Вчити англійську через волонтерство | Англійська для волонтерів

Добрий день, дорогі друзі!

Напевно, всі з вас погодяться, що допомагати нужденним людям добре. І ми вважаємо, що допомагати важливо і потрібно, і кожен повинен робити наш світ трішки краще. Когось турбують проблеми тварин, кого-то діти або щось ще. У нас в EnglishDom на першому місці коштує навчання наших улюблених студентів. У цій статті ми поговоримо про те, як, допомагаючи людям, можна нехило прокачати свої мовні навички.

Зміст статті:

 Вчити англійську через волонтерство | Англійська для волонтерів

Англійська для волонтерів. Що це?

Волонтерська діяльність — це добровільна робота, націлена на благо суспільства, а не матеріальне збагачення. Але багато людей давно зрозуміли, що досвід у сучасному світі цінується нітрохи не менше, ніж гроші. До того ж деякі програми для волонтерів оплачуються. З зарплатою чи ні, але перебуваючи 24/7 в колі іноземців, від безвиході, ви почнете говорити! Це можна назвати мовним проривом і трапляється він абсолютно кожен раз при довгому знаходженні в мовному середовищі.

Дуже часто студенти, вирішивши вчити англійську мову, говорять, що правила вони пам’ятають зі школи/університету і навіть розуміють іноземну мову, але ніяк не можуть позбутися синдрому собаки — “все розумію, але сказати нічого не можу” або,кажучи більш простими словами, мовного бар’єру.

Можна роками вивчати англійська аудіо або відео, подкастів, читати купу книг і ходити на курси, але вивчення англійської через волонтерство просуне вас на 100 кроків вперед.

Багато батьків хочуть, щоб їхні діти за літо не забули матеріал, пройдений у школі за рік. Вони часто задаються питанням, як дитині повторювати англійська. Краще, ніж літній англійський табір не знайти, такі табори, як і волонтерські програми для дорослих, за літо здатні покращити рівень мови. До речі, у нас в блозі вже була окрема стаття про те, як дитині не забути англійську за літо.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 18

 Вчити англійську через волонтерство | Англійська для волонтерів

Які бувають програми для волонтерів?

Ось неповний список проектів, які вам можуть запропонувати волонтерські організації.

Викладання

Якщо ваш рівень англійської середній або вище, ви запросто можете поїхати, скажімо, в Китай чи Індію і викладати англійську дітям і дорослим. Чи вам треба буде викладати російську мову як іноземний. Центрам російської мови і культури в різних куточках земної кулі завжди потрібні носії великого і могутнього.

Робота на фермах

Агротуризм останнім часом стає дуже популярним, існують різні туристичні агентства, що спеціалізуються тільки на ньому. Такий вид волонтерських програм може припасти до душі тим, хто любить проводити багато часу на свіжому повітрі.

Соціальні проекти

Незважаючи на те, що ми живемо в 21 столітті, на планеті ще залишилися місця, де у людей немає освіти або їжі, які дуже далекі від сучасного світу. Участь у таких проектах дозволить вам підняти рівень англійської та отримати +100 до карми.

Тварини

Якщо ви без розуму від братів наших менших, то ви можете відправитися доглядати за ними. Програми пропонують піклуватися про черепахах, пінгвінів або навіть тигра. Така програма не буде складною, так як все, що потрібно, це контролювати їх і передавати дані.

Турбота про довкілля

Якщо вам не байдужа доля планети, саме час відправитися захищати ліси і вчити англійську! Там вам доведеться зберігати і вивчати рідкісні види рослин, проводити тренінги серед місцевого населення по захисту навколишнього середовища та нинішнього стану екології.

 Вчити англійську через волонтерство | Англійська для волонтерів

Хто може стати волонтером?

Залежно від волонтерської програми, вимоги до кандидатів можуть бути різними.

У будь-якому випадку, ви повинні бути старше 18 років (хоча деякі програми доступні з 14 або 16) і мати рівень володіння англійською не нижче pre-intermediate, так як ваші колеги будуть з різних країн, і англійська буде виконувати функцію сполучної ланки між вами. Найлегше стати учасником програми людям до 30 років. Але, навіть якщо вам за 30, це можливо.

Читайте також:  Стійкі вирази англійської мови — вживання, словник

Необхідно також отримати закордонний паспорт, візу та дозвіл на виїзд з країни (якщо потрібно).

Але, звичайно ж, найбільш важлива ваша готовність і бажання допомагати, адже в цьому сенс будь волонтерської програми.

З чим можна зіткнутися?

Незважаючи на те, що волонтерство спрямоване на благо суспільства, зазвичай волонтери самостійно оплачують квитки, візи, страхування, медичні щеплення (якщо це країни третього світу), а також повинні мати з собою певну суму на кишенькові витрати.

Крім того, треба бути готовим до умов проживання. Найчастіше вони дуже далекі від комфортних.

У деяких волонтерських програмах передбачається фізично важка робота, тому, обираючи сферу волонтерства, краще тверезо оцінювати свої можливості. Але натомість ви можете отримати колосальні знання про інших культурах, обзавестися друзями по всьому світу, побачити інші країни і, звичайно ж, прокачати свій англійська по скайпі.

 Вчити англійську через волонтерство | Англійська для волонтерів

Як стати волонтером?

Для того, щоб стати волонтером, вам необхідно подати заявку англійською мовою на одному з сайтів спеціалізованих організацій.

Крім того, необхідно пройти тест на знання мови, зібрати потрібні документи і вуа-ля.

Волонтери з твором на англійській зазвичай розглядаються в пріоритетному порядку, так як в ньому вони докладно описують причини, по яким вони хочуть стати частиною волонтерської програми. Подібні твори англійською для волонтерів прийнято писати за правилами написання CV. У шаблонах анкет ми радимо завжди щось писати в графі “additional information” (додаткова інформація). Це допоможе вам виділитися з натовпу і схилити рішення в вашу сторону. Напишіть про цікаве хобі, досвід благодійництва або будь-який інший діяльність, яка показує чим ви відрізняєтеся від інших кандидатів.

Ось кілька популярних організацій:

  1. Міжнародна асоціація волонтерських програм (IVPA — International Volunteer Programs Association)
  2. Volunteerhq. Одна з найбільших організацій,що працює з 2007 року.
  3. WorkingAbroad. Відома британська волонтерська організація. Якщо вас цікавить волонтерство в Англії, то вам сюди.
  4. Проекти Європейської волонтерської служби (EVS).
  5. Gooverseas. На цьому порталі можна знайти як волонтерські програми, так і варіанти навчання за кордоном.
  6. Сайт Helpx створений як великий каталог програм. Кожна людина без праці може розмістити там оголошення про пошук волонтера.
  7. World4u. Російська організація, що допомагає кожному бажаючому знайти проект по душі.
  8. Travelworks. Ще одна російська організація. Її відмінна риса в тому, що там пишуть багато відгуків, коментарів, і у вас більше шансів зробити пошук програми комфортним.
Читайте також:  Англійська для юристів

 Вчити англійську через волонтерство | Англійська для волонтерів

Порталів для пошуку волонтерських програм більшає щодня. Кількість таких заходів збільшується, як і кількість самих волонтерів, адже люди починають розуміти, що це незабутній досвід, який відкриває нові горизонти.

Тому вибирайте і вирушайте до пригод!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: