Вчити англійську з підкастами: що і де слухати

Hi, folks! Сьогодні ми поговоримо про розвиток такого потрібного навички в англійській мові — аудіювання. Існує безліч аудіокурсів з вивчення англійської мови, платних і безкоштовних. Про них ми вже говорили раніше, а сьогодні хочемо звернути вашу увагу на подкасти. Це найдоступніший спосіб поліпшення навички аудіювання на сьогодні. На просторах Інтернету можна знайти подкаст «на будь-який смак і колір». Погнали!

Зміст статті:

 Вчити англійську з підкастами: що і де слухати

Що таке подкасти

Подкасти — це, можна сказати, жанр аудиошоу. Чимось схоже на запис радіопрограми, тільки якщо там трансляція ведеться в онлайні і не обов’язково на конкретну тему, то подкаст можна прослухати в записі, і майже завжди він об’єднаний спільною тематикою. Це може бути запис навчального уроку, дайджест думок мовця, діалог ведучого з гостем, дискусія між кількома людьми і так далі.

Плюс в тому, що ви не прив’язані до комп’ютера або смартфону. Для прослуховування подкасту не потрібно спеціально виділяти час. Потрібно просто поставити його фоном в навушниках і продовжувати займатися своїми справами. Можна слухати на роботі, в транспорті, на прогулянці, в залі, за домашніми справами і так далі. Відмовка, що не вистачає часу на навчання, більше не працює.

Чим хороші подкасти

Відразу зазначимо, що у фонового прослуховування подкастів є серйозний мінус. Ви не сприймаєте мова так само свідомо, як якщо б, наприклад, дивилися фільм або відео на YouTube. Це просто фоновий потік англійської, з якого ви потроху вловлюєте слова і фрази, частина з яких, можливо, відкладеться. Але у подкастів є багато плюсів.

Мотивуємо як ненудно і ефективно навчати вчити: англійська підкастів

Жива сучасна мова носіїв

Для кращого розуміння носіїв мови необхідно тренувати англійську на слух. Так вам легше буде зрозуміла мова англомовних співрозмовників. Почніть з коротких повчальних записів в повільному темпі, потім переходите до більш довгим і слухайте повсякденне мова Ніка або Джека. Так ви навчитеся розрізняти інтонації в мові, акценти, вимова.

Читайте також:  Прийменники місця в англійській мові: in, at, on, behind, opposite, etc.

 Вчити англійську з підкастами: що і де слухати

Різні акценти

Через якийсь час регулярного прослуховування подкастів ви з легкістю зможете розрізняти різні акценти англійської і не будете губитися, коли вас про щось запитають на британському, американському англійською або іспанською.

Активізація нової лексики

Давайте уявимо, що ви вивчили 30 нових слів на певну тему «Cooking», але без її використання і повторення ви швидко забудете. Пропонуємо знайти подкасти з простими рецептами англійською, послухати їх пару раз, запам’ятати як вимовляються слова. А потім спробувати приготувати страву, при цьому промовляючи рецепт слідом за ведучим.

Закріплення граматики на практиці

Подкасти допоможуть вам зрозуміти в якому контексті варто вживати той чи інший час і як часто його варто використовувати у мовленні. Одразу на думку спадає Future Perfect Continuous Tense і питання «чи Варто його взагалі вивчати і сушити собі мозок?» Записи допоможуть відповісти на це питання.

Концентрація уваги

З допомогою аудіоматеріалів можна покращувати концентрацію, так як ми часто сприймаємо інформацію візуально, а не на слух. При прослуховуванні змінюється инфоканал на звуковий і ще потрібно обробити мова носія.

 Вчити англійську з підкастами: що і де слухати

До речі, у нас є добірка 10 сайтів для тренування аудіювання англійською.

Як покращити мовні навички за допомогою подкастів

Виконуйте ці прості кроки, щоб підвищити ефективність від прослуховування подкастів:

  1. Слухайте подкаст кожен день. Виділяйте 15-20 хвилин на уважне прослуховування матеріалу щодня — і ви побачите, як це переросте у звичку.
  2. Знайдіть подкасти, які вам цікаві. Якщо ви поставите питання «який подкаст мені послухати сьогодні», вибирайте той, який відповідає вашим інтересам.
  3. Якщо спочатку не виходить відразу уловлювати текст, слухайте з субтитрами (такі теж бувають). З часом ви втянетесь і зможете слухати вже без них.
  4. Якщо мова носіїв здається занадто швидкою, зменшіть швидкість відтворення. Деякі плеєри, включаючи плеєр YouTube, підтримують таку функцію. Але не зловживайте, інакше так і не звикнете до природного темпу мови.
  5. Після прослуховування аудіозапису та читання тексту послухайте його вдруге, але вже не підглядаючи в текст. Це розвине ваші навички аудіювання та допоможе зрозуміти носіїв мови, навіть якщо вони будуть говорити швидко.

Never give up! Якщо ви почали слухати подкаст англійською, але нічого не можете розібрати, спробуйте щось легше: не такий об’ємний текст або спікер, темп промови якого не такий швидкий. Зараз є дуже багато подкастів для різних рівнів: від Elementary до Advanced. Напевно ви зможете підібрати для себе підходящий.

Читайте також:  «Ульотні» фрази для розмови англійською: I believe I can fly

Підбірка подкастів

Подкасти бувають різні. Це можуть бути міні-уроки, аудіокниги, розважальні шоу, огляди на ігри, гаджети, фільми або серіали і так далі.

Поки давайте зупинимося на навчальних подкастах.

Voice of America: Learning English. У цьому подкасті обговорюють breaking news, досягнення людства. Ви можете послухати казки, історії світу, класичну літературу, розбір граматики і багато чого ще. VoA підійде учням з рівнем від Elementary до Advanced. Тривалість епізоду: 5-40 хвилин.

6-Minute English від BBC. Передача заснована на BBC Radio. Провідні розбирають побутові сімейні діалоги. У додаткових матеріалах ви знайдете текст діалогу, список слів і питання на які ви можете відповісти лише прослухавши весь епізод. Рівень складності: Intermediate. Тривалість трансляції: 6 хвилин.
Додаток для IOS.

 

Luke’s ENGLISH Podcast. Подкасти від викладача англійської мови і стендап-комік. Послухавши його, ви дізнаєтеся багато цікавих виразів і ще підніміть собі настрій іскрометним гумором — Люк має жартувати. Тривалість епізодів: приблизно 40-60 хвилин. Рекомендований рівень англійської мови: Intermediate and Upper-intermediate.
Додатки для Android і iOS.

Business English Pod. Подкасти на бізнес-тематику. Тут розбирають телефонні переговори, проводять презентації, підвищують продажу і не тільки. Самі подкасти безкоштовні, але при бажанні ви можете оформити платну підписку і отримати додаткові матеріали: тексти записів і вправи для закріплення.
Додаток для iOS.

Podcasts in English. Ці подкасти порадують вас великим розмаїттям тем. Кожен епізод займає 5 хвилин. На сайті ви знайдете багато корисних додаткових матеріалів, тексти, списки слів, практичні завдання з відповідями. Якщо вам потрібен бізнес англійська, на цьому сайті ви легко знайдете подкасти виходячи з ваших потреб і цілей.

The English We Speak. Це ще один подкаст від BBC. Підійде для Intermediate and Advanced level learners. Цей подкаст ще коротше, ніж попередній, всього 3 хвилини. У ньому також розбираються побутові ситуації, але акцент робиться на ідіоми і вирази, які використовуються в British English. Наприклад, once in a blue moon, tough cookie, have one’s head in the clouds.
Додаток для IOS.

Читайте також:  Тема "Подорожі" (Travelling)

Подкасти для Advanced level

Якщо попередні були тією чи іншою мірою орієнтовані на тих, хто вивчає англійську, то далі піде хардкор. У цих подкастах люди говорять так, як звикли говорити в житті. Це відмінна практика мови, але переходити до них варто тоді, коли у вас вже впевнений Upper Intermediate або Advanced.

Comedy Bang! Bang! Ведучий цього шоу (Scott Aukerman). Щотижня провідний зустрічається з відомими коміками. Список гостей дуже різноманітний. Тут ви почуєте діалоги, жарти та кумедні історії, які сталися з гостями шоу.

Science Friday. Любителям науки і технології сподобається ця серія подкастів. Тут є великий вибір розважальних і пізнавальних оглядів на науково-технічні теми.

TED Radio Hour & Ted Talks Daily. Всесвітньо відома конференція, відома своїми навчальними відео, постійний гість наших добірок, виходить і в аудіоформаті теж. Тут ви почуєте в основному інтерв’ю на загальну тематику.

Аудиосериалы

 Вчити англійську з підкастами: що і де слухати

Що це таке? Теж ж саме, що і звичайні телесеріали — з безліччю героїв, кількома сюжетними лініями і несподіваними твістами в кінці історії. Але тут ви не побачите ні декорацій, ні акторів. Аудиосериалы потрібно тільки слухати. Ми пропонуємо звернути увагу на…

Mike Detective. Цей детективний серіал розповідає про пригоди детектива на ім’я Майк, який працює без ліцензії і страховки. Вас чекають історії в стилі The Naked Gun. Кожен епізод триває не більше 10 хвилин.

Serial. Аудиопьеса Serial — це просто подкаст-легенда. Головним героєм є журналіст розслідує злочини. Ви почуєте інтерв’ю, внутрішні монологи і аналіз ситуацій. Сюжет історії і персонажі дуже опрацьовані. Вам точно сподобається.
Додаток для IOS

The Bright Session. Головний герой доктор Брайт, психоаналітик, який проводить лікування трьох пацієнтів, але не все так гладко проходить з лікуванням, адже Калеб дуже співчуває іншим людям, Клое володіє телепатичними здібностями, а Сем проти власної волі переміщається в минуле.

 

Додавайте сайти в закладки або завантажуйте програми на смартфон. Ми впевнені, що щоденне прослуховування подкастів допоможе вам підтягти вимова, розширити словниковий запас і розібратися з нюансами граматики. У вас є можливість почати вчити англійську прямо зараз!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: