Вчимося читати по англійськи з нуля і вчимо дитину – онлайн приклади слів

Початковий етап навчання

На початковому етапі навчання англійської мови, звичайно ж, постає питання, як навчитися читати по-англійськи.

Всі ми вчилися читати по-російськи, тому, теоретично ми знаємо, що починати треба з вивчення букв, звуків і складів. Без цього обійтися не вийде. Тобто, якщо ви хочете навчитися читати по-англійськи, доведеться стартувати з нульової позначки, тобто починати з азів.

b31c2580af48256e91714c081d244a7e Вчимося читати по англійськи з нуля і вчимо дитину  онлайн приклади слів

Деякі вважають, що починати вивчення англійської мови з нуля дітям набагато легше, тому що хтось колись довів, що здатності до освоєння нових знань, пам’ять і швидкість сприйняття у дітей більше, ніж у дорослих. Та й якось соромно дорослому, як першокласнику, вчити елементарні правила. Однак, як показує практика, у дорослих перед дітьми у вивченні іноземних мов з нуля є і перевага. Дорослому набагато легше проаналізувати схожість і відмінність рідної та іноземної мов, за плечима весь пройдений матеріал з теорії своєї мови, так і досвіду спілкування рідною мовою набагато більше. Тобто порівнювати, робити висновки і правильно застосовувати отримані знання на практиці, найчастіше у дорослих виходить набагато краще.

У наш час можна навчитися читати по-англійськи з нуля онлайн. Існують різні сервіси та сайти з описом правильного вимови звуків і можливістю прослуховування. Але все ж, на початковому етапі і дорослим і дітям бажано найняти педагога, який буде спостерігати за правильністю читання і вимови.

Алфавіт

Отже, ви вирішили навчити свою дитину читати по-англійськи або самі вирішили навчитися читати. З чого почати? Саме логічне – почати з алфавіту. Ось англійський алфавіт з транскрипцією англійською мовою.

7c65671b8d68beaec19ae6758a84291a Вчимося читати по англійськи з нуля і вчимо дитину  онлайн приклади слів

У транскрипції – квадратних дужках, написано написання англійських букв у вигляді звуків. Дуже важливо відразу, на початковому етапі, навчитися читати транскрипцію. Це необхідно по-перше, тому що не всі англійські звуки можна записати російськими буквами, а по-друге, потім, коли вам доведеться користуватися словниками, знаючи транскрипцію, ви легко зможете вимовити будь-яке нове слово. Але ця порада стосується, насамперед, дорослих, тому що маленькі діти, які не вміють читати, не будуть на перших парах заучувати літери на слух.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 123

Допоможе вам вивчити, як називаються англійські літери, відома англійська пісенька – ABC-song. В інтернеті ви легко зможете знайти безліч її інтерпретацій з різними варіантами відеоряду, ми ж пропонуємо вам подивитися такий варіант:

Якщо говорити про те, як краще навчити дитину читати по-англійськи з нуля, тобто навчити його англійським буквах – то тут рекомендації мало відрізнятимуться від тих, які дають педагоги при вивченні російських букв. Вчимо найцікавішими для дитини способами: за допомогою пісеньок, іграшкових кубиків або магнітів, карток та розмальовок — загалом, все, що більше зацікавить вашу дитину, і до чого він захоче повернутися.

Правила читання англійських голосних

Після того, як ви познайомилися з алфавітом, необхідно звернути увагу на те, що літери і звуки – це різні речі. І якщо з приголосними звуками справа йде більш-менш зрозуміло, і звук, який вони передають в словах, в більшості випадках збігається з тим, який ми чуємо при проголошенні літери, то з голосними в англійській мові картина зовсім інша.

В англійській мові 6 голосних:ee36d79bace7346bdf20d8e4591c4901 Вчимося читати по англійськи з нуля і вчимо дитину  онлайн приклади слів

Але кожна з них може читатися чотирма різними способами, залежно від того, в оточенні яких букв вона виявляється в тому чи іншому слові. Тобто, іншими словами, в англійській мові існує 4 типу складу для голосних букв.

Давайте уявимо це правило для всіх голосних букв в загальній таблиці.

тип складу

1533a5b0e5b39d5f6c30a4ea69c5e876 Вчимося читати по англійськи з нуля і вчимо дитину  онлайн приклади слів
літера

I (відкритий)

гласн.+согл.+гласн.

II (закритий)

гласн.+согл.(+согл.)

III

гласн.+ r

IV

гласн.+ r + гласн.

A

[ ei ] take

[ æ ] cat

[ a: ] car

[ εə ] care

E

[ i: ] Pete

[ e ] pet

[ ə: ] her

[ iə ] here

I

[ ai ] Mike

[ i ] pig

[ ə: ] bird

[ aiə ] fire

O

[ əu ] rose

[ ɔ ] dog

[ ɔ: ] for

[ ɔ: ] more

U

[ ju: ] use

[ Λ ] cup

[ ə: ] fur

[ uə ] sure

Y

[ ai ] fly

[ i ] system

[ ə:] myrtle

[ aiə ] tyre

Якщо ви уважно вивчіть таблицю, ви побачите, що в третьому типі складу чотири з шести гласних (E, I, U, Y) читаються однаково. Більш того, букви I і Y читаються однаково в усіх чотирьох типах складів.

Коли ми вчимося читати по англійськи з нуля, важливо постаратися довести читання однотипних слів, що читаються за правилами, до автоматизму, щоб кожен раз не замислюватися перед тим, як читати те чи інше слово.

Наприклад, відпрацьовуючи читання літери “a” в закритому типі складу, можна скласти таку ланцюжок слів (Ви можете прослухати звукові файли):

cat , sad , man , hand , stand

“o” у відкритому складі – читаємо

close , nose , note , home , hope

“i” в третьому типі складу відпрацюємо у такому ланцюжку:

bird , first , girl , skirt , third

і так далі.

Для цього існує безліч вправ на читання, де дані цілі списки слів, де одна і та ж голосна буква читається однаково, змінюються лише приголосні навколо неї. Багаторазове читання вголос схожих слів дасть хороший результат. У відсутності педагога бажано, щоб ці вправи були підкріплені звуко – або відеорядом для контролю правильності вимови.

Буквосполучення в англійській мові

Крім правил читання голосних звуків, англійська мова відомий так само і численними буквосполученням – то є певні поєднання букв дають звук, відмінний від тих, якими читаються літери в алфавіті. Наведемо найбільш поширені з них.

 • Голосні буквосполучення

  oo

   

  [ ʊ ]

  book, good

  [ uː ]

  school, Zoo

  ee

  [ iː ]

  tree, three

  ea
   

  [ iː ]

  eat, read

  [ e ]

  head, breakfast

  ay

  [ eɪ ]

  play, say

  ey

  grey, they

 • Приголосні буквосполучення

  ck

  [ k ]

  black, sick

  ng

  [ ŋ ]

  bring, ring

  sh

  [ ʃ ]

  she, fish

  th

  [ ð ]

  this, the

  [ θ ]

  thank, thick

  wh
   

  [ w ]

  white, why

  [ h ]

  who

  kn

  [ n ]

  know, knife

  wr

  [ r ]

  write, wrong

  ch

  [ tʃ ]

  chess

  [ k ]

  chemistry

  [ ʃ ]

  machine

  tch

  [ tʃ ]

  catch

  qu

  [ kw ]

  quickly

Крім перелічених правил і буквосполучень, в англійській мові існує безліч слів, які читаються не за правилами, і правила читання яких потрібно буде просто запам’ятати.

Особливості вимови англійських звуків

Як ми вже говорили, деякі звуки, що існують в англійській мові, не зустрічаються у російській мові. Крім того, навіть ті, які умовно схожі на російські (наприклад, l або n) в англійській мові вимовляються трохи по-іншому. Тому, щоб навчитися правильно читати по-англійськи, важливо не тільки вивчити букви та правила читання, але і навчитися правильно вимовляти звуки і слова. Для цього потрібно не тільки читати, але й слухати тексти і вправи, причому бажано, щоб навчальний матеріал був озвучений носіями мови.

Онлайн вправи на запам’ятовування букв

Підставте потрібну букву (за порядком в алфавіті)

 • c, d, e, f, …, h, i …agsk .

 • p, q, r, …, t, u …biys .

 • i, j, k, …, m, n …sqlc .

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Виберіть, які букви з цього ряду є голосними?

 • e, s, u, b, t, z …esubtz …esubtz .

 • y, i, m, a, o, k …yimaok …yimaok …yimaok .

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Виберіть, які букви з цього ряду є приголосними?

 • u, l, a, b, c, o …ulabco …ulabco …ulabco .

 • m, e, k, a, z, h …mekazh …mekazh …mekazh …mekazh .

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Навчитися читати по-англійськи допоможе програма Lim English. Виконуючи вправи, ви завжди зможете прослухати правильна вимова цього американського англійського!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: