у грі багато мату і гангстерської лексики. Втім, хіба це коли-то кого-небудь зупиняло?

– You back in a game?
– I guess.
– Знову в грі?
– Думаю, так.

Mafia

Гра по геймплею багато в чому схожа на GTA, тому ставимо її відразу слідом. Тільки якщо в попередній серії ігор розповідається історія сучасних гангстерів, то Mafia покаже вам атмосферу Америки в період розквіту кримінальних кланів, Великої депресії і сухого закону. Якщо ви не боїтеся забруднити руки в ім’я честі сім’ї, ласкаво просимо.

Третя частина атмосфері відрізняється від попередніх, і за це її багато критикують. Mafia III відправляє нас в 1968 рік. Головний герой — чорношкірий сирота на ім’я Лінкольн Клей. Після того, як його притулок для дітей закрили, він встає на шлях криміналу. Згодом він вступає в «чорну мафію» і тепер готові ціною власного життя захищати її інтереси.

Family isn’t who you born with. It’s who you die for.
Сім’я — це не ті, з ким ти народився. Це ті, заради кого ти готовий померти.

The Walking Dead Game

Гра за мотивами однойменного серіалу. Як ви вже могли здогадатися, це гра про зомбі. Але вона відрізняється від багатьох інших у своєму жанрі тим, що менше ігрового часу витрачається на те, щоб рубати і шматувати тіла мерців, а більше уваги приділяється сюжету і характерів кожного персонажа. Звідси велика кількість внутрішньоігрових діалогів і кат-сцен. Все одно що дивитися серіал, тільки тут ви самі опиняєтеся в гущі подій.

Частин гри менше, ніж сезонів серіалу, але все одно вистачить надовго. До того ж гра затягує сильніше будь-якого серіалу, і тут теж кожна наступна частина гри продовжує сюжет попередньої. Тому не рекомендується до скачування перед іспитами. А в решту часу — на здоров’я.

We are all in course I gonna die one day. It’s not gonna be today.
Ми всі в курсі, що одного разу я помру. Але не сьогодні.

Life is Strange

Якщо в попередні ігри ще так-сяк можна було грати, не вникаючи в сюжет, то тут без цього ніяк. Історія персонажів — це до 80% всієї суті гри. Без неї вам просто буде нецікаво. Тому тут ви просто змушені будете слухати англійські діалоги. Відмотати назад, переслухати і перевести незрозумілі фрази, як у фільмі, не вийде. Тому грати в Life is Strange в оригіналі краще тоді, коли англійська у вас вже і так на хорошому рівні.

Читайте також:  Аудіо розповідь: The Music Box by Nadine D Souza

Зараз є дві частини гри. Обидві вони розповідають історію підлітків старшої школи. Варто вам пограти в гру півгодини — сюжет затягне вас і не відпустить до самого кінця. Перша частина отримала цілих три різних нагороди за найкращий сюжет. Друга вийшла не так давно, тому пропонуємо переглянути трейлер.

I have no idea where we are and what i’m doing. Feels like we’re walking nowhere.
Я без поняття, де ми, і що я роблю. Таке відчуття, ніби ми йдемо в нікуди.

Hitman

Слово hitman з англійської перекладається як «кілер». А слово killer — помилковий друг перекладача, тому що воно насправді означає просто «вбивця». А головний герой гри — не просто якийсь там вбивця, а професійний найманець суперелітного класу. Йому довіряють найвідповідальніші замовлення. Гроші — не проблема, важливий результат. Адже тільки hitman може усунути будь-яку важливу шишку так, що це буде виглядати як нещасний випадок.

Щоб зробити ідеальне вбивство, потрібно бути дуже уважним. Ознайомитися з основними даними, озирнутися, все розпланувати. Підказки можуть дати навіть написи на стіні і випадкові розмови персоналу. Тому потрібно не тільки заточити очей під снайперську гвинтівку, але і навострить вуха під сприйняття англійської мови.

Всього в лінійці більше десяти ігор. Уваги заслуговують ті, що вийшли в 2012 році і пізніше. Старі версії не так цікаві, і заслуговують вашої уваги лише за умови, що у вас недостатньо сильний комп’ютер для нових частин. В останній частині (яка називається просто Hitman 2) загальний сюжет схожий на попередні частини: головний герой береться за замовлення, який, як виявляється, стосується його особисто. І в ході роботи Агент 47 дізнається цікаві факти з свого минулого.

Random events, accidents, countless possibilities converting at a singe point to die.
Випадкові події, нещасні випадки, безмежну кількість можливостей, які сходяться в одній точці — смерть.

І наостанок рекомендуємо до перегляду наше відео на YouTube. Мей розповість більше про те, як вчити англійську по відеоігор, і покаже ще три гри, не згаданих в цій добірці. Приємного перегляду!

 

На сьогодні це все. Використовуйте ігри для вивчення англійської. І вдалої гри!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: