Види транспорту англійською мовою з перекладом

Занурюємося в тему транспорту

Не вивчаючи транспорт англійською мовою, «далеко не виїдеш». Види пересування в країнах світу настільки різноманітні, що всі їх перерахувати практично неможливо. У цій статті ми постараємося розповісти про основні засоби пересування, які, можливо, нашим які навчаються належить освоїти при поїздках за кордон.

Транспорт на англійській мові іноді звучить по-різному. Наприклад, слово “вантажівка” на британський варіант перекладається “lorry”, а американці звикли до іншої назви – “truck”.

Транспортний засіб, що перевозить по автомобільним дорогам від восьми чоловік, ми називаємо автобусом в різних варіаціях: мікроавтобус, маршрутний, туристичний, міжміський автобуси. В англомовних країнах їхні назви звучать трохи інакше: van, bus, coach, school bus і так далі.

Транспорт у Лондоні

Особливе місце займає так званий double-decker – двоповерховий автобус, який особливо популярний у Лондоні. Переважна більшість цих автобусів випускають в яскраво-червоному кольорі. Багато ламають голову, чому англійці це роблять. Загадка вирішується легко – в столиці Англії дуже часто трапляються тумани, чого зростає небезпека зіткнень. Червоний колір найлегше помітити в тумані, і тому виробники домовилися випускати червоні автобуси.

51a8972327ce52df17f1d41580d3aa45 Види транспорту англійською мовою з перекладом

Чим же керуються лондонці, роз’їжджаючи на таксі (таксі) чорного кольору? Можливо, вимогами однаковості. Напевно, жителям цього міста зручніше вихопити поглядом у низці проходять машин це засіб пересування.

Англійці вважаються великими консерваторами, і по старій пам’яті все ще називають таксі кебами (cabs), за назвою кінного екіпажу, який до перших десятиліть XX століття користувався величезним попитом. Багато хто пам’ятає це невибаглива транспортний засіб з розповідей Конан Дойля про великого детектива Шерлока Холмса та його «літописця» доктора Ватсона.

Читайте також:  Текст і переклад пені Back in Black (AC/DC)

Тут ми представляємо, як звучить транспорт англійською мовою з перекладом. Легше спочатку запам’ятати ті слова, які співзвучні з росіянами, а потім взятися за заучування інших лексичних одиниць. Plane – це скорочене від airplane. Колись, на зорі розвитку авіації, і ми називали літаки аэропланами, так як вони більш парили, ніж літали.

Види транспорту і їх історія

Основні види транспорту англійською – це автомобілі, літаки, метро, звичайні поїзди (cars, planes, tube або underground, trains). У Лондоні метро називають tube, так як перегони між станціями побудовані у вигляді величезних труб, закріпилася й основна назва – underground. В Америці метро називають subway або просто sub (пам’ятаємо, що англомовні люди – майстри всіляких скорочень).

Не здають своїх позицій і трамваї (trams), хоча поступово вони перетворюються в якийсь ретро-транспорт. У багатьох містах муніципалітети зберігають історичні трамвайні лінії або старовинні автобусні маршрути. Наприклад, у Сан-Франциско для туристів бережуть старовинний cable-car (місцева назва трамвайчика). Вважається, якщо гість міста не проїхався на цьому рейковому транспорті, то його знайомство з пам’ятками було неповноцінним.

Те ж можна сказати про старовинному автобусі, що курсує вулицями Вашингтона (Washington), американської столиці. Водій одночасно виконує роль гіда і розповідає про місто та історії США дивовижні речі.

Якщо ви любите читати книги британських, канадських та інших англомовних класиків, вам необхідно буде знати такі види транспорту англійською мовою, як вищезгаданий кеб (cab), steamer (пароплав), sailing boat (вітрильник), engine (паровоз). Англія була і залишається великою морською державою, тому в цих творах вам зустрінуться такі назви, як бриг – brig (brigantine), фрегат (frigate), корвет (corvette), крейсер (cruiser).

Ще про види транспорту англійською

Транспорт розвивається стрімко, і багато хто вже мають власні гелікоптери – helicopters (choppers); винахідливі японці вже їздять на безпілотних поїздах (pilotless trains). Деякі туристи навіть в космічний політ (space travel) змогли відправитися. 54c75ddc141880273907cf1ef515164d Види транспорту англійською мовою з перекладом

Читайте також:  Розповідь про мій клас і однокласниках (My class and classmates)

При всьому розмаїтті засобів пересування, велосипед (bicycle) був і залишиться самим дружелюбним до екології (environment friendly) видом транспорту. Велорикші (cycle rickshaw) рятують завантажені вулиці перенаселених країн Азії. У Монголії кінь залишається національним видом транспорту, але останнім часом аратти (монгольські селяни) все частіше пересідають на мотоцикли (motor-cycles, bikes).

Хоча сайт Lim-English ще не отримав статус транспортного засобу, з нами ви можете відправитися в захоплюючі подорожі в чарівну країну англійської мови, яка росте, розвивається і вдосконалюється, як і види транспорту, про які ми тільки що говорили.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: