Вчіться методикою вивчення англійської у дітей

Англійська мова все частіше потрібен нам в повсякденному житті. Хоча б тому, що він знадобиться нам у роботі.

 Вчіться методикою вивчення англійської у дітей

Так якою має бути методика вивчення англійської мови? Існує безліч навчальних матеріалів на цю тему. Хтось пропонує скористатися рядком, що біжить (запам’ятовуємо слів), хтось пропонує зубрити граматику — всього не перелічити.

Хочу представити методику вивчення будь-якої мови, в тому числі англійської, — про яку можна сказати, всі забули.

Для цього потрібно звернутися до того, як наші діти пізнають цей світ і вчаться жити в ньому.

Насамперед, забудьте про вивчення граматики. Принаймні, про її доблении. Так, даний огляд заснований на дослідженні доктора Джея Марвіна Брауна, який написав статтю «Вчіть мови, як діти».

Так, загальновідомо, якщо дитина переїжджає в іншу країну з батьками, він навчається, приміром, того ж англійської мови швидше і природніше.

Так в чому ж цей дитячий секрет у методиці вивчення мов? Відповідь проста — вони можуть слухати. Так, саме слухати, на відміну від дорослих. Слухати іноземну мову без заперечень та «логічних розборів».

Так, ви здивуєтеся, якщо будете слухати англійську мову протягом року без спроб заговорити. Після цього періоду ви автоматичні заговорите нею і він природно «врастет» у вашу підсвідомість. Але ніхто не намагається так експериментувати. Замість цього люди вивчають мову деколи 2,3,4 роки поспіль і так і не роблять прориву в цьому напрямі.

Отже, сенс в тому, що необхідно слухати англійську мову протягом 1 року, може бути навіть менше, залежно від вибраного вами часу й обов’язковості. І після цього ви нарешті почнете говорити на цій мові. Причому дуже природно з дуже хорошою вимовою.

Отже, виходячи з статті ін. Брауна, люди слухали тайська мова (який дуже важкий у вимові) протягом року, навіть не намагаючись на ньому говорити. Кожен день. Після одного року вони заговорили на тайському мовою з хорошою вимовою. І головне — вони почали спілкуватися природно, без зусиль, — тобто так, як люди зазвичай спілкуються рідною мовою. Простіше кажучи, коли вони чули тайську мову, вони не перекладали її на свою рідну мову, вони моментально відгукнулися на розмову і вже автоматично видавали відповіді на тій мові, на якій до них зверталися.

Отже, в чому ж вся сіль? Насамперед у тому, що немає потреби прискорювати свою розмовну мову, наприклад, в тому ж самому англійською мовою. Це негативно позначається на кінцевих результатах.

Найбільша помилка, з якою стикаються люди, які вивчають іноземні мови, зокрема англійська мова — це те, що вони думають про це мовою, вони аналізують його, вони ламають голову про застосування тих чи інших часів у тому чи іншою мовою, вони переводять з допомогою словників з їх рідної мови на англійську.

І що ж після цього виходить? А ось що. Вона говорять із заїканням і перш, ніж щось скажуть, 10 разів подумають, як це правильно сказати. Так говорять багато людей, які вивчають англійську мову. І це не тому, що вони тупі ідіоти і не можуть вивчити іноземні мови, не тому, що у них таланту і здібностей.

Все це тому, що вчителі навчають їх за методикою, яка передбачає саме таку систему. Вона включає вивчення граматики, думання, думання і ще раз думання про англійською мовою. Приміром — це past perfect або past present perfect … bla, bla, bla.

Це не допоможе вам, якщо ви хочете розмовляти англійською природно і не набундючившись. Можливо, якщо ви просунутий у знанні англійської, вам допоможе просте пояснення того чи іншого правила. Але якщо ви початківець або intermediate і застрягли на своєму шляху — вам терміново необхідно змінювати методику вивчення англійської мови, якщо той рівень, на якому ви зараз, вас не влаштовує.

Загалом, аналіз граматики — це дуже поганий спосіб вчити англійську. Навіть шкідливий.

І знаєте, це нормально — робити помилки на вашій мові англійською мовою. Або для початку будувати прості речення. Якщо ви до цього ставитеся серйозно і відразу хочете виражатися мовою Шекспіра — то ви тим самим отдаляете можливість говорити англійською невимушено і з задоволенням. Без постійних зупинок і думаний, в якому ж часу вжити той чи інший дієслово.

Насамперед — не бійтеся помилок, які ви неодмінно зробите по ходу вашої розмови. З ким не буває.

Але поступово, у міру зростання вашої впевненості, ви будете більш впевненими.

Найкраще — це коли ви розслаблені. Коли ви розумієте питання і коли ви даєте точну відповідь на питання. Чому це краще? Тому що інші розуміють ту ідею, яку ви на перших порах намагаєтеся донести. Ви не стриоте в розумі складних речень і тим самим полегшуєте життя і собі і іншим. Це швидше. Це комфортніше.

Це допоможе вам не заморочуватися над вашим рівнем. Пізніше ваша граматика і ваш словниковий запас природним чином стануть краще і ширше.

Але якщо ви думаєте занадто багато — ви завжди будете погано говорити. Це з-за того, що ви перекладаєте на свою мову, а потім зі свого переводите на ту мову, якою ви хочете поговорити.

Так, по суті, дана методика вивчення англійської мови, запропонована ін. Брауном по своїй суті дуже ефективна і дієва.

На тому ж заснована і програма effortless english.

Відмінного вам вивчення англійської мови і ефективних методик!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: