В якому віці можна починати вчити англійську | Зі скількох років можна вивчати англійську мову

Скільки б не було років, ви прямо зараз читаєте цю статтю в блозі школи англійської мови. А значить у вас є якась та мотивація. І це похвально. Якщо ваше запитання звучить як «з якого віку і до якого можна починати вчити англійську», то ми відповімо прямо в першому абзаці. В будь-якому. Від дитинства до глибокої старості. Адже вчитися ніколи не пізно. Якщо цього відповіді вам було достатньо, раді, що змогли надихнути вас вивчити smile В якому віці можна починати вчити англійську | Зі скількох років можна вивчати англійську мову

Але тепер давайте розберемо особливості вивчення мови в різному віці. Що слід враховувати, кому буде легше, а кому доведеться докласти більше зусиль.

Зміст статті:

 В якому віці можна починати вчити англійську | Зі скількох років можна вивчати англійську мову

Когнітивна гнучкість

Трохи пірнемо в науку. Коли людина найбільш обучаемоспособен?

Будь-який наш навик, будь-яка інформація в пам’яті або асоціація — це нейронні зв’язки в мозку. Своєрідні проводки, які з’єднують одна ділянка мозку з іншим. Коли ми вчимося чомусь новому, утворюється новий проводок.

У перші місяці життя цих зв’язків дуже мало. До року у дитини ще продовжує формуватися сама структура мозку, і вже починаючи з року, можна говорити про навчання. Мозок людини можна представити як глину. У дитячому і молодому віці вона м’яка, з неї можна ліпити що завгодно, не докладаючи зусиль. З часом вона твердне. І в дорослому віці ще можна міняти форму, але вже доведеться постаратися.

Але все залежить і від самої людини, наскільки сильна його мотивація вчитися. Чим менше людина напружує свою черепну коробку, тим швидше вона «вмирає», а при постійних навантаженнях і безперервної тязі до пізнання нового вона залишиться пластичної довше.

Особливості вивчення англійської для дошкільнят

 В якому віці можна починати вчити англійську | Зі скількох років можна вивчати англійську мову

Читайте також:  THE LION AND THE GNAT Rev by. Albert E. Sims

Зі скількох років краще вчити англійську? Чим раніше, тим краще. Але важливо враховувати, що маленькі діти навчаються не так, як звикли ми. До шести років у дитини лише починає формуватися мова. У цьому віці він найбільш сприйнятливий до запам’ятовування нових слів, сприймання їх на слух, відтворенню. Це той вік, коли більшу частину мови дитина здатна зрозуміти інтуїтивно, без всяких пояснень. Як діти вчаться говорити у своїх батьків рідною мовою, точно так само вони можуть вивчити ще один або навіть більше при наявності прикладу.

У дореволюційній Росії діти наймали своїм дітям франкомовних няньок, щоб ті освоїли французький на рівні носія. І в результаті у цих дітей було дві рідні мови.

Тому в цьому віці не потрібно пояснювати граматику, вчити слова за малюнками, придумувати якісь ігри для вивчення мови і тренувати вимову. Дитина сама зможе це все зрозуміти. Головне — щоб він чув промову на потрібному нам мовою. Батьки можуть або самі говорити з ним на англійському (але тоді і акцент він теж запозичить у батьків), або запрошувати для спілкування нейтива. Англійські мультики теж хороші, проте самі по собі малоефективні, так як немає можливості попрактикуватися.

Англійська для молодшої школи

 В якому віці можна починати вчити англійську | Зі скількох років можна вивчати англійську мову

Перші роки школи — той період, коли мова дитини вже сформувалася. Тепер він може вивчити англійську тільки як додатковий мову, а не як друга рідна. Але це не проблема, адже який першокласник все ще сприйнятливий до отримання нової інформації.

Тут головне — знайти підхід. Адже посидючість і бажання вчитися годинами — це точно не про малюків. Англійська вже і так входить в шкільну програму, і завдання батьків на цьому етапі — допомогти засвоїти запропонований матеріал. Виконуйте з ним домашнє завдання, допомагайте з граматикою, підказуйте. Але не варто обмежуватися однією лише шкільною програмою.

Дивіться з дитиною навчальні мультики, фільми, займайтеся інтерактивним дитячим підручниками, віддавайте дитину в дитячі мовні клуби. Докладніше ми про це писали в цій статті. Що стосується навчальних посібників, потрібно дуже ретельно підходити до їх вибору. Далеко не всі вони ефективні. На ютубі можна знайти величезну кількість навчальних мультиків, але здебільшого вони хіба що допомагають вивчити рахунок, тварин, кольору і так далі, але не дають комплексних знань.

Читайте також:  Список слів: тіло людини (the body)

Англійська для дітей 10-15 років

 В якому віці можна починати вчити англійську | Зі скількох років можна вивчати англійську мову

У цьому віці вже остаточно сформований характер, з’являються життєві пріоритети, цінності, загалом, вже можна спілкуватися з дитиною на рівних. І від батьків на цьому етапі залежить те, наскільки свідомим їх дитина буде в дорослому віці.

Якщо примушувати дитину вчитися і постійно його контролювати, то він стане невпевненим у собі і несамостійним. Зате якщо вдасться зацікавити дитину, донести йому, що вивчення англійської — важливо для нього самого, в цьому буде толк.

У цьому віці діти схильні чимось «спалахувати», але так само швидко можуть втратити інтерес. У 10-15 років дитина сам може виявляти ініціативу, шукати можливості для навчання, якщо йому це буде цікаво. Наприклад, займатися в онлайн-школах або ходити на мовні курси. Завдання батьків — підтримувати мотивацію і допомагати.

Вивчення мови в 15-20 років

 В якому віці можна починати вчити англійську | Зі скількох років можна вивчати англійську мову

Це найбільш ефективний вік. Підліток вже знає, чого він хоче, і усвідомлено вчить англійську. Тут підійдуть ті ж методики, що й для дорослих, підбирати 16 або 18 років щось адаптоване вже немає сенсу.

До речі, на думку вчених з Нідерландів, в період 17-20 років людині легше всього засвоювати нову інформацію. До такого висновку вони прийшли після вимірювання активності мозку у більш ніж 200 чоловік різного віку.

Ще один бонус в тому, що в цьому віці можна повністю сконцентруватися на навчанні. Вільного часу — досить, робота і сім’я не так стомлюють, як в більш пізньому віці. Вчитися легко, лише б було бажання.

Англійська у дорослому віці

 В якому віці можна починати вчити англійську | Зі скількох років можна вивчати англійську мову

Якщо раптом так склалося, що в дитинстві ви не вивчили англійську, то ніколи не пізно. Припустимо, в школі у вас був інший іноземна мова або англійська був, але ви його вчили погано. Зараз саме час почати, тим більше це вкрай корисний навик на сучасному світі. На будь-якої серйозної посади в будь-якій компанії зараз потрібне знання англійської мови хоча б на рівні Intermediate.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 130

Є спеціальні курси, за якими мовами можна починати вчити з нуля. Ви можете записатися на групові заняття в своєму місті, або, якщо хочете заощадити час, можна займатися онлайн. У EnglishDom є кілька курсів для різних рівнів: Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate і Upper-Intermediate. Заняття проходять один-на-один з викладачем по Skype. Записатися на перше вступне заняття можна безкоштовно.

Є багато прикладів того, як люди починали вчити мову 25-30 років і досягли в цьому успіху. Тому і у вас все вийде.

Вивчення англійської мови в літньому віці

 В якому віці можна починати вчити англійську | Зі скількох років можна вивчати англійську мову

Після виходу на пенсію життя не закінчується. Наприклад, в Європі пенсіонери ведуть дуже активний спосіб життя: подорожують, освоюють нові хобі, займаються спортом для душі. Вік не перешкода.

По-перше, це свого роду захоплення. Вчити англійську на пенсії — як хобі, яке допомагає зайняти себе і скоротати вільний час. І це дуже мотивує — бачити, що прогрес є. По-друге, це корисно для організму. Малорухливий спосіб життя багатьох літніх людей дуже шкідливий для здоров’я. А вивчення чогось нового допоможе тримати мозок в тонусі. І хоч в літньому віці вчити щось нове дійсно складніше, це не виправдання, щоб нічого не робити.

Висновок

Зі скількох років можна вивчати англійську мову по скайпу — з самого народження. До скількох років можна вчити хоч сто. Просто йдіть до своєї мети!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: