Види спорту на англійській мові з перекладом

3535ee04a3136dc3bec41aa2c77bcb7d Види спорту на англійській мові з перекладом

Деякі парадокси з назвами видів спорту

Назви багатьох видів спорту в англійській мові співзвучні з російськими словами, але з деякими значеннями доводиться розбиратися. Наприклад, складно здогадатися, що track-and-field athletics ˈtrækənˈfiːld æθˈletɪks – це легка атлетика.

Є різниця в тому, як називають деякі види спорту на американському та британському англійською. У американців футбол звучить як soccerˈsɒkər, а у британців, родоначальників цієї гри, це football.
cb5d76009df08348810540523924ef35 Види спорту на англійській мові з перекладом

Справа в тому, що у американців є свій футбол, і це зовсім інша гра. Це якийсь гібрид європейського футболу і регбі. Регбі в Європі вимовляють як rugbyˈrʌgbi. Американський футбол там найпопулярніший вид спорту, але вони ніколи не називають його American football. Для них це футбол, хоча найбільше він схожий на регбі.

У США рідко грають в регбі, але там варто було б про це замислитись, так як саме європейська гра стала олімпійським видом спорту. Ось такі парадокси можуть зустрітися вам при вивченні англійської.

Як писати і вимовляти

Пропонуємо вам ознайомитись зі словами, що позначають інші види спорту англійською мовою з перекладом. Багато з них співзвучні з російськими термінами, і здогадатися про їх значення нескладно самостійно. Для зручності розіб’ємо їх на категорії:

Зимові командні: hockey [ˈhɒki] (ice-hockey) – хокей, bendy [ˈbændi] – бенді (Russian hockey), kerling [ˈkɜːlɪŋ] – керлінг.

1b5aecbf8714934213c74970edf44999 Види спорту на англійській мові з перекладом

Літні командні: volley-ball [ˈvɒlɪbɔːl] – волейбол, баскетбол [ˈbɑːskɪtˌbɔːl] – баскетбол, grass-hockey [grɑːsˈhɒki] – хокей на траві, cricket [ˈkrɪkɪt] – крикет, water polo [ˈwɔːtə ˈpəʊləʊ] – водне поло, handball [ˈhændbɔːl] – гандбол.

16309a7b74c874cdc5581426c9f69f3c Види спорту на англійській мові з перекладом

Зимові індивідуальні: skating [ˈskeɪtɪŋ] ковзани, cross-country skiing [ˈkrɒsˈkʌntri ˈskiːɪŋ] – лижні гонки, ski-slalom [skiː-ˈsleɪləm] – лижний слалом, ski-jumping [ˈskiːˌʤʌmpɪŋ] – стрибки з трампліну на лижах, Nordic combination [ˈnɔːdɪk ˌkɒmbɪˈneɪʃən] – північне двоєборство (лижне двоборство), figure skating [ˈfɪgə ˈskeɪtɪŋ] – фігурне катання, biathlon [baɪˈæθlən] – біатлон.

Читайте також:  Кращі тату написи англійською з перекладом

26983744cf88fb681d01e758cd9f41c5 Види спорту на англійській мові з перекладом

Річні індивідуальні: weight – lifting [weɪtˈlɪftɪŋ] – важка атлетика (weightlifting), gymnastics [ʤɪmˈnæstɪks] – гімнастика, rhythmic gymnastics [ˈrɪðmɪk ʤɪmˈnæstɪks] – ритмічна гімнастика, triathlon [traɪˈæθlɒn] – триатлон, decathlon [dɪˈkæθlɒn] – декатлону.

48ae8209210f9cd06aee8be29c7fa5a4 Види спорту на англійській мові з перекладом

Перелік далеко неповний, і тому ми пропонуємо заповнити дві таблиці. Коли ви попрацюєте зі словниками, ви помітите, що запам’ятовування нових слів набагато ефективніше за допомогою довідкової літератури.

Радимо поступово від російсько-англійського та англо-російського словника переходити до тлумачного варіанту (англо-англійському). Найкращий варіант – це використання книги, що видається видавництвом оксфордського.

Вчимося писати

Для того, щоб написати твір «Мій улюблений вид спорту» англійською мовою необхідно знати деякі стійкі фрази. Вам знадобляться такі вирази як:

To go in for sport (hockey) – займатися спортом (хокеєм та інше);

To do sports (martial arts) – займатися спортом (бойовими мистецтвами і так далі);

To play soccer (hockey) – грати у футбол, хокей;

To be fond of gymnastics (rugby) – любити гімнастику (регбі);

To like running – любити біг;

Тепер ви можете скласти невелику розповідь про вид спорту на англійській або діалог, використовуючи ці фрази. Щоб у майбутньому навчитися дотримуватися структуру тексту, постарайтеся дотримуватися певного алгоритму:

  • Вступ: скажіть, що займатися спортом важливо, і ви робите це з такого-то часу: I have been doing sports since (for)…
  • Основна частина: тут опишіть улюблений вид, чому він вам подобається, порівняйте з іншими видами спорту (в залежності від довжини тексту ви можете розбити на два абзаци. Наприклад, аргументи «за» аргументи «проти»).
  • Висновок: тут можна повернутися до утвердження в першому абзаці та зробити висновок про те, що займатися спортом дійсно корисно.
  • Радимо писати свої твори в «Ворді», так як він автоматично виправляє багато помилок. Також ви можете завантажити програму Grammarly і використовувати її для перевірки ваших текстів.

    Читайте також:  Короткі оповідання англійською мовою з перекладом для початківців

    Але все-таки найкращий спосіб освоїти англійську мову – це онлайн самовчитель Lim English. Реєструйтеся на сайті і Вам стануть доступні 8 курсів для різних рівнів знань та понад 500 онлайн-уроків. Вчити англійську з Lim English цікаво та ефективно!

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: