Універсальний англійська мова: дієслово to be в європейських мовах

Ніщо не може бути корисніше вивчення іноземних мов. Це як спорт – зробив сто присідань, отримай нагороду.

Також і тут. Вивчив дієслово “to be” – можеш сміливо складати пропозиції. Однак, наша стаття сьогодні незвичайна, вона присвячена самим різноманітними версіями “to be” в різних мовах.

Отже, в англійській мові дієслово “to be” є основою основ і перекладається словом “бути”. На російську мову така конструкція може і зовсім ніяк не переводитися, оскільки існує багато пропозицій, де слово «є» зазвичай опускається.

Наприклад,

Я (є) студент. I am a student.

Погода (є) хороша. The weather is nice.

Вода (є) холодна. The water is cold.

Нижче в таблиці Ви можете побачити, як веде себе “to be” в простих часах.

Present SimplePast SimpleFuture Simple
Iamwaswill be
You, we, theyarewerewill be
He, she, itiswaswill be

universalnyjj anglijjskijj yazyk: glagol to be v evropejjskikh yazykakh8 Універсальний англійська мова: дієслово to be в європейських мовах

Що відбувається з дієсловом «бути» в італійській мові?

Італійський брат англійського “to be” зветься “бути”. Проводячи паралель, це дієслово, як і в англійській мові, також є неправильним і веде себе таким чином:

Presente Indicativo AttivoPassato Prossimo Indicativo AttivoFuturo Semplice Indicativo Attivo
Io – яsonosono stato/stataSarò
Tu – тиSeisei stato/stataSarai
Lui – він
Lei – вона
Lei – Ви (ввічлива форма)
èè stato/statasarà
Noi – миsiamosiamo stati/stateSaremo
Voi – виsietesiete stati/stateSarete
Loro – вониsonosono stati/stateSaranno

Звертаємо Вашу увагу на те, що дієслова в різних мовах ведуть себе по-особливому, тому вчити мови в порівнянні досить складно, тому що можна не знайти відповідників в кожному з них. Однак, вивчивши одну іноземну мову, ви розумієте, що стає все легше освоювати другий, третій і всі наступні, оскільки Ви вже знаєте основу мови і можете аналізувати і проводити паралелі.

Великого Шекспіра можна було б перевести на італійський, в результаті чого вийшло б “бути o non бути”. А ось такий простий вираз, як “бути in casa” – бути вдома, набуває наступні форми:

Io sono in casa я вдома

Tu sei in casa ти вдома

Lui (lei, Lei) è in casa він (вона, Ви) будинку

Siamo Noi in casa ми вдома

Voi siete in casa ви вдома

Loro sono in casa вони вдома

Звертаємо Вашу увагу на те, що освіта заперечення в італійській мові відбувається не так, як в англійській, а швидше навпаки.

I am not a student – Non sono student (негативна частка “non” ставиться перед дієсловом “сона”, а не після нього, як це відбувається в англійській мові).

При вивченні італійської мови головне запам’ятати відмінювання важливих дієслів і набрати потрібну лексику, в іншому ця мова досить простий. В ньому немає чіткого порядку слів, що спрощує побудову речення, а багато слова здадуться Вам знайомими. Наприклад, дієслово “lasciare” – “дозволяти”, “пускати” Ви неодноразово чули пісню Тото Кутуньо “Lasciate mi cantare” – “дозвольте мені заспівати”.

Зазвичай в італійській мові в початку пропозиції опускаються займенники, однак якщо Ви вивчили, як відмінюються дієслова, така обставина Вам ніяк не завадить. Розберемо детально цю фразу “Lasciate mi cantare”:

Voi lasciate – Ви дозвольте

mi – мені

cantare – заспівати

Тепер розберемося з німецьким “sein” (бути).

Indikativ, Präsens, AktivIndikativ, Präteritum, AktivIndikativ, Futur I, Aktiv
Ich – яbinwarwerde sein
Du – тиbistwarstwirst sein
Er, sie, es – він, вона, воноistwarwird sein
Wir – миsindwarenwerden sein
Ihr – виseidwartwerdet sein
Sie – ми, Ви (ввічлива форма)sindwarenwerden sein

Зверніть увагу, що при утворенні майбутнього часу в німецькій мові використовується допоміжний дієслово werden”, що дуже схоже на освіту майбутнього в англійській. “Werde sein” в майбутньому часі утворюється точно так само, як і в англійському “will be”. Німецьке “war” в минулому часі дуже схоже на англійське “was”.

Не бійтеся вивчати декілька іноземних мов, у пошуку правди народжується істина. Знання кількох мов збільшує шанси на отримання престижної роботи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: