Відкритий урок з англійської мови. План проведення та поради

Існує думка, що відкритий урок англійської мови являє собою стрес, як для дітей, так і для вчителя. Багато педагоги проводять подібні уроки для своїх колег з певною періодичністю, однак загальне призначення такого заняття – атестація вчителя чи педагогічна практика у Внз. Крім того, викладачі проводять відкриті уроки в якості кваліфікаційного іспиту для отримання ступеня.

Відкритий урок з англійської: поради по проведенню

Такий захід, як відкритий урок з англійської мови, досить складне завдання для початківця педагога. У цей момент у класі присутня комісія, що дає вчителю деякий привід для хвилювання. Необхідно пам’ятати, що слід мати чіткий план уроку, але не можна грати свою роль по заздалегідь відрепетируваному сценарієм, оскільки такий урок виявиться провальним.

Основне правило при проведенні відкритого уроку – укластися в певний час, а саме в сорок п’ять хвилин. Таймінг уроків дуже важливий, тому що потрібно дотримуватися шкільної програми, яка, як правило, більше можливого максимуму. Приблизний план відкритого уроку має наступний вигляд.

План зразок проведення відкритого уроку англійської мови

 • Привітання. На нього відводиться приблизно одна — дві хвилини. Наприклад: Good afternoon, children. Are you ready for your lesson?
 • Оголошення мети і завдань на урок. Найчастіше, мета вибирається узагальнена, але одна. Завдань може бути три-чотири. На цю частину припадає три – чотири хвилини. Наприклад: мета — вивчення нової теми, завдання – засвоєння знань з теми, вивчення нової лексики і т. д.
 • Фонетична розминка. Дана частина необхідна для відпрацювання звуків, а також для налаштування мовного апарату. Наприклад: вивчення голосних звуків, згодних звуків, дифтонгів і т. д. Необхідно пояснювати дітям, як саме вимовляти той чи інший звук на конкретному прикладі.
 • Перевірка домашнього завдання. На нього йде приблизно десять хвилин. Застосовується «віяловий опитування», учні опитуються вибірково.
 • Пояснення нової теми. Викладач детально пояснює новий матеріал, розбираючи його на прикладах. Необхідно пам’ятати, що відкритий урок з англійської мови ставить своєю метою засвоєння дітьми нового матеріалу, а не просто показне дійство.
 • Відпрацювання матеріалу на практиці. По заданій темі виконуються вправи на всі види діяльності (вживання граматики на практиці, аудіо – вправи, читання текстів).
 • Вибіркова перевірка засвоєних знань. Для закріплення вивченої теми необхідно перевірити, наскільки вона зрозуміла учнями. Проводиться вибіркове опитування, особливо тих учнів, хто не піднімає руку при питанні вчителя.
 • Домашнє завдання. Учням дається завдання додому, кілька вправ на закріплення і відпрацювання нового матеріалу, а також на повторення попередньої теми. Необхідно пояснити дітям, як виконувати домашнє завдання, також можна розібрати по одному прикладу кожного вправи на нову тему.
 • Підведення підсумків. Наприкінці уроку вчитель підводить підсумки (вивчена тема, оцінки учнів) В деяких випадках педагоги демонструють комісії не типові шаблони проведення уроку, а нову методику.
 • Читайте також:
  Як вивчити англійську вірш: три стадії запам'ятовування

  До сучасних методів відносять вивчення матеріалу за допомогою показу презентації. Також застосовуються цікаві методи закріплення лексики і граматики («сніжний ком», завдання в парі, складання діалогів і різних текстів з запропонованої лексикою).

  Ви можете завантажити хід одного з уроків англійської мови в форматі Word:

  ЗАВАНТАЖИТИ

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Вчити англійську: Англійська мова онлайн